2 : 6

(1:2,1:3,0:1)

TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice

Muži "A" - Třetí porážka v řadě. Tentokrát s Českými Budějovicemi 2:6

Po nepovedeném víkendovém vystoupení na jihu Čech a následném vypadnutí v Českém poháru se hokejbalisté Nového Strašecí představili tentokrát v domácí Kocourek aréně, kde v lize pravidelně sbírali body. O to samé se chtěli pokusit i v nedělním zápase s Českými Budějovicemi. Bohužel pro ně body tentokrát doslova darovali svému soupeři, který ve Strašecí vyhrál 6:2.

Ve strašecké brance začal od úvodních minut tentokrát Honza Čadek a na domácích hráčích byla startu zápasu vidět chuť odčinit poslední nezdary. A začátek utkání byl pro Bubáky velmi příjemný. Hned ve 2. minutě se po dobré práci druhého útoku nadvakrát prosadil Michal Javůrek - 1:0. Vzápětí zahrávali nažhavení domácí přesilovku, ve které se dostali do několika nebezpečných zakončení. Šance však zůstaly nevyužity a do hry se dostali postupně také hosté, kteří několikrát vyzkoušeli pozornost brankáe Čadka. Vyrovnání přišlo v 10. minutě, kdy Čadka prostřelil z pravé strany Malecha - 1:1. Dál byli aktivnější především domácí, kteří v závěru třetiny zahájali festival neproměněných šancí. V té největší neuspěl Patera. Naopak hosté se do úvodní sirény dokázali prosadit ještě jednou, když se z gólu po nenápadném nahození od modré radoval Procházka - 1:2.

Po změně stran se herní obrázek vyrovnal, domácí byli lehce opaření vedením Jihočechů a záhy inkasovali ještě jednou, když od červené střílel nechytatelně Nýdl - 1:3. Na druhé straně napravil své zaváhání Dan Patera, který z hranice brankoviště překonal dobře chytajícího Stankaye a vrátil Strašecké do zápasu - 2:3. Vedení o dvě branky si ovšem Pedagog vzal rychle zpět. Po nepřehledné situaci v rankovišti žlutomodrých se nejlépe zorientoval Talíř, který uklidil míček do sítě - 2:4. Bubáci si v závěru třetiny vytvořili tlak a chtěli s výsledkem ještě něco udělat. Ve velmi slibných šancích ale postupně neuspěli Kmeť, Lev, či Javůrek, a tak se znovu zazelenalo jen na druhé straně. V pohodě hrající Jihočeši přidali pátou branku zásluhou Zelenky, čímž vyhnali Čadka z branky a nakročili ke třem bodům - 2:5.

Ve třetí třetině padla na domácí hokejky křeč. Hráčům již chyběla vůle se zápasem ještě něco udělat a trápení Bubáků podtrhl Ondřej Duchoň, jehož lob z obranného pásma skončil jen mezi kruhy, kde míček pohodlně zachytil Bárta, který prostřelil Dvořáka - 2:6. Zbytek utkání si Jihočeši vcelku zkušeně pohlídali a nepřipustili žádné drama.

Strašečtí tak v lize padli potřetí za sebou. Příští utkání je čeká v neděli 6.11. od 14 hodin v Plzni.