HBC Nové Strašecí

Oficiální stránky hokejbalového klubu
HBC NOVÉ STRAŠECÍ
www.hbcns.cz

Příští zápas

HBC Nové Strašecí vs Rafani Praha

Datum a čas konání: 30.5.2020 14:00
Místo: Kocourek Aréna

Míša Kmeť - Bez helmy!

Míša Kmeť - Bez helmy!

Kdo viděl příběh na facebooku tak ví, že dalším "hostem" bez helmy je ostrostřelec áčka, ale hlavně výborný kluk do party, Michal Kmeť. jeho jsme si pro rozhovor vybrali záměrně z důvodu, že ho nyní potkat osobně je v podstatě nemožné. Nebo byste se museli vydat na Nový Zéland...

Nazdar Mííííííšo, myslím že můžu mluvit za celý klub, když řeknu, že nám chybíš, proto bych ti rád položil pár otázek pro klubový web. Jistě bude širokou veřejnost zajímat, jak se ti daří, ve více jak 18.000km vzdáleném Novém Zélandě. Co tam děláš, jak trávíš volný čas a jak vůbec vzniklo rozhodnutí, že na rok odcestuješ tak daleko?

Ahoj všem! Přiletěl jsem 7. února, zajistil vše potřebné, koupil auto a vyrazil asi na 10 dní procestovat sever Zélandu. Teď už přes 2 měsíce pracuju na jablečném sadu, je to sice náročnější, práce pondělí až sobota, ale dá se to vydržet. Takže volný čas teď moc nemám, ale snažím se co nejrychleji našetřit ať můžu pokračovat v cestování.

S Kubou Ševčíkem jsme se jeden večer shodli, že nás to u nás moc nebaví, nic nás doma nedrží a potřebujeme změnu, tak nás napadl Zéland. On bohužel víza minulý rok nedostal, takže jsem letěl sám, tento rok se mu to už ale povedlo, tak doufám, že se tu ještě potkáme.

Jak dlouho máš v plánu být pryč?

Mám working holiday víza, ty umožňují cestovat/pracovat na Zélandu rok, pokud pracujete alespoň 3 měsíce v zemědělství je možnost si to o 3 měsíce prodloužit, tak uvidíme jak to dopadne.

Musím se zeptat i na aktuální situaci, která zužuje v podstatě celý svět. Jak je to s koronavirem na Zélandu?

Situace tu je celkem dobrá. Máme tu celkem přísné opatření, jsem 2 měsíce na místě, protože je zákaz se teď kamkoliv přesouvat, ale svůj význam to má, na Zélandu je to s počty nakažených velmi dobré.

Stýská se ti po rodné zemi?

Ze začátku mi chyběli kámoši, spoluhráči, rodina. Zajít si sednout na pivko, navíc je tady hrozně drahé, ale už jsem se s tím vypořádal a o to budu chodit s kamarády do hospody víc, až se vrátím. Jinak po zemi ani tolik ne, navíc když teď vidím, co u nás vytváří vláda, tak se mi moc vracet nechce.

Jsi v kontaktu se spoluhráči či rodinou?

Určitě jsem, píšeme si přes sociální sítě a sem tam si s někým zavolám.

Chybí ti hokejbal, kabina, lidi kolem klubu? Jak vůbec vidíš náš klub? Co na něm máš rád a je něco co se ti nelíbí či bys změnil?

To mi chybí moc, jdu si tu občas zaběhat, zacvičit, ale to není ono a samotného mě to nebaví, proto hraji kolektivní sport.

Myslím, že strašecký hokejbal má u lidí, kteří se o hokejbal zajímají celkem jméno a to hlavně díky dřívějším úspěchům. Áčku se teď bohužel tolik nedaří, to má za důsledek možná i snížení počtu diváků. I když stále chodí lidí dost a vždy nás skvěle podpoří s minulostí se to nedá moc srovnávat.

