7 : 5

(3:1,0:2,4:2)

Vlčí Smečka Ústí nad Labem

Muži "A" - Skvělý výkon a skalp Vlčí Smečky poměrem 7:5.

Po dvou venkovních porážkách se představili hokejbalisté Nového Strašecí v domácí Kocourek aréně, kam přijela Vlčí Smečka z Ústího nad Labem. S tímto soupeřem měli z minulé sezóny Bubáci negativní bilanci 0-3 a chtěli ji před vlastními fanoušky vylepšit. A to se také podařilo! Domácí předvedli skvělý výkon a po výhře 7:5 brali zaslouženě všechny tři body.

Do utkání vstoupili lépe Strašečtí. Dobrým pohybem se dostávali do šancí a od prvních minut si šli za dobrým výsledkem. Z první branky se ale radoval hostující celek. Severočeši zahrávali přesilovou hru a přesně umístěnou střelou v podání Rolanda Baxy se radovali z vedení v zápase - 0:1. Vyrovnání na sebe ale nenechalo dlouho čekat, když se i domácím podařilo využít nabídnutou početní výhodu. Po střele Michala Kmetě se z dorážky střelou ze vzduchu prosadil Lukáš Lev - 1:1. Zbytek třetiny patřil domácím hráčům, kteří předváděli diametrálně odlišný výkon, než tomu bylo v posledních zápasech. Odměnou jim bylo vedení v zápase, o které se zasloužil po vyhození míčku z obranného pásma Michalem Javůrkem a přistrčením Ondřejem Duchoněm František Brada, který nadvakrát překonal hostujícího gólmana - 2:1. Strašečtí pokračovali v nastoleném tempu a v poslední minutě úvodní patnáctiminutovky přidali další zásah. Dobrou práci odvedl v úttočném pásmu Nicolas de Fin, po jehož nahrávce skóroval z předbrankového prostoru Dan Patera - 3:1.

Po změně stran se herní obrázek změnil. Bubáci začali dělat chyby při zakládání útoků a hosté snadno zachytávali balónky a hrnuli se do tlaku. Ve druhé třetině si vypracovali hned několik drtivých závěrů a právem se dočkali srovnání skóre. Brankami se o něj zasloužili Kuchynka a Tůma - 3:3. Žlutomodří se do hry vrátili až v závěru prostřední části hry, a to díky dvěma přesilovkám. V největších šancích se objevili Tomáš Duchoň, Lukáš Lev a Dan Patera. Ani jednomu se skórovat nepodařilo, a tak se šlo do šaten za nerozhodnutého stavu.

O osudu zápasu rozhodla třetí třetina, do které se podařilo lépe vstoupit domácím. Dobře hrající Michal Javůrek se po černé práci Lukáše Lva a Dana Patery dokázal prosadit nenápadnou střelou z otočky a vrátil tak svému týmu výhodu jednogólového náskoku - 4:3. I tento rozdíl však dokázala Smečka smazat, když si slabší chvilku vybral domácí brnakář Dvořák. Ten neodhadl vyběhnutí proti balónku, který následně minul a hostující Škurla zakončoval do prázdné branky - 4:4. Strašečtí si ale za vítězstvím šli a ani tento moment je nevyvedl z rovnováhy. Po čistě vyhrané buly Michalem Javůrkem propálil vše, co mu stálo v cestě Lukáš Lev - 5:4. A o minutu později to bylo již o dva góly. Individuální akci zakončil přesnou střelou pod víko svým druhým gólem v zápase František Brada - 6:4. Divoká přestřelka pokračovala. "Vlci" se následně dostali do tlaku po dvou vyloučeních Františka Brady a v momentě, kdy odvolali brankáře, zahrávali dokonce dvojnásobnou početní výhodu 6 na 4. Tu se jim podařilo zužitkovat zásluhou Grosseho a ještě více tak zdramatizovat úplný závěr zápasu - 6:5. Ten si již Bubáci pohlídali, výsledek ubránili a sami přidali definitivní pojistku. Michal Javůrek sebral při pokračující power play Severočechů míček jednomu z bránících hráčů hostů a do prázdné branky pečetil sladké vítězství týmu kapitána Tomáše Duchoně.

Strašečtí se tak po dvou porážkách zvedli jak herně, tak i výsledkově a neoblíbeného soupeře dokázali konečně porazit. Děkujeme všem fanouškům za vynikající podporu. Další domácí utkání je na programu v pátek 14.10., kdy na svém hřišti přivítáme Kelty z Berouna. Přijďte nás také v tento netradiční čas podpořit!