HBC Nové Strašecí

Oficiální stránky hokejbalového klubu
HBC NOVÉ STRAŠECÍ
www.hbcns.cz

Příští zápas

HBC Nové Strašecí vs Rafani Praha

Datum a čas konání: 30.5.2020 14:00
Místo: Kocourek Aréna

Honza Běloušek - Bez helmy!

Honza Běloušek - Bez helmy!

Kdyby se měla v našem oddíle udílet zelená helma pro nejobětavějšího hráče jako je tomu v hokeji, nezískal by ji nikdo z mužské kategorie, ale věkem ještě starší žák, který ale odehrál všechny zápasy i v kategorii dorostu. Jmenuje se Honza Běloušek, byl členem reprezentace U14 a nyní pro Vás odpovídá na pár otázek!

Ahoj Jeníku, vítej v dalším z rozhovorů ze série Bez helmy! Klasická otázky na začátek – jak dlouho hraješ hokejbal a jak si se k němu dostal? 

Hraji ho už 5. rokem. Dostal jsem se k němu přes tetu, která bydlí blízko Kocourku. Navíc se hodně baví s Rysákem. A díky tomu jsem se dostal k hokejbalu. 

Co tě nejvíc baví na hokejbale a kam bys to chtěl dotáhnout v budoucnosti?  

Nejvíce mě baví vyhrocené situace a pořádné napínavé utkání. Můj sen byl ten, že jsme se chtěl dostat do reprezentace a to se mi splnilo. Určitě by mi bylo ctí si ještě jednou obléknout národní dres. 

V poslední, bohužel zrušené, sezóně jsi odehrál skoro všechny zápasy za dvě kategorie (dorost a SŽ). Jak moc to pro tebe bylo náročné a jaký je největší rozdíl v těchto kategoriích podle tebe? 

Tak náročné to pro mě bylo maximálně časově, protože mě čekají přijímací zkoušky a bylo důležité vysvědčení, takže jsem se musel učit docela často, ale kluci mi hodně pomáhali, protože mě vždycky nabíjeli energií. Dorost, jelikož jsou v té kategorii starší kluci, tak můžete hrát tělem a za SŽ hrají někdy i mladší žáci, takže musíte být opatrní a hlavně ohleduplní. 

V loňském roce jsi byl poměrně stálým členem Reprezentace ČR U14. Co ti reprezentování dalo a je něco co ti vzalo? Chtěl by ses v blízké době podívat do dalších věkových výběrů (U15 či U16)? 

Tak v reprezentačním týmu jsem se toho mnoho naučil. Jak být pevný na míčku, mít hlavu nahoře, a tudíž mít otevřenou hru. Určitě bych se chtěl dostat do dalších výběrů. 

Jak trávíš čas, když momentálně skoro dva měsíce nemůžeš na hokejbal? Chybí ti sport nebo spoluhráči?  

Hodně času dávám škole, protože máme něco jako výuku on-line. Máme 11 hodin týdně a ještě k tomu dostáváme úkoly, ale když mám všechno hotové, nebo už mi to nebaví, tak jdu ven s Šímou nebo s Kubíkem. Kluci z týmu mi nehorázně chybí a celkově ten sport mi schází. 

Znalí vědí, že tvoje maminka je tvá velká fanynka. Vnímáš její skandování a povzbuzování při zápasech? 

Maminka mi v zápasech strašně pomáhá. Většinou mě strašně motivuje. A když se mi něco nepovede, tak mi to doma nechá sežrat.

A na závěr přibliž našim fanouškům Jendu mimo hokejbal? Co dělá za školu a jak tráví svůj volný čas? 

Mimo hokejkal chodím ven s Šímou a s Kubíčkem (z týmu). A už mám víc času na holky, když je ta karanténa. Jsem ještě na základní škole na Lánech a hlásím se na Gymnázium J. A. Komenského v Nové Strašecí a na Ekonomické lyceum v Rakovníku. 

Díky za tvoje odpovědi, dělej nám i nadále radost!

-prágr-

Diskuze

Poslední zápas

HBC Nové Strašecí
SK Kelti 2008
8:7
Podrobnosti

Tabulka

1. HBC Nové Strašecí 1 8:7 3
2. Rafani Praha 1 5:4 2
3. HBC Tygři Mladá.. 1 4:5 2
4. Jungle Fever Kladno 0 0:0 0
5. TJ KOVO Praha 0 0:0 0
6. SK Kelti 2008 1 7:8 0

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

13.06.2020 Jiří Benda (41)
22.06.2020 Vojtěch Král (21)

Najdete nás na Facebooku

Střelci týmu

4 góly

Michal Javůrek
MĚSTO NOVÉ STRAŠECÍ České lupkové závody, a.s NAVIJÁRNA Rynholec s.r.o. ENERGIE CZ s.r.o. H&H ELEKTROCENTRUM (Nové Strašecí) ELEKTROMONT Matějka, s.r.o. H.P.ROYAL s.r.o.

Počet návštěv: 45707
Posledních 30 dnů: 1827 | Posledních 7 dnů: 471 | Poslední den: 43

© 2020 HBC Nové Strašecí | Všechna práva vyhrazena | hbcns@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne