2.10.2022 17:00

HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem

7 : 4

(2:1,1:0,4:3)

Muži "A" - Bojovný výkon na body nestačil. Další přestřelka a další výhra ústeckého celku

K dalšímu venkovnímu utkání vyjeli hráči Nového Strašecí do Ústí nad Labem. Zde se netradičně v neděli od 17 hodin utkali s místními Ještěry. Novostrašečtí chtěli napravit nepovedené utkání z minulého týdne, kdy vysoko podlehli Blatné. Ani druhý venkovní zápas však nebyl úspěšný a Nové Strašecí si odvezlo porážku 4:7.

Jelikož tým trápí zranění, trenéři se museli v tomto zápase spolehnout jen na dvě kompletní formace. Zranění stále nepustí do zápasu Ondru Duchoně nebo Petra Bendu, dlouhodobě zraněný je pak Vojta Frolík.

Nástup do utkání nevyšel Novému Strašecí podle představ, již v úvodní minutě inkasovali první branku z hole Jejkala – 1:0. Po úvodním tlaku domácího celku se hra více srovnala a svoje příležitosti si vytvořili i hosté. Jednu z nich se podařilo zužitkovat Tomáši Duchoňovi, který se dostal do samostatného úniku a v zakončení se nemýlil – 1:1. Vyloučení a přesilové hry hrály v utkání  zásadní roli a hned tu první dokázali Ještěři využít, když využili svého důrazu na brankovišti a Šilínek dotlačili balónek za záda Dvořáka – 2:1.

Vstup do druhé třetiny hostům vyšel a vytvořili si tlak, ze kterého pramenilo několik příležitostí. Branku však novostrašecký tým nevstřelil. Byli to opět domácí, kteří využili přesilovou hru a upravili skóre na 3:1.

Gólový pytel se roztrhl až ve třetí třetině, kdy bylo k vidění hned sedm branek. Třetí gól z přesilovky  přidali na začátku třetí třetiny opět domácí, konkrétně Stupka a upravil skóre již na 4:1. O několik minut později dostali výhodu přesilové hry také hostující hráči a Michal Javůrek v ní dokázal vstřelit svůj první gól utkání – 4:2. Snaha o zdramatizování duelu byla na hráčích z Nového Strašecí patrná a přinesla své ovoce. Druhou branku v utkání si připsal kapitán Tomáš Duchoň a na časomíře svítilo skóre 4:3. Bohužel dva slepené góly vrátili tříbrankové vedení zpět na stranu týmu z Ústí nad Labem. Za domácí se prosadili Tomáš a Brůha – 6:3. Poslední naději dvě minuty před koncem ještě vykřesal druhý dvougólový střelec Michal Javůrek, který se prosadil hned po buly, ale to bylo od hostů vše – 6:4. Do prázdné branky pak ještě pečetil výhru Ještěrů Stupka a stanovil konečný stav zápasu na 7:4.

Po dvou venkovních porážkách čeká tým Falaře a Pavlíka další domácí utkání. Z Ústí nad Labem tentokrát Na Kocourek dorazí druhý místní klub, kterým je Vlčí smečka. Hrát se bude tradičně v neděli ve 14:00, a tak bychom chtěli pozvat všechny fanoušky novostrašeckého hokejbalu Na Kocourek. Vážíme si vaší podpory a těšíme se na další utkání na domácím hřišti.