Po prodl.

(0:1,1:1,1:0)

SK Suchdol nad Lužnicí

Muži "A" - Na úvod sezóny bod v souboji se Suchdolem nad Lužnicí

První zápas v nové sezóně odehráli hráči Nového Strašecí v sobotu 3.9. Na Kocourek dorazil tým ze Suchdola nad Lužnicí. Po vyrovnané bitvě rozhodlo až prodloužení, ve kterém byli šťastnější hosté a Novostrašečtí tak z tohoto utkání berou bod po prohře 2:3 v prodloužení.

Tým z Nového Strašecí nastoupil do úvodního utkání sezóny v téměř kompletní sestavě posílený o několik hráčů z juniorky. Trenérské duo Falař - Pavlík postrádalo jen brankáře Lukáše Dvořáka, kterého v zápase zastoupil Honza Čadek a záda mu kryl Karel Šnobl.  Po kvalitní letní přípravě a několika přípravných turnajích byli všichni hráči společně s realizačním týmem natěšeni naskočit opět do kolotoče prvoligových utkání.

Domácí do zápasu ale nevstoupili dobře a pustili hráče Suchdola do několika příležitostí, které ale i díky dobré práci Honzy Čadka nebyly využity. Do šancí se v průběhu první třetiny dostali i domácí hokejbalisté, ale buď střely letěly mimo tři tyče, nebo dobře zasáhl hostující brankář Janák. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za bezgólového stavu, tak se v poslední minutě dostal do samostatného úniku hostující Tácha a ve svém zakončení se nemýlil – 0:1. Hráči Nového Strašecí tak odcházeli do šaten s jednobrankovým mankem a do další části zápasu měli rozhodně co napravovat.

O přestávku v kabině měli trenéři k předvedenému výkonu co říci. Slova padla na úrodnou půdu a domácí vstoupili do druhé třetiny mnohem lépe. I přes zlepšený výkon se však Novému Strašecí nepodařilo vstřelit vyrovnávací branku, a tak přišel trest, když se po chybě v obraném pásmu prosadil hostující Kalát – 0:2. Ve druhé periodě měla strašecká družina několik příležitostí ke snížení v podobě přesilových her. Úspěšná byla však až čtvrtá v pořadí, když dostal do prostoru před brankou přesnou nahrávku od Tomáše Duchoně Vojta Frolík a jeho střela byla úspěšná – 1:2. Domácí tým postupně stále navyšoval svůj tlak, ale do konce druhé třetiny se vyrovnat nepodařilo.

Ve třetí třetině již zcela přebrali iniciativu zápasu domácí a vytvořili si několik gólových příležitostí. Brankář Suchdola nad Lužnicí však odehrál výborný zápas a brankou tak šance neskončily. Ve 37. minutě  zápasu ke změně skóre přeci jen došlo, když dostal nabito na modrou čáru tentokrát od Michala Kmetě znovu Vojta Frolík a ani napodruhé se v utkání nemýlil – 2:2. Touha po obratu byla na domácích hráčích patrná a svého soupeře po zbytek základní hrací doby dostali pod tlak. Žádná ze šancí se však neujala, a tak se šlo za vyrovnaného stavu do prodloužení.

V prodloužení Nové Strašecí pokračovalo ve stejném výkonu jako na konci třetí třetiny a chtělo utkání co nejrychleji rozhodnout. Šance střídala šanci, ale gólové vyústění ne a ne přijít. A tak se v poslední minutě prosadili po ojedinělé akci, hosté, když ranou zpoza modré čáry prostřelil Čadka Sup - 2:3.

Novostrašecký celek si tak z úvodního utkaní sezóny odnáší jeden bod za prohru 2:3 v prodloužení. Další zápas odehraje Nové Strašecí až v neděli 18.9. v klasickém čase 14:00 proti nováčkovi první ligy, kterým je HBC Plzeň B. Tým z Nového Strašecí čeká týdenní pauza z důvodu Mistrovství světa Masters, které se v Novém Strašecí koná od 7. do 10.9. Nové Strašecí bude hostit skupinu „B“ a některé zápasy skupiny žen. Na tuto akci jste srdečně zváni a děkujeme za Vaši podporu.