Suchdol nad Lužnicí, 23.10.2022 15:00

SK Suchdol nad Lužnicí

9 : 1

(2:1,2:0,5:0)

Muži "A" - Druhý debakl během víkendu na jihu Čech. Tentokrát prohra v Suchdole 9:1

Po sobotním debaklu v Českých Budějovicích se svěřenci trenérů Falaře a Pavlíka přesunuli k dalšímu utkání do Suchdola nad Lužnicí. K týmu se pro tento duel připojili junioři, a tak Strašečtí nastupovali na téměř tři kompletní formace s touhou odčinit sobotní výprask. To se ale, jak již tušíte, ne úplně povedlo..

Začátky zápasů v Suchdole bývají vždy těžké. Domácí se od úvodních vteřin snaží svého soupeře zatlačit a zasypat střelami. A jinak tomu nebylo ani tentokrát a z úvodnícho tlaku vytěžili Suchdolští branku zásluhou Pavlíka - 1:0. Další šance domácích Strašečtí již přečkali bez úhony a sami se postupem času dostávali do zápasu. V 7. minutě se jim pak podařilo srovnat skóre, když se míčku ve středním pásmu ujal Lukáš Lev, který se skvělým tahem na branku dostal až bezprostředně před brankáře Janáka a přesným zakončením byl úspěšný - 1:1. Z vyrovnaného stavu se ale Bubáci neradovali příliš dlouho. Vedení vrátil Jihočechům Sládek - 2:1. Zbytek třetiny přiběhl vyrovnaný průběh bez vstřelené branky.

Po změně stran domácí ještě více šlápli do pedálů a naopak Strašečtí zcela vypadli ze zápasu a stali se pouhým sparing partnerem při útočném snažení Suchdolských. Domácí si v pohodě zakombinovali a pro zbytek podzimní části také dostatečně natrénovali hru v útočném pásmu. Brankami Uhlíře a Kaláta následně odskočili na zasloužených 4:1 a s hosty to nevypadalo příliš dobře.

Přesto se Strašečtí nechtěli vzdát a v poslední části zápasu s výsledkem chtěli ještě něco udělat. Vše vzala za své hned první minuta třetí třetiny, kdy do strašecké obrany vlétli v rychlém sledu Kalát s Pavlíkem, kteří přidali další dva zásahy a vyhnali Dvořáka z branky - 6:1. Dvořáka nahradil Čadek, ale ani ten bohužel pro strašecké neudržel čisté konto a ve zbytku utkání inkasoval tři branky. Na strašecké hráče spadla deka a byť byla na jejich hře oproti sobotnímu konci zápasu vidět snaha a nasazení, nevyházelo nic. Konečným výsledkem 9:1 pro Suchdol se tak Bubáci rozloučili s velmi nepovedeným výjezdem na jih.

Šanci odčinit oba debakly má tým kapitána Tomáše Duchoně tento týden hned dvakrát. Ve středu nastoupí od 19 hodin ke druhému kolu Českého poháru doma proti Rafanům. V dalším ligovém klání pak vyzve v neděli od 14 hodin Pedagog České Budějovice.