České Budějovice, 22.10.2022 15:00

TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice

9 : 2

(2:1,0:1,7:0)

Muži "A" - Po vyrovnaných dvou třetinách kolaps v závěru zápasu a vysoká porážka v Budějovicích.

Strašecké "áčko" se vydalo o víkendu na první víkendový trip na jih Čech v této sezóně. Do sobotního zápasu nastoupili Bubáci kvůli marodce, zraněním a absenci juniorů v 10 hráčích v poli. Po vyrovnaných dvou třetinách přišel v poslední části zápasu ze strany žlutomodrých totální kolaps, inkasovaných sedm branek a konečný debakl 2:9.

V úvodu zápasu byli o něco aktivnější Budějovičtí, kteří se tlačili do zakončení. Za svoji aktivitu byli domácí odměnění první brankou z hole Nýdla, který od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Domácí radost ovšem neměla dlouhého trvání. Strašeckým se podařilo srovnat z přesilové hry, když střelu Kmetě dorazil pohotový Lukáš Lev - 1:1. Přesto byli po první třetině o něco spokojenější Budějovičtí, když se nenápadnou střelou dokkázal prosadit Talíř - 2:1.

Druhá třetina přinesla vyrovnaný herní obrázek. Strašeckým se podařilo svého soupeře několikrát uzavřít v jeho obranném pásmu a vytvářet si tak postupný tlak a šance. Ty však zůstávaly dlouho nevyužity a paradoxně se hosté prosadili až po rychlém výpadu do soupeřovy obrany. Pavel Čadek vyřešil přečíslení 2 na 1 mazácky a střelou mezi betony překvapil domácího brankáře - 2:2. Také na druhé straně se mohlo radovat z branky. Svůj tým ale několikrát podržel Dvořák a dvakrát mu pomohla také branková konstrukce.

Strašečtí tak mohli po 30 minutách reálně pomýšlet na body. O to více, když se jim zkraje třetí třetiny podařilo ubránit oslabení a dle předvedeného projevu nic nenasvědčovalo tomu, co mělo za pár minut přijít. Klíčová byla 34. minuta, kdy hostující obrana nechala příliš prostoru Kovaříkovi, který neměl sebemenší problém projít do útočného pásma a překonat Dvořáka mezi betony - 3:2. Po této brance se Strašečtí složili doslova jako domeček z karet, doslova vyklidili pole a nechali domácí pohodlně kombinovat a skórovat. To se Pedagogu povedlo ve zbytku zápasu celkem 6x! Nevídaného kolapsu hostujícího celku s chutí využili 2x Kovařík, 3x Moser a 1x Zelenka, kteří svými góly stanovili konečné skóre na 9:2.

Předevšm závěr utkání se tak Novému Staršecí hrubě nepovedl a před nedělním utkáním museli vysokou porážku rychle hodit za hlavu.