5 : 0

(2:0,1:0,2:0)

HBC Plzeň

HBC Plzeň

Muži "A" - Povedený výkon přinesl první výhru v sezóně. Áčko porazilo rezervu extraligové Plzně 5:0

Po týdenní přestávce způsobené MS Masters se hokejbalisté Nového Strašecí vrátili do kolotoče 1. ligy. V dalším domácím zápase přivítali tentokrát rezervu extraligové Plzně. Po zodpovědném a týmovém výkonu se jim podařilo uzmout po výhře 5:0 kompletní sbírku bodů.

Oproti prvnímu utkání postrádali trenéři Falař a Pavlík v sestavě Petra Bendu. Přibyl naopak gólman Dvořák, který dostal důvěru mezi tyčemi od úvodních minut. Plzeňský soupeř přijel do Strašecí po zajímavých výsledcích s ústeckými celky (výhra 6:2 s Ještěry a porážka 4:6 s Vlčí Smečkou) velmi sebevědomý.

Byli to ale domácí, kteří od úvodních vteřin diktovali tempo hry a hned v první minutě se dostali do vedení. Po buly v útočném pásmu vybojoval míček Michal Javůrek, jenž našel mezi kruhy nepokrytého Lukáše Lva, který se nemýlil - 1:0. První branka vlila Bubákům ještě více energie do žil a další zásah na sebe nenechal dlouho čekat. Závaru a zmatku v předbrankovém prostoru Západočechů využil kapitán Tomáš Duchoň, který se prosadil z bekhendové dorážky - 2:0. Po skvělém startu do zápasu pokračovali domácí dál v aktivní hře a vytvářeli si další šance. V té největší nastřelil Víťa Samšuk tyč. Hosté se osmělili až v samém závěru třetiny. Několik jejich pokusů ale zneškodnil klidným dojmem působící Lukáš Dvořák, a tak se po přestávce pokračovalo za dvougólového vedení Strašecí.

Také druhá třetina pokračovala v podobném duchu. Svěřenci Honzy Falaře a Vaška Pavlíka působili kompaktním dojmem, vhodně se zajišťovali a dobrým pohybem a důrazem se dostávali do šancí. V samostatném úniku ale neuspěl Michal Kmeť a střela Reného Douši skončila na tyči hostujícího branky. Domácí se tak prosadili až po nejméně nebezpečné akci, kdy se po chybě plzeňského obránce radoval z gólu bekhendovým pokusem z úhlu Vojta Frolík - 3:0. Na druhé straně zahrozili Plzenští nejvíce v přečíslení 2 na 1. Lukáš Dvořák se ale stačil včas přemístit a povedeným zákrokem udržel čisté konto.

Ve třetí periodě si Bubáci vedení zkušeně hlídali, svého soupeře k ničemu nebezpečnému nepouštěli a sami ještě dvakrát udeřili. Dobrou práci odvedl Honza Běloušek, který se protlačil až do samostatného úniku a byl faulován. Verdikt byl jasný - trestné střílení. Toho se ujal Michal kmeť, který forhendovým blafákem doslova protlačil balónek za záda brankáře Růžičky - 4:0. O poslední zásah se pak zasloužil druhý útok domácích, kdy za brankou vybojoval míček tentokrát Martin Wittmayer, Lukáš Lev našel volného Michala Javůrka, který pohotově uklízel do odkryté branky - 5:0. Další střelecké příležitosti zůstaly nevyužity, a tak se domácí mohli radovat ze zaslouženého vítězství 5:0. První čisté konto v sezóně si připsal brankář Lukáš Dvořák.

Další utkání je na programu v neděli 25.9., kdy se Strašečtí představí od 14 hodin na půdě vítěze letního turnaje Blatné.