TJ Blatná Datels

7 : 4

(0:1,4:0,3:3)

Muži "A" - Nepovedená druhá třetina zhatila plány Bubáků na bodový zisk

V dalším kole 1. hokejbalové ligy vyjeli hokejbalisté Nového Strašecí do Blatné, kde se utkali s vedoucím celkem tabulky. Po dobře odehrané první třetině rozhodla o osudu zápasu druhá třetina, ve které Strašečtí naprosto propadli. Byť se následně v poslední třetině dokázali vrátit do zápasu, tak ztrátu již nedokázali dotáhnout a všechny body zůstaly v Blatné.

První třetina nabídla vyrovnaný hokejbal s šancemi na obou stranách. Strašečtí dobře bránili a sami dokázali hrozit. Prosadili se po buly v útočném pásmu, kdy našel Pavel Čadek Michala Kmetě, který mířil přesně do horního rohu branky - 0:1.

Zápas rozhodla druhá třetina, ve které se domácím podařilo nejprve srovnat, když z hranice brankoviště skóroval nepokrytý Michálek - 1:1. Klíčová pak byla čtyřminutová přesilovka Bubáků, ze které nic nevytěžili a naopak dvakrát inkasovali. První gól padl po pro hosty nešťastné a kuriózní situaci. Pavel Čadek chtěl v obranném pásmu posunout míček za branku, ale trefil jej přímo do svatyně Honzy Čadka, který nestihl zareagovat - 2:1. Další zásah při vlastním oslabení obstaral v dalším střídání Braun, který navýšil vedení a dodal ještě více sebevědomí domácím - 3:1. Povedenou třetinu pak již při hře pět na pět stvrdil z domácícho pohledu Maňaska - 4:1.

Strašečtí po nepovedené druhé třetině nechtěli nic zabalit a do hry je dostal svým důrazem Tomáš Duchoň, který v 38. minutě snižoval na 4:2. Více klidu na blatenské hole přinesl znovu Braun, který upravil na 5:2. Přesto se Strašečtí ještě znovu vrátili do zápasu a trefami Frolíka a Kmetě snížili na rozdíl jediné branky - 5:4. Další zásah už ale Středočeši nepřidali a tři body pro "Datly" potvrdili v poslední minutě znovu Maňaska s Braunem - 7:4.

Bubáci tak odjeli z Blatné bez bodu a mohli litovat zpackané druhé třetiny. Šanci na nápravu budou mít v neděli 9.4. v Kocourek aréně, kdy změří od 14 hodin síly s Vlčí Smečkou.