Kocourek Aréna, 25.3.2023 14:00

1 : 7

(1:0,0:3,0:4)

SK Suchdol nad Lužnicí

Muži "A" - Po dvou vítězstvích přišlo vystřízlivění a vysoká prohra se Suchdolem

O posledním březnovém víkendu se hokejbalisté Nového Strašecí předtavili dvakrát v domácím prostředí. Nejprve v sobotu narazili na soupeře z jižních Čech Suchdol nad Lužnicí a po jednom z nejhorších výkonů v sezóně prohráli 1:7.

Strašeckým se absolutně nepodařilo navázat na povedené představení v Českých Budějovicích. Matný výkon započali Bubáci již v první třetině, kterou sice vyhráli, ale více ze hry měli hosté. Jejich stále častějčí střelecké pokusy spolehlivě pochytával brankář Dvořák. Jediná branka padla po dobré práci Tomáše Duchoně a Honzy Prokopa, kdy se střelecky prosadil nejproduktivnější hráč Strašecí Michal Javůrek - 1:0.

Od druhé třetiny bylo na hřišti však jen jedno mužstvo - suchdolské. Hosté přijeli do Strašecí pouze s 10 hráči do pole, nikam se nehnali a trpělivě čekali na chyby ve středním pásmu v podání domácích. Jednu takovou provedl Michal Kmeť, balónek zachytil Pavlík, který z levé strany prostřelil Dvořáka - 1:1. O pár minut později byl za hru vysokou holí vyloučen Ondřej Duchoň a Jihočeši zužitkovali přesilovku okamžitě, kdy se z gólu radoval Dlugoš - 1:2. Po dalším faulu Dana Patery využili hosté následně další početní výhodu a odskočili zásluhou Supa na rozdíl dvou branek - 1:3. Strašečtí se nemohli dostat zpět do zápasu, jejich útoky končily často daleko od hostujícího brankáře a nic nenasvědčovalo tomu, že by se jim mělo podařit ještě s výsledkem něco udělat.

O to více, když nabídli svému soupeři zkraje třetí třetiny dvojnásobonou početní výhodu, kterou Jihočeši bez problémů zužitkovali, aby přidali pátý zásah v pokračující klasické přesilové hře -- 1:5. Střelecky se prosadili Tácha s Pavlíkem, další branky přidali následně Kalát s Laurincem, kteří tak ukončili trápení domácích hráčů v tomto zápase - 1:7.

Po dvou jarních vítězstvích tak Strašečtí naprosto propadli a před nedělním zápasem s rezervou extraligové Plzně měli o čem přemýšlet.

J. Čadek, L. Dvořák, V. Zdrůbecký, V. Samšuk, R. Douša, T. Duchoň, O. Duchoň, V. Rychlý, F. Brada, M. Kmeť, P. Čadek, V. Frolík, J. Prokop, D. Patera, M. Javůrek