5 : 6

(3:0,2:3,0:3)

HBC Tygři Mladá Boleslav

Muži "A" - Ztracený zápas s Mladou Boleslaví a třetí porážka v řadě

Po dvou venkovních porážkách se hokejbalisté Nového Staršecí představili opět v domácím prostředí. Soupeřem jim byl nevyzpytatelný celek z Mladé Boleslavi. Tým kapitána Tomáše Duchoně ztratil velmi slibně rozjetý zápas a připsal si tak třetí porážku v řadě.

Trenér domácích Václav Pavlík provedl před utkáním pár kosmetických úprav, které se zejména v úvodu zápasu náramně vyplatily. O dva góly se totiž postaral Jiří Husák, který byl "vysunut" na pravé křídlo druhého útoku a jednu trefu zaznamenal také Ondřej Pešula, který měl oživit sám sebe a také třetí formaci.

Pojďme ale popořadě. Úvod zápasu našel domácí hokejbalisty ve velmi dobrém rozpoložení. Na hráčích bylo vidět, jak moc se chtějí předvést před svými fanoušky a úvodní trefa na sebe nenechala dlouho čekat. Po dobré práci třetího útoku se míček dostal k Ondrovi Pešulovi, který z první prostřelil hostujícího brankáře Valachyho - 1:0. Strašečtí byli při chuti a jejich aktivní hra dělala Boleslavským problémy. Solidním pohybem a nabídkou se domácí dostávali na dostřel soupeřovy svatyně a zasloužený druhý gól přišel na řadu v 9. minutě zápasu, kdy se povedlo rozebrat boleslavskou obranu do posledního šroubku. Po přistrčení Pavla Čadka našel milimetrovou nahrávkou Michal Kmeť Jiřího Husáka, kterému jen stačilo "doťuknout" míček do prázdné klece - 2:0. Druhá trefa ještě více povzbudila domácí hráče, kteří byli dál u většiny míčků jako první a bojovnou hrou si došli pro tříbrankový náskok. A opět u toho byla třetí formace. Pešula nahrál na levou stranu dorostenci de Finovi, který přesnou střelou nedal Valachymu šanci - 3:0. Parádní první třetinu pak podtrhl brankář Lukáš Dvořák, který pochytal několik ojedinělých pokusů hostů.

Po změně stran se hra přeci jen trochu srovnala a nebezpeční začali být také hosté, kteří začali využívat menší obezřetnosti ve strašecké defenzivě. Snižující branku na 3:1 vstřelil přesným projektilem Lukáš Lhota. V této fázi zápasu se hrál otevřený hokejbal s šancemi na obou stranách a na další branku diváci dlouho opravdu čekat nemuseli. Větší uklidnění na domácí hokejky přinesl Michal Kmeť, který se po nahrávce Štěpána Lva dostal za hostující obranu drzým průnikem, který zakončil přesnou střelou na zadní tyč - 4:1. Po této povedené akci vedli domácí opět o tři góly a vše se zdálo být v pořádku. Větší aktivitu ale postupem času převzali hosté, kteří využívali laciných chyb Bubáků při přechodu středního pásma a snadno se dostávali na dostřel Dvořákovy branky. Po jedné takové chybě zůstal před brankou naprosto nepokrytý Marušinec, který snadno "uklízel" pod horní tyč - 4:2. Ze snižující trefy se ovšem Boleslavští neradovali dlouho. Produktivní druhý útok přidal další zásah, kdy nahrávku zpoza branky v podání Míchala Kmetě zužitkoval svým druhým gólem Jiří Husák - 5:2. Nejméně viditelný byl pak směrem dopředu první útok domácích ve složení Duchoň O. - Čadek - Ševčík. Změnit se to snažil centr Pavel Čadek, který se zajímavým průnikem dostal až před hostujícícho brankáře. Ten mu však zamezil ve skórování a naopak udeřilo na druhé straně. Po nahrávce Marušince se prosadil Bydžovský, který tak upravil na rozdíl pouhých dvou branek a vše zůstalo před třetí třetinou otevřené - 5:3.

Posledních patnáct minut v podání domácího celku? Tam bohužel není nic moc k hodnocení. Hrálo se v podstatě už jen na jednu branku a Tygři si třemi góly zaslouženě došli pro tři body. Slepenými brankami Lhoty a Maliny se jim totiž podařilo vyrovnat hned v úvodu třetí třetiny a domácí hráči se ze ztraceného vedení již nedokázali oklepat. Nepomohlo stažení sestavy na dvě lajny, nedařily se využít ani nabídnuté přesilové hry. Rozhodnutí přišlo naopak na druhé straně právě při početní výhodě, kdy byl poněkud kontroverzně vyloučen domácí Čadek. To ovšem nic nemění na tom, že si zápas Bubáci prohráli sami. Rozhodujícíc trefu zaznamenal hostující Tomáš Lhota a na vyrovnání již domácí neměli dostatek psychických ani fyzických sil - 6:5.

Po průběhu zápasu bolí tato prohra celek trenéra Pavlíka o to více.  Je však zapotřebí se opět zvednout a příští zápas zvládnout. Následující víkend je na programu volno a nejbližší utkání čeká Bubáky v neděli 3.11., kdy se od 12:30 představí na půdě rezervy extraligového Alpiqu.

Děkujeme za podporu a budeme rádi, když nás pojedete na Kladno podpořit.

L. Dvořák, Š. Lev, V. Samšuk, J. Husák, R. Douša, T. Duchoň, Z. Husák, F. Brada, M. Kmeť, P. Čadek, O. Duchoň, O. Pešula, J. Ševčík, N. de Fin