Kocourek Aréna, 20.11.2022 14:00

4 : 5

(1:3,1:1,2:1)

HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem

Muži "A" - Ani veliká střelecká převaha nestačila na body proti poslednímu celku tabulky

Poslední domácí utkání sehrál novostrašecký A-tým v neděli 20.11. V tomto utkání se však ani přes střeleckou převahu domácím nepodařilo zvítězit a Ještěři z Ústí nad Labem si tak odvezli všechny body za výhru 5:4 zpět na sever Čech. Pro Nové Strašecí se tak jedná již o šestou porážku v řadě.

Novostrašeckým hráčům se nepovedl již vstup do utkání, když se ve 3. minutě baseballovým zakončením prosadil Stupka – 0:1. Na tuto branku však dokázali domácí dobře zareagovat a ze zvýšené aktivity pramenila vyrovnávací trefa z hole Witttmayera, která z mezikruží směřovala do pravého horního rohu branky Homolky – 1:1. To však bylo v první třetině od domácích vše a do přestávky se prosazovali už jen hosté, kteří dalšími dvěma góly utekli do dvou brankového vedení. Branky hostů vstřelili  Jejkal a z přesilové hry Kučera – 1:3. Novostrašečtí tak odcházeli do kabin za velmi nepříznivého stavu a do další části zápasu bylo potřeba mnohé změnit.

Snaha otočit zápas byla na týmu pod vedením kapitána Tomáše Duchoně patrná. Snížení přišlo záhy, když se domácím podařilo využít nabídnutou přesilovou hru. Autorem své první branky v zápase byl Javůrek, asistencí se na této trefě podíleli Lev a Patera. - 2:3.  Uběhly však jen tři minuty a místo vyrovnávací trefy Ještěři opět odskočili do dvoubrankového vedení zásluhou Davida Haase – 2:4. I přes zlepšený výkon tak Nové Strašecí opět odcházelo do kabin se stejnou ztrátou jako po první třetině.

Druhá přestávka domácím prospěla a taktické pokyny z kabiny se jim na hřišti podařilo aplikovat hned od prvních minut závěrečné třetiny. Běžela 33. minuta a svou druhou brankou v utkání vykřesal naději na body Michal  Javůrek, kterému na branku nahrál opět Lukáš Lev – 3:4. Novostrašeckým hráčům se díky zlepšenému výkonu dařilo vytvářet si mnohé příležitosti, které však končili na dobře chytajícím Homolkovi. Vyrovnávací trefa nakonec opravdu přišla a nepostaral se o ní nikdy jiný než Michal Javůrek, který tak zkompletoval svůj hattrick – 4:4. Když už to vypadalo, že se Na Kocourku budou body dělit, přišla rozhodující situace utkání. Po střele od modré čáry se míček nejlépe odrazil k hostujícímu Haasovi a ten z otočky vstřelil svůj druhý gól v zápase a zajistil tak, že všechny tři body míří na sever Čech. – 4:5. Závěrečná hra bez brankáře branku nepřinesla a tudíž tento stav platil i po závěrečném hvizdu.

Podzimní část sezóny uzavře A-tým Nového Strašecí již tuto neděli na půdě Vlčí smečky Ústí nad Labem. Utkání začíná netradičně již v 11:00. Poslední zápas těchto dvou soupeřů skončil Na Kocourku domácím vítězstvím 7:5 a na tento povedený výsledek bude chtít Áčko navázat i na hostujícím hřišti a ukončit tak dlouhou sérii proher.

Všem fanouškům a partnerům děkujeme za podporu a těšíme se na Vás Na Kocourku v jarní části sezóny 2022/2023.