Starší dorost v domácím dvojzápase za dva body

HBC Nové Strašecí v. SK Jihlava 4:3 SN

V sobotu 7.10. se na Kocourku odehrálo další utkání staršího dorostu. Žlutomodří tentokrát na svém hřišti přivítali Jihlavu. Překvapením pro domácí bylo, v jaké sestavě Jihlava přijela. I přes malý počet hráčů dokázala Bubáky v určitých momentech přehrát. Přesto se do vedení v úvodu zápasu dostali domácí. František Brada našel přesnou přihravkou od modré domácího kapitána Vaňa, který se na čárkách vytočil a bekhendovou přihrávkou našel dobře stojícího De Fina, který dostal míček za záda brankáře Jihlavy - 1:0. Strašeckým ale vedení dlouho nevydrželo, když se po dvou rychlých gólech v druhé polovině třetiny dostali do vedení Jihlavští - 1:2.

Do druhé třetiny vstoupili naši dorostenci poněkud hůře. Ačkoliv Jihlavu dokázali tlačit, gól vstřelit nedokázali. Za svou neproduktivitu pak byli potrestáni. Hosté totiž dokázali navýšit vedení, když překonali dobře chytajícího brankáře Skalického - 1:3.

Třetí třetina patřila domácím hokejbalistům, kteří si v šatně řekli, že nic není prohrané a celou třetinu Jihlavu téměř nepustili z obranného pásma. Nejdříve šli do početní výhody, kterou dokázali využít, a to díky tlaku před brankou hostů. K odraženému míčku se jako první dostal Daniel Vaňo, kerý přesnou střelou vystřelil naději - 2:3. Poté se do úniku 2 na 1 dostala dvojice Hamouz-Kučera, když druhý jmenovaný našel přesnou přihrávkou Hamouze, který se tvrdou střelou pod horní tyč nemýlil - 3:3. Ačkoliv Strašecí dál tlačilo, vítězný gól se už vstřelit nepodařilo. Bylo tedy jasné, že o osudu zápasu budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.

Nájezdy začínali hosté, první z Jihlavských neproměnil. Další nájezd jel kapitán domácích Vaňo, který si vytáhl brankáře Jihlavy a bekhendovým blafákem poslal balónek za brankovou čáru. Druhý z Jihlavských také neproměnil. Další ze Strašeckých jel František Brada, kterému se také nepovedlo skórovat. Ani ve třetím nájezdu se Jihlavským nepovedlo vyzrát na Skalického, který si z nájezdů odnesl čisté konto. Domácí si tedy po týmovém výkonu a velké bojovnosti ve třetí třetině odnesli dva body.

HBC Nové Strašecí v. HBC Hostivař 0:11

V neděli 8.10. se uskutečnil zápas mezi Strašecím a Hostivaří. Domácí borci nastoupili v malém počtu, ale i přesto se rvali až do poslední sekundy. I přes nemalou početní převahu hostů se dokázali svěřenci trenéra Samšuka dostat do nemalých šancích, které však bohužel noproměnili. Zápas skončil 0:11 prohrou domácích, ale i přesto se neměli Bubáci za co stydět!