5 : 4

Po prodl.

(1:2,2:1,1:1)

SK Kelti 2008

Muži "A" - Derby přineslo tradičně vyrovnaný průběh. Áčko bralo dva body po výhře 5:4 po prodloužení

K dalšímu utkání 1. ligy nastoupili hokejbalisté Nového Strašecí v pátek večer. V tomto netradičním čase přivítali na svém hřišti tradičního soupeře z Berouna - Kelty. Utkání přineslo vyrovnaný průběh, celkem devět branek a domácí výhru 5:4 po prodloužení.

Úvod derby zachytili podstatně lépe Kelti, kteří byli všude o krok dříve a brankář Dvořák se měl v brance co ohánět a prvnímu inkasovanému gólu odolával až do 11. minuty. V té jej přesnou ranou zpoza modré čáry prostřelil Vojtěch Šlechta - 0:1. Hostující celek vedoucí trefa ještě více povzbudila, a když následně zahrávali Berounští přesilovou hru, bylo pro domácí ještě hůře. Po rychlé kombinaci se střelou z první prosadil Maršoun - 0:2. Bubáci se probrali až v závěru periody a dokonce se jim podařil vstřelit důležitý snižující gól. Po čistě vyhrané buly v podání Čadka mířil přesně Michal Kmeť - 1:2.

A jak domácí zakončili třetinu první, tak zahájili také druhou část utkání. Po nahrávkách Tomáše Duchoně a Pavla Čadka postupoval na Laina z levé strany Michal Javůrek a hostujícího gólmana prostřelil mezi betony - 2:2. Najednou to byli Strašečtí, kteří byli všude o krok dříve, sbírali odražené míčky a vytvářeli si stále silnější tlak. Tomu hostující obrana nedokázala odolávat příliš dlouho a Bubáci se po rychlém výpadu radovali z vedení. René Douša vybídl Petra Bendu, který siituaci 2 na 1 vzal na sebe a přesnou střelou nedal Lainovi šanci - 3:2. Po této brance ale Strašečtí ubrali z nasazeného tempa a do hry se zpět dostávali Kelti. Těm se podařilo po další rychlé kombinaci srovnat skóre, z branky se radoval Beneš a drama pokračovalo dál - 3:3. Oba celky se po zbytek druhého dějství soustředily především na obranu, a tak se již skóre neměnilo.

Po změně stran to byli znovu domácí, kteří se dokázali dostat do vedení. Martin Wittmayer našel na modré čáře Lukáše Lva, který postupoval sám na branku Keltů a poradil si zkušeně, precizně provedeným blafákem do bekhendu - 4:3. Svěřenci trenérů Falaře a Pavlíka chtěli dovést utkání zdárně ke třem bodům. Proti byli ale Kelti, kteří se nechtěli vzdát bez boje a nepohrdli dvojnásobnou početní výhodou, Dvořáka propálil Taufer - 4:4. Deset minut před koncem se tak znovu začínalo od "nuly". Byť se oba týmy dostaly ve zbytku základní hrací doby do zajímavých šancí, tak branka již nepadla a šlo se do prodloužení.

To se podařilo domácím rozhodnout z přesilové hry čtyř proti třem. Po tlaku před brankou berounských  a střelách Čadka a Javůrka rozhodl z dorážky druhou brankou v zápase Michal Kmeť - 5:4. Bylo tak jasné, že bonusový bod zůstane na Kocourku.

Hodnocení trenéra Jana Falaře: Před zápasem jsme chtěli tři body, po průběhu musíme být spokojeni se dvěma, zápas mohl také dopadnout přesně opačně. Důležitý moment byl dle mého gól z našeho poheldu na 1:2 těsně před koncem první části. Do druhé třetiny jsme vletěli tak, jak jsme odehráli zápas s Vlčí smečkou, diktovali tempo a odskočili do vedení. Poté, pro nás již klasicky, přišel pokles soustředění, ale nemělo to naštěstí žádný tragický vliv na výsledek. Musíme zapracovat na konzistentnosti výkonů, pak můžeme porážet kohokoli.

Následující víkend stráví hokejbalistné Nového Strašecí na jihu Čech, kde nastoupí v sobotu v Českých Budějovicích a v neděli v Suchdole nad Lužnicí. Držte nám palce a děkujeme za dosavadní podporu!