Vlčí Smečka Ústí nad.. vs HBC Nové Strašecí

Datum a čas konání: 21.4.2024 11:00
Místo: Ústí nad Labem

Výhra v Plzni na play off nestačila

K poslednímu zápasu v rámci základní části vycestovali hokejbalisté Nového Strašecí do Plzně. Ani vítězství ze západočeské metropole na postup do play off nestačilo. Bubákům sezóna končí.

HBC Plzeň Litice v. HBC Nové Strašecí 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Před tímto víkendem náležela žlutomodrým 11. pozice a k uchování teoretické naděje nepřipadalo v úvahu nic jiného než tříbodové vítězství. Navíc museli Strašečtí na dálku držet palce Třemošné, aby vyhrála v Teplicích a Mladé Boleslavi, aby zvítězila v Jihlavě. Kelty z Berouna, kteří byli desátí, by v případě tříbodového zisku Bubáci přeskočili díky lepšímu skóre ze vzájemných zápasů. Pojďme ale popořadě.

Do Štruncových Sadů odjeli Středočeši s 12 hráči do pole a jediným brankářem Liškou. Začátek utkání pak rozhodně nenasvědčoval tomu, že by se mohli hosté ještě poprat o play off. Celou první třetinu totiž doslova prospali. Domácí byli aktivnější, pohyblivější, úspěšnější v osobních soubojích. Zkrátka byli všude o krok dříve a dokázali hostující obraně několikrát zle zatopit. Solidní formu si do Plzně přivezl brankář Liška, kterému se podařilo v úvodních minutách zneškodnit několik nebezpečných pokusů Plzeňských. Čisté konto však udržel pouze do 13. minuty zápasu. K odraženému míčku se dostal mezi kruhy Aleš Voves, který nekompromisně zavěsil pod horní tyč – 1:0. Plzeňští se dostali do vedení zaslouženě, a hosté měli o přestávce v kabině o čem přemýšlet..

Slovo si vzali především hrající trenér Jan Falař a kapitán Tomáš Duchoň. A jak se později ukázalo, jejich slova padla na úrodnou půdu. Do druhé třetiny totiž v modrých dresech nastoupilo zcela jiné mužstvo. Hostů bylo najednou plné hřiště a za svou aktivitu byli odměněni hned ve 3. minutě druhé třetiny. Ondřej Duchoň posunul do útočného pásma na Michala Kmetě, který na pravé straně uvolnil nepokrytého Jirku Husáka, jenž chladnokrevným zakončením nedal brankáři Třískovi šanci – 1:1. Srovnávací branka vlila Středočechům ještě více nové energie do žil a po zbytek třetiny se hrálo především v obranném pásmu Plzeňských. Jeden střelecký pokus střídal druhý a vedoucí branka visela ve vzduchu. Nejblíže k ní měl útočník Bárta, který se obtočil kolem branky, ale v rozhodující chvíli mu míček utekl. Přesto se o několik okamžiků později Jří Bárta svého premiérového gólu ve strašeckém dresu dočkal. Falař uvolnil na levé straně Kmetě, který ihned posunul doprava na volného Bártu. První zakončení ještě Tříska dokázal zlikvidovat. Na dorážku důrazného Bárty už ovšem nedosáhl a Bubáci šli do vedení – 1:2. To mohl navýšit vzápětí Falař. Jeho střelu z levého kruhu ale Tříska zlikvidoval. Až v úplném závěru se osmělili také domácí, kteří na dlouhé dvě minuty zamkli svého soupeře v jeho pásmu. Strašecké v těchto těžkých chvílích podržel Liška a po 30 minutách měli ke třem bodům blíže hosté.

Po změně stran se obrázek hry vyrovnal. Hra byla poněkud rozkouskovaná a k vidění bylo několik přesilových her na obou stranách. A právě v jedné početní výhodě udeřili hosté! Po trpělivé kombinaci se nenápadnou střelou prezentoval Lev, jehož pokus skončil až za zády Třísky – 1:3. Ani po třetím inkasovaném gólu se ale domácí nevzdali a utkání se jim podařilo zdramatizovat. Po nahrávce Zdrhy se ve 43. minutě zápasu prosadil Ráb – 2:3. Bylo tedy jasné, že se budou Strašečtí o tři body strachovat až do závěrečného hvizdu. Plzeňští si v závěrečné dvouminutovce dokázali vytvořit tlak, odvolali brankáře. Vyrovnávající trefu se jim však vstřelit nepodařilo, a tak bylo jasné, že si všechny body odvezou modrožlutí. Porážka měla pro domácí velmi nepříjemné následky. Litice klesly na 15. Pozici, což znamená, že si zahrají baráž o udržení prvoligové příslušnosti.

Ani na druhé straně se ale extra nejásalo. Ihned po skončení zápasu se tým trenéra Falaře dozvěděl výsledek z Krupky, kde Teplice porazily Třemošnou a naděje na play off tak definitivně zhasly. Hokejbalisté Nového Strašecí nakonec skončili desátí a play off si nezahrají. Přesto se za své vystoupení v druhé nejvyšší soutěži stydět nemusí. Oproti minulé sezóně se pohybovali v klidných vodách tabulky a do posledního okamžiku bojovali vyřazovací boje.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem příznivcům za podporu v sezóně 2016/2017 a již teď se těšíme na tu další.

Branky a nahrávky: 13. Voves, 43. Ráb (Zdrha), 18. Husák (Kmeť, Duchoň O.), 27. Bárta (Kmeť, Falař), 38. Lev (Duchoň T.)

Sestava HBC N. S.: Liška – Douša, Duchoň T., Lev, Husák – Vaňo, Bárta, Čížek, Samšuk, Brada, Duchoň O., Falař, Kmeť

Jan Falař: „Šli jsme do zápasu s cílem si ho maximálně užít. Apeloval jsem na kluky, aby nezjišťovali ostatní výsledky a soustředili se sami na sebe. První třetinu jsme byli šílení, společně s kapitánem jsme o první přestávce trochu mluvili a ukázalo se, že tato slova padla na úrodnou půdu. Od druhé třetiny jsme vyhrávali souboje, byli u míčků dříve než soupeř a přehrávali ho. Plzeň hrozila jen z brejků a našich chyb. Vítězství jsme si za tvrdou práci v celé sezóně zasloužili, jen škoda, že to na vyřazovací boje nestačilo. Ale všichni si dobře uvědomujeme, kde jsme ty dva body, které nás od vysněného cíle dělily, ztratili. Musím kluky pochválit a poděkovat jim za celou sezónu, kdyby mi někdo před sezónou řekl, že budeme hrát do posledního kola o postup, poslal bych ho asi směr Beřkovice. Nemenší dík zaslouží samozřejmě naši úžasní fanoušci, hlavně ti, kteří nám, i po loňsku, věřili, že na druhou nejvyšší soutěž máme. Myslím, že jsme ukázali, že nejsme jen parta nazdárků, jak se o nás tvrdí."