Další pozitivní věc je práce s mládeží, v minulosti se zaspalo a teď je to znát na počtu hráčů v A týmu, naštěstí se mládež podařilo nastartovat a je potřeba v tom pokračovat. Za to patří velký dík lidem, kteří se o mladé starají a podporují je.

Co se mi nelíbí je asi chod áčka. Jasně, děláme to všichni ve volném čase a zadarmo, takže chápu, když se někdo nedostaví na trénink, brigádu, protože práce nebo škola je přednější, ale u nás je to teď tristní. Chybí nám v týmu konkurence. Chuť dokázat něco víc! Pak si každý řekne: “vždyť místo v sestavě mám jistý” a nikdo nechce pro sebe a hlavně pro tým udělat něco navíc.

Víc to rozebírat nechci, to si musíme vyřešit mezi sebou.

Určitě všechny zajímá, jestli máš v plánu se vrátit k hokejbalu po tvém návratu?

Jednoduchá odpověď - ano.

Do jaké soutěže podle tebe patří „A“ tým? I přes svůj věk (25) jsi jedním z nejzkušenějších hráčů týmu a hrál si jak 1. ligu tak i nyní druhou ligu. Jaký je největší rozdíl?

Jasně do 1. ligy. Chápu, to cestování bylo a je nesmysl na amatérský sport a ani mě nebavilo hrát v neděli od 15:00 v Karviné, vrátit se domu dlouho po půlnoci a pak hned vstávat do práce. Ale, to vidím jako jediné mínus.

Druhá liga není tolik kvalitní, tu prostě zvládnete bez tréninku, když se půjdete na hřiště tzv. “vyprdět”.  Ano, sehrajete kvalitní utkání, ale není to takové tempo jako v první lize.

Je to hrozně znát i na našem týmu, už není potřeba tolik na sobě pracovat, protože se to vždycky nějak odehraje… A to mi přijde škoda! Navíc nám tím v hlavách klesly ambice a došlo k uspokojení a zlenivění. Takže za mě rozhodně návrat do 1. ligy!

Všichni víme, že jsi, sezónu co sezónu, na špici kanadského bodování týmu, neměl si ambice někdy zkusit Extraligu?

Nějaký zájem byl před pár lety z Rakovníka, bylo to asi dáno tím, že měli málo hráčů, ale myslím, že by bylo dobré zjistit, jestli bych na to měl nebo ne. Škoda, že se kluby nedomluvily. Třeba to ještě vyjde...

Určitě bys rád něco vzkázal lidem z okolí HBCNS, co to bude?

Hlavně ať ve zdraví a pohodě přečkají tuto těžší dobu a ať nás stále tak skvěle podporují.

Díky za rozhovor, opatruj se a těšíme se na tvůj návrat!

Děkuji za rozhovor a všechny zdravím z Nového Zélandu!

-prágr-

Diskuze

Poslední zápas

HBC Nové Strašecí
SK Kelti 2008
8:7
Podrobnosti

Tabulka

1. HBC Nové Strašecí 1 8:7 3
2. Rafani Praha 1 5:4 2
3. HBC Tygři Mladá.. 1 4:5 2
4. Jungle Fever Kladno 0 0:0 0
5. TJ KOVO Praha 0 0:0 0
6. SK Kelti 2008 1 7:8 0

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

13.06.2020 Jiří Benda (41)
22.06.2020 Vojtěch Král (21)

Najdete nás na Facebooku

Střelci týmu

4 góly

Michal Javůrek
MĚSTO NOVÉ STRAŠECÍ České lupkové závody, a.s NAVIJÁRNA Rynholec s.r.o. ENERGIE CZ s.r.o. H&H ELEKTROCENTRUM (Nové Strašecí) ELEKTROMONT Matějka, s.r.o. H.P.ROYAL s.r.o.

Počet návštěv: 45707
Posledních 30 dnů: 1827 | Posledních 7 dnů: 471 | Poslední den: 43

© 2020 HBC Nové Strašecí | Všechna práva vyhrazena | hbcns@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne