HBC Nové Strašecí

Oficiální stránky hokejbalového klubu
HBC NOVÉ STRAŠECÍ
www.hbcns.cz

Příští zápas

HBC Nové Strašecí vs SK Pedagog Ćeské..

Datum a čas konání: 3.10.2021 14:00
Místo: Kocourek Aréna

Trenér a hráč áčka Honza Falař se rozpovídal pro hokejbal.cz

Trenér a hráč áčka Honza Falař se rozpovídal pro hokejbal.cz

V minulých sezonách v druhé nejvyšší soutěži zápolili také hráči Nového Strašecí. Ti se do 1. Ligy po několika letech vrací, co je k tomu vedlo? Jak se na tento návrat těší hráč z Nového Strašecí Jan Falař? Jaké budou cíle tohoto týmu a jak se na návrat Středočeši připravili?

 

Jane, jak se těšíte na návrat do 1. Ligy? Jak jste k tomuto rozhodnutí v Novém Strašecí došli?

Já osobně se těším moc, myslím že mohu mluvit za všechny kluky v týmu, že to pro nás bude nová výzva. Přesně takovou výzvu jsme potřebovali, cítili jsme jak ve vedení oddílu, tak i s kolegou Vaškem Pavlíkem v trenérském tandemu, že tým již nějakou dobu stagnuje. A tohle je přesně možnost, jak se zase nakopnout. Naší jedinou podmínkou účasti v 1. Lize bylo rozdělení západ - východ.

S jakými cíli do této soutěže budete vstupovat? Základem bude play off nebo se udržet?

Nechci mít velkohubý kecy, že jdeme na vítězství v soutěži, dlouho jsme se s týmy jako Prachatice či Suchdol nepotkaly, ústecké týmy neznáme v podstatě vůbec, takže to bude jedna velká neznámá. Ale kdo by si nechtěl zahrát play off, že jo?

Vy jste již 1. Ligu hrál, co od ní čekáte? Jak se podle Vás soutěž změnila?

Jak už jsem zmínil v předchozí otázce, myslím že co bylo a co bude se nedá vůbec srovnávat. Soutěž se změnila stejně tak jako celý hokejbal, více než o šikovnosti je náš sport o běhání, což v minulosti rozhodně neplatilo.

Druhá nejvyšší soutěž má nový formát, ve kterém poznáte různé soupeře, jak se na ně těšíte?

Co se týká Prachatic, Suchdola a Dobřan, s těmi jsme již v minulosti hráli nebo se s nimi setkáváme stále jako například minulý týden v Dobřanech na turnaji Letňáček. Výlety do Ústí a Budějovic budou velkou a těžkou novinkou. Já osobně se nejvíc těším ale na zápasy s Dobřany a se Suchdolem, protože to byly vždy vypjaté, vyhecované, ale férové bitvy, kde si nikdo nedal ani kousek prostoru na hřišti.

Bude pro Vás tato soutěž lepší než 2. Liga? Tam jste víceméně dominovali, bylo to pro Vás málo?

Neříkám, že lepší a ani bych neřekl, že jsme dominovali, ale ta soutěž nám dala přesně to, co jsme potřebovali. Pár let nazpátky po reorganizaci a generační obměně našeho týmu, ještě v dobách 1. Ligy, jsme každoročně bojovali o místa ve spodku tabulky, takže by se dalo říct, že prohrávat jsme uměli. Všichni jsem ale cítili, že se potřebujeme taky naučit vyhrávat, zní to divně, ale i to je potřeba umět. A přesně to nám 2. Liga nabídla, teď by se dalo říct, že jsme komplexnější tým a také mnohem lepší parta.

Jak u Vás probíhají přípravy na 1. Ligu? Jak často trénujete a na co se zaměřujete?

Trénujeme v podstatě od konce letního poháru 2. Ligy, což bylo někdy v polovině července, dvakrát týdně. V průběhu přípravy jsme si střihli námi pořádaný turnaj a teď naposledy soustředění v Dobřanech, kdy jsme se v jeho rámci zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje. V přípravě se nejvíce zaměřujeme na výstavbu hry, tedy založení útoku a také na rychlé přepnutí z ofenzivy do obrany při ztrátě balónku.

Jaký sčítáte kádr? Čekáte ještě nějaké výrazné posílení nebo budete hrát v druholigové sestavě?

Já jsem vždy zastánce toho, že bys měl hrát zaprvé s čím máš a za druhé s hráči, kteří za Strašecí hrát chtějí. Nepotřebujeme hráče jen proto, aby se šli jednou za týden „vyprdět“, což samozřejmě v první lize ani nejde. Nějaké pohyby směrem dovnitř i ven byly. Michala Javůrka zlákalo Kladno, ale máme domluvu, že se v našem dresu bude objevovat i nadále. Domluvili jsme se na spolupráci s Honzou Eitlerem, vloni ještě hráčem extraligového Kladna, vrací se nám po nějaká pauze jeden z klíčových beků Štěpán Lev a již napevno se budeme moci opřít o Michala Kmetě, který nějakou dobu pracoval v zahraničí. Dále chceme dávat prostor několika juniorům, samozřejmě pokud čas dovolí a pokud oni na sobě budou pracovat. Áčko je za odměnu, ne za trest. Takže dle toho se taky společně s trenérem juniorky budeme řídit a kdo nebude pracovat dobře ve své kategorii, do mužů se jen tak nepodívá.

Rozhovor převzat ze serveru hokejbal.cz, autor: Karel Geba, originál: https://bit.ly/FalařNovéStrašecí

Diskuze

Poslední zápas

HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem
HBC Nové Strašecí
10:5
Podrobnosti

Tabulka

1. Vlčí Smečka Ústí nad.. 4 31:8 12
2. HSÚ HBC Ještěři Ústí.. 4 28:10 12
3. HBC Nové Strašecí 4 20:25 6
4. SK Pedagog Ćeské.. 3 9:11 3
5. SK Suchdol nad Lužnicí 3 6:10 3
6. HBC Prachatice 5 13:20 3
7. TJ Snack Dobřany "B" 3 3:26 0

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

06.10.2021 Vladislav Horáček (47)
07.10.2021 Vít Samšuk (30)

Najdete nás na Facebooku

MĚSTO NOVÉ STRAŠECÍ České lupkové závody, a.s NAVIJÁRNA Rynholec s.r.o. ENERGIE CZ s.r.o. H&H ELEKTROCENTRUM (Nové Strašecí) ELEKTROMONT Matějka, s.r.o. H.P.ROYAL s.r.o. ALBATROS MOVING, s.r.o.

Počet návštěv: 60382
Posledních 30 dnů: 1624 | Posledních 7 dnů: 407 | Poslední den: 38

© 2021 HBC Nové Strašecí | Všechna práva vyhrazena | hbcns@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne