HBC Plzeň

HBC Plzeň

6 : 5

(1:1,3:3,2:1)

Muži "A" - Lacině obdržené góly + inkasování 2x při vlastní přesilovce = prohra áčka v Plzni

K dalšímu utkání 1. ligy vyjeli hokejbalisté Nového Strašecí do Plzně, kde se utkali s rezervou extraligových "Mečounů". První vzájemné utkání ovládli Bubáci poměrem 5:0. Tentokrát byl průběh zápasu mnohem vyrovnanější a šťastnějším celkem byli domácí, kteří brali všechny tři body za výhru 6:5.

Úvod zápasu zachytili lépe Strašečtí, kteří chtěli zapomenout na poslední porážky a po delší době poznat vítězství. Za svoji aktivitu byl odměněn Pavel Čadek, který se na brankovišti po střele Reného Douši zorientoval ze všech nejlépe a povedenou dorážkou poslal Bubáky do vedení - 0:1. Hosty v aktivním vstupu do utkání přibrzdilo vyloučení Lukáše Lva, po kterém Plzenští zahrávali přesilovku a vyřešili ji přesně a zkušeně. Střelou mezi betony překonal Dvořáka Štípek - 1:1. Zbytek třetiny se hrál ve vysokém tempu s šancemi na obou stranách. Branky se ale přítomní diváci již nedočkali, a tak se pokračovalo za vyrovnaného stavu.

Začátek druhé třetiny přinesl velmi divoký průběh a skóre se během necelých šesti minut měnilo hned šestkrát! Nejprve se po dobré práci druhého strašeckého útoku šikovnou bekhendovou dorážkou prosadil Michal Javůrek, který poslal Bubáky podruhé v zápase do vedení - 1:2. Poté si bohužel pro tým kapitána Tomáše Duchoně vybral dvě slabší chvilky brankář Dvořák. Ten nejprve propustil nenápadné nahození od červené v podání Smetáka, aby o osm vteřin později prošla za jeho záda další "lehká" střela, tentokrát z hole Forejta - 3:2. Plzeňští se tak poměrně snadno dostali do vedení, které vzápětí ještě navýšili. A opět tomu tak bylo za notné pomoci modrožlutých. Víťa Samšuk nepřesně rozehrál útočnou akci při založení přesilovky, míček vystihl Slezák, který v přečíslení 2 na 1 našel Chramostu, jenž rozvlnil síť - 4:2. Divoká šestiminutovka ale pokračovala dál a ke slovu se dostali také hosté, kterým se pokračující početní výhodu podařilo využít. Po nahrávce Javůrka prostřelil brankáře Šlechtu Lukáš Lev - 4:3. Uplynula další minuta a skóre bylo srovnané. Po tlaku v útočném pásmu dorážel bekhendem přesně Wittmayer - 4:4. Ve zbytku třetiny byli Strašečtí několikrát blízko obratu ve skóre. Své šance ale Patera, Kmeť, nebo Ondra Duchoň nevyužili, a tak se pokračovalo i po dvou třetinách za vyrovnaného stavu.

Výhodu vedení získali v poslední periodě domácí, kterří zužitkovali další přesilovku. Přesným pasem našel na modré čáře Chramosta Forejta, který postupoval na Dvořáka sám a nemýlil se - 5:4. Strašečtí se ale ovšem ani tentokrát nevzdali a šli si za vyrovnáním. Tomáš Duchoň vybídl Michala Kmetě, který přesnou střelou na zadní tyč srovnal - 5:5. Následně byli hosté znovu o něco aktivnější a měli šance na to výsledek rozhodnout. Dvě minuty před koncem pak zahrávali přesilovku, což se jevilo jako ideální příležitost zápas zlomit na svoji stranu. To se však nepovedlo a paradoxně se prosadili znovu domácí. Plzeňští se dostali z obranného pásma, strašeckou rozehrávku úspěšně napadal Deja, který vybojoval míček pro Svobodu, jenž z mezikruží prostřelil Dvořáka - 6:5. Na tuto trefu již Bubáci nenašli žádnou odpověď, a tak odjeli ze západu Čech bez bodu..

Další utkání čeká Strašecké hokejbalisty v neděli 13.11., kdy od 14 hodin přivítají na svém hřišti vedoucí celek tabulky Blatnou.