HBC Nové Strašecí

Oficiální stránky hokejbalového klubu
HBC NOVÉ STRAŠECÍ
www.hbcns.cz

Příští zápas

HBC Nové Strašecí vs Rafani Praha

Datum a čas konání: 30.5.2020 14:00
Místo: Kocourek Aréna

Jirka Husák - Bez helmy!

Jirka Husák - Bez helmy!

Prvním z respondentů nově vzniklého seriálů rozhovorů Bez helmy! je dlouholetý hráč a prvním rokem předseda spolku HBCNS Jirka Husák. V jeho odpovědích se dozvíte jak se situace koronaviru dotkla klubu, co se mu v pozici předsedy povedlo a co naopak ne. Příjemnou zábavu!

Ahoj Jirko, rád bych ti položil pár otázek pro náš klubový web.

Ahoj Honzo, děkuji za oslovení a pojďme do toho.

Nemohu začít jinak než dotazem na aktuální situaci, který hýbe celým světem. Jak se koronavirus dotknul klubu, co vidíš jako největší problém a jak ovlivnil například financování?

Koronavirus se nás dotknul stejně, jako všech ostatních sportů a organizací. Nejdříve byly pozastaveny všechny soutěže a s tím i ostatní činnosti klubu (tréninkové jednotky atd.). Dále jsme museli respektovat nařízení města uzavřít areál. Nezbývalo než čekat na vyjádření ČMSHb, které trvalo cca měsíc. Během této doby nás svaz několikrát kontaktoval, jaký máme postoj k pokračování soutěží. Z naší strany byla snaha pokračovat za upravených podmínek. Po delším vývoji se ČMSHb rozhodl všechny soutěže ukončit, bez ohledu na pořadí týmů.

Největší problém vidím v tom, že se jedná o kolektivní sport a dodržování hygienických postupů je nereálné a sám jsem zvědav, k jakému částečnému řešení nakonec dojdeme a za jak dlouho se vrátí vše k normálu.

Co se financí týče, tak máme výhodu, že se jedná o amatérský sport a nebyli jsme nuceni řešit vyplacení mezd. Na druhou stranu už teď víme, že finanční pomoc města, ČMSHb a MŠMT bude touto situací velice ovlivněna a budeme na to muset reagovat.

Máš za sebou skoro rok ve funkci předsedy spolku, jak bys ho hodnotil? Co se povedlo, s čím jsi/nejsi spokojený a co se například nepovedlo?

Myslím, že se nám povedlo vytvořit skupinu lidí, kteří se snaží navázat na práci, kterou budovali lidé před námi. Naším úkolem je i nadále aktivně rozvíjet hokejbal v Nové Strašecí a pevně doufám, že se nám to podaří.

 Dále jsem spokojený s prací okolo mládeže, protože v dnešní době je opravdu těžké získat početnou dětskou základnu. Velice si vážíme všech rodičů, protože je to občas náročné.

Co se nepovedlo? Momentálně mě nic nenapadá. Jen ze začátku došlo na malé nedorozumění ohledně přestupů, ale nakonec jsme se domluvili a je to za námi. Bohužel byla vidět moje nezkušenost v této oblasti.

Můžeš přiblížit, jak vůbec vypadá taková starost pohledem tvé osoby, tedy předsedy oddílu? Není toho opravdu hodně na tak úzký okruh lidí, který se musí starat úplně o vše?

Jelikož jsme navázali na předešlý koncept, tak se to dá zvládnout. Navíc pokračují lidé, kteří mají předešlé zkušenosti ohledně chodu a financí v klubu. Vše je na domluvě a rozdělení práce a troufám si tvrdit, že se nám celkem úspěšně daří, ale neusínáme na vavřínech. Už teď se snažíme myslet na nadcházející sezónu a snad budeme připraveni.

Jak obtížné je shánět finance a partnery pro oddíl, který se věnuje řekněme ne tak „slavnému“ sportu jako je třeba fotbal či hokej?

Shánění financí probíhá celý rok, ať od partnerů, které je potřeba oslovovat, tak z různých dotací a fondů ČMSHb, MŠMT, Středočeského kraje a v neposlední řadě také příspěvky z města Nové Strašecí. Nejedná se jen o finanční, ale i o materiální prostředky, které můžeme využít při pořádání turnajů nebo při náborové činnosti ve školách a školkách.

Jak se díváš v klubu na práci s mládeží. Jsi spokojený, nebo je co zlepšovat?

Práce s mládeží je u nás na dobré úrovni, což dokazuje počet mládežnických kategorií, které máme. Snažíme se vytvořit pro děti příjemné prostředí a chceme, aby děti chodily na hokejbal s chutí a zájmem, protože v dnešní době je těžké děti zaujmout. Proto máme před sebou ještě hodně práce. Navíc situace ohledně koronaviru tomu neprospívá, ale doufám, že počet dětí zůstane minimálně stejný a po náborové akci naši dětskou základnu rozšíříme.

Jak už jsi zmíni, HBCNS každým rokem pořádá různé náborové akce a činnosti pro zajištění nových nadějí. Můžeš nám nějaké popsat a také prozradit které má oddíl v plánu uspořádat?

Náborové činnosti se věnujeme už několik let a ke standartním návštěvám škol a školek, jsme uspořádali i menší akci u nás v areálu, která podle ohlasů byla úspěšná a hodláme v podobných akcích pokračovat. Na dětech byl vidět větší zájem, když zažily „hokejbal“ na vlastní kůži, než když to vidí jen v tělocvičně. Proto bychom chtěli v září, pokud to jen situace trochu dovolí, upořádat hokejbalové dopoledne na hokejbalovém hřišti jak pro školky tak i pro některé ročníky základní školy, záleží však na domluvě s vedením jedotlivých institucí.

Je něco, co bys vzkázal partnerům, fanouškům a celé veřejnosti, která HBCNS sleduje a podporuje?

Především bych chtěl všem poděkovat za podporu a doufám, že se v co nejbližší době zase uvidíme, ať na hokejbale nebo mimo areál a popřát hlavně zdraví. Budeme se snažit na naše webové stránky a sociální sítě vkládat novinky ohledně chodu klubu, aby veřejnost o nic důležitého nepřišla.

-prágr-

Diskuze

Poslední zápas

HBC Nové Strašecí
SK Kelti 2008
8:7
Podrobnosti

Tabulka

1. HBC Nové Strašecí 1 8:7 3
2. Rafani Praha 1 5:4 2
3. HBC Tygři Mladá.. 1 4:5 2
4. Jungle Fever Kladno 0 0:0 0
5. TJ KOVO Praha 0 0:0 0
6. SK Kelti 2008 1 7:8 0

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

13.06.2020 Jiří Benda (41)
22.06.2020 Vojtěch Král (21)

Najdete nás na Facebooku

Střelci týmu

4 góly

Michal Javůrek
MĚSTO NOVÉ STRAŠECÍ České lupkové závody, a.s NAVIJÁRNA Rynholec s.r.o. ENERGIE CZ s.r.o. H&H ELEKTROCENTRUM (Nové Strašecí) ELEKTROMONT Matějka, s.r.o. H.P.ROYAL s.r.o.

Počet návštěv: 45707
Posledních 30 dnů: 1827 | Posledních 7 dnů: 471 | Poslední den: 43

© 2020 HBC Nové Strašecí | Všechna práva vyhrazena | hbcns@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne