HBC Nové Strašecí

Oficiální stránky hokejbalového klubu
HBC NOVÉ STRAŠECÍ
www.hbcns.cz

Příští zápas

HBC Nové Strašecí vs SK Kelti 2008

Datum a čas konání: 5.3.2023 14:00
Místo: Kocourek Aréna

Nejlepší příprava za posledních osm let, tvrdí lodivod áčka Honza Falař

Nejlepší příprava za posledních osm let, tvrdí lodivod áčka Honza Falař

Áčko je na startu nového ročníku první ligy a my Vám přinášíme rozhovor s trenérem Honzou Falařem, kde se mimo jiné dozvíte poslední detaily přípravy, kdo do kádru přišel či kdo odešel a jaké má trenérský tandem vyhlídky na novou sezónu.

 

 

Honzo, máte za sebou suchou letní přípravu, jaká byla?

Zdravím všechny fanoušky a přátele hokejbalu ve Strašecí. Musím říct, že to byla nejlepší letní příprava, jakou jsem za těch osm let, co jsem u áčka, zažil. A to byla také jedna z nejnáročnějších, měli jsme s klukama nějakou rozmluvu ať už po sezóně tak na startu přípravy a já jsem rád, že se toho chopili za správný konec. Chodilo nás minimálně deset, ale spíše se počet hráčů šplhal až k šestnácti. Trénovali jsme třikrát týdně, dvakrát jsme se věnovali běžeckým aktivitám, které potřebujeme jako sůl a jeden trénink byl zaměřen na dynamiku a výbušnost. Občas jsme to proložili nějakým tréninkem s hokejkou, ale bazírovali jsme na hráče aby vše bylo v plné rychlosti. Od našeho turnaje jsme pak plynule přešli na klasické tréninky na hřišti.

Zmínil jsi turnaj, páté místo, jak ho hodnotíš?

Nám s Vašem Pavlíkem je umístění vesměs jedno, ano, je hezké turnaj vyhrát, ale letos se účastnila velká kvalita a my bychom museli podat čtyři výkony, možná až za hranicí našich možností, aby se nám to povedlo. Co jsme ale hodnotili a o co nám primárně šlo, byly výkony jednotlivých hráčů a taktické pojetí hry v jednotlivých fázích utkání. Co se týká výkonu jednotlivců, nikdo nezklamal, nikdo extra nevyčníval. Bohužel to druhé kritérium, v tom jsme propadli. My furt chceme hrát stejným stylem, to prostě nejde. Když se vede tři minuty před koncem 3:1, tak to musíš chtě-nechtě nějak uplácat, udělat z toho holomajznu, párkrát vyhodit na zakázané uvolnění a pak se jít radovat. Je absolutně nepřípustné za takového stavu netakticky celoplošně napadat, otevírat náš blok a ztrácet balonky ještě ve vlastním pásmu. Další věcí jsou vyloučení, které nás dle mého stály zápas s Hradcem, dva absolutně zbytečné fauly v útočné třetině, které navíc byly v souboji bez míčku. V posledním zápase s Malým Březnem se zase ukázalo, že hrajeme jako na houpačce, nejdříve je náš výkon ve smyslu abych se moc nenadřel, ono to nějak dopadne a když nám teče do bot, tak zapneme a deset minut soupeře mačkáme. To prostě nejde, musíme hrát po celý zápas hranu a když to nevyjde, tak to nevyjde, ale není se na co šetřit. To jsme také s klukama rozebírali a od turnaje až do teď na tom v trénincích pracujeme. Všechno dělat v absolutním tempu, nezastavovat hru při přechodu pásma u modré čáry, dovolit si obejít soupeře jeden na jednoho a být trochu sobec v zakončení. Když toto do sebe dostaneme, můžeme být úspěšní.

Můžeš nám nastínit další plán áčka?

V sobotu 27.8. jedeme na klasický turnaj do spřátelených Dobřan, kde se utkáme s Masters ČR, Ústím nad Labem, Stříbrem a domácími Dobřany. Naše zápasy dle rozpisu začínají v 10 hodin (Masters), 13 (Ústí), 16 (Stříbro), 18 (Dobřany). Pak si dáme v týdnu tři tréninky a v sobotu nám začíná nový ročníky první ligy, kdy od 14:00 vyzveme Suchdol nad Lužnicí.

Jak bude vypadat v tomto roce první liga, udály se nějaké změny?

