HBC Nové Strašecí

Oficiální stránky hokejbalového klubu
HBC NOVÉ STRAŠECÍ
www.hbcns.cz

Příští zápas

HBC Nové Strašecí vs SK Kelti 2008

Datum a čas konání: 10.3.2024 14:00
Místo: Kocourek Aréna

Strašecký turnaj ovládl poprvé v historii slovenský Ružinov Bratislava

Strašecký turnaj ovládl poprvé v historii slovenský Ružinov Bratislava

Jubilejní 10. Ročník turnaje O pohár města Nového Strašecí je za námi. I tentokrát byl nabídnut divákům velmi kvalitní hokejbal. Vždyť kromě slovenského Ružinovu a reprezentační „dvacítky“ se na Kocourku představili tři semifinalisté uplynulého ročníku extraligy!

O třetím srpnovém víkendu se v Novém Strašecí opět sešla hokejbalová kvalita. Zvykem je, že v lichých letech se turnaje účastní reprezentace České republiky do 20 let, pozvánku pak neodmítl také Ružinov Bratislava, který zavítal do Strašecí již poosmé. Českou extraligu reprezentovaly čtyři celky. Trojici letošních semifinalistů nejvyšší soutěže – Kladno, Pardubice a Plzeň, doplnilo pražské Kovo. Společné s domácími pak měla naší druhou nejvyšší soutěž reprezentovat Karviná. Ano, měla. Slezané kvůli vnitroklubovým záležitostem týden před startem svoji účast odvolali a domácím pořadatelům se již nepodařilo sehnat náhradu. Turnaj se tak konal pouze v sedmi týmech. Ve skupině A působila reprezentace U20, Pardubice, Ružinov Bratislava a Nové Strašecí. Ve skupině B pak spolu bojovaly výběry, Kladna, Plzně a Kova.

Turnaj odstartoval již v pátek a podle původního rozpisu se měly odehrát dva zápasy. Kvůli odstoupení Karviné se ale duel skupiny B mezi Kovem a Kladnem přesunul na sobotní dopoledne. Úvodní duel turnaje tak obstarali domácí, kteří se postavili mistrům extraligy z ročníku 2015/2016 – Pardubicím. Zápas odstartoval kvůli pozdnímu příjezdu rozhodčích o hodinu později. Pardubice na borce ve žlutých dresech doslova vlétly a po šesti minutách hry to bylo z pohledu týmu kapitána Duchoně 0:3. Druhá polovina utkání nabídla vyrovnanější průběh hry. Přesto se Pardubičtí radovali z poměrně přesvědčivého vítězství 4:1. Jedinou branku domácích vstřelil Jirka Hlavsa.

Herní program začal v sobotu již v 9 hodin dopoledne a nepřetržitě pokračoval až do podvečerních hodin. Hráči i fanoušci si po celou dobu turnaje pochvalovali výbornou organizaci. K dispozici byly dva venkovní občerstvovací stany, plus Sport bar Kocourek. Tímto by chtěli pořadatelé poděkovat panu Tydlitátovi a Horáčkovi. Dále Jirkovi Bendovi, Markétě Černé, Dominiku Uhlíkovi, Bohuslavě Widemanové, paní Horáčkové a Nikole Kindlové. Ti všichni se starali o to, aby žádný z návštěvníků netrpěl hladem, či žízní. Celou akci komentoval Ivo Duchoň, o hudbu se pak starala Markéta Duchoňová. Časomíra patřila tradičně Karlu Šneberkovi, a o výborné fotky se postaral Jiří Duchoň. Nesmíme samozřejmě zapomenout ani na kasu. Tam vybíraly o víkendu vstupné tyto dámy. Jitka Samšuková, Martina Horáčková, Eva Němcová a Jitka Čížková. Všem zmíněným děkujeme. Bez Vás by se turnaj rozhodně konat nemohl!

Pojďme už ale k sobotnímu dění na hřišti. Začneme ve skupině A, kde si další tři body po výhře nad reprezentací do 20 let připsali Pardubičtí. O výhře 3:2 rozhodl kapitán Březina čtyři vteřiny před koncem! Mladíci měli šanci na reparát proti domácímu celku. A vedlo se jim nadmíru dobře. Svého soupeře jasně přejeli, domácí hokejbalisté si s pohyblivějším a techničtějším soupeři nevěděli rady a výsledkem bylo jasné vítězství reprezentace 4:0. Po obědě se do turnaje zapojil také slovenský Ružinov, a hned z toho byl cenný skalp Pardubic v podobě výhry 3:1. O všechny branky v tomto utkání se postaral Jan Střecha. Ružinov Bratislava následně porazil také domácí Bubáky, a to poměrem 5:1. Jedinou branku domácích vstřelil Víťa Samšuk. Strašečtí