Opět je první liga rozdělena na divize západ a východ. U nás na západě je o jeden tým oproti loňsku navíc, tedy osm. Skončily Dobřany, Prachatice budou hrát extraligu, ale naopak nově budou v soutěži startovat vítěz 2.ligy západ a našeho turnaje Blatná, pak Kelti Beroun a rezerva extraligové Plzně. Formát je třikrát každý s každým, první dva mančafty postupují do čtvrtfinále, které se hraje křížem s divizí západ a týmu na 3. - 6. místě hrají ve své skupině předkolo play-off o doplnění čtvrtiinále.

S jakými ambicemi jdete do letošního ročníku?

Dobrá otázka :) Všechno ostatní než předkolo play off pro nás bude neúspěch.

Udály se nějaké změny v kádru?

Tady nás trochu tlačí bota. Přivést do Strašecí někoho, kdo by měl zájem zde opravdu fungovat a byl by kvalitativně alespoň na levelu našich nejlepších hráčů je vesměs nemožné. Mám velkou radost, že se nám nastálo vrátil z Kladna náš kmenový hráč Vojta Frolík, od kterého si i v mladém věku slibuji, že bude jedním z tahounů útočné fáze, dále by měl v áčku po delší pauze působit Franta Brada, uvidíme však jak to skloubí s prací. Ale povedlo se nám, respektive to bylo dílo náhody, přivést z Kova Praha Petra Bendu, který se nedávno přistěhoval do Strága a sám projevil zájem u nás hrát. Pak jsem byl domluven s cca pěti hráči, že by u nás působili, ale byly to vesměs jen sliby a kecy. My nebudeme nikoho přemlouvat, budeme hrát s tím co máme, využijeme naše mladé kluky, kteří to ale musí mít za odměnu, ne za trest a uvidí se. Když někdo přijde, že by u nás chtěl hrát, rádi ho přivítáme, ale letos jsem se v domlouvání a očekávání posil těžce spálil, takže nikomu lézt do zadku nebudeme. V áčku pro letošek, primárně z osobních či studijních důvodů, skončili Jirka Husák, Štěpán Lev a Zdeněk Husák. Se všemi mám však domluvu, že kdyby teklo do bot, tak je s Vaškem můžeme oslovit.

Kádr HBCNS pro sezónu 2022/2023
B: Lukáš Dvořák, Jan Čadek
O: Tomáš Duchoň (kapitán), Renda Douša, Vítek Samšuk, Ondra Duchoň
Ú: Michal Kmeť, Pavel Čadek, Vojta Frolík, Michal Javůrek, Lukáš Lev, Martin Wittmayer, Dan Patera, Franta Brada, Petr Benda
Junioři: Adam Slabý, Ondra Kučera, Nik de Fin, Matyáš Korf, Jan Běloušek, Matyáš Kot, Ondra Keder
Trenéři: Honza Falař & Vašek Pavlík

Honzo, díky za rozhovor a ať se v nové sezóně daří víc, než v té uplynulé!

Já také děkuji a už se opět těším na viděnou s Vámi fanoušky na stadionu, držte nám palce. Prosím podporujte nás i kdyby se třeba nedařilo. My máme s klukama nastaven cíl jasně - bavit hokejbalem Vás a sebe a pro tyto pocity ten sport děláme.

Rozpis zápasů "A" mužstva

Diskuze

Poslední zápas

Vlčí Smečka Ústí nad Labem
HBC Nové Strašecí
8:1
Podrobnosti

Tabulka

1. TJ Blatná Datels 13 73:40 35
2. Vlčí Smečka Ústí nad.. 13 50:38 24
3. SK Suchdol nad Lužnicí 11 42:28 22
4. SK Pedagog Ćeské.. 12 37:31 21
5. SK Kelti 2008 12 38:42 13
6. HBC Plzeň 13 36:46 13
7. HSÚ HBC Ještěři Ústí.. 11 28:45 10
8. HBC Nové Strašecí 13 47:81 9

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

11.12.2022 Matouš Křeček (15)
13.12.2022 Karel Šnobl (42)

Najdete nás na Facebooku

MĚSTO NOVÉ STRAŠECÍ České lupkové závody, a.s NAVIJÁRNA Rynholec s.r.o. ENERGIE CZ s.r.o. H&H ELEKTROCENTRUM (Nové Strašecí) ELEKTROMONT Matějka, s.r.o. H.P.ROYAL s.r.o. ALBATROS MOVING, s.r.o. PARTNERS NOVÉ STRAŠECÍ ROI DIGITAL - INTERNETOVÝ MARKETING

Počet návštěv: 75671
Posledních 30 dnů: 985 | Posledních 7 dnů: 202 | Poslední den: 12

© 2022 HBC Nové Strašecí | Všechna práva vyhrazena | hbcns@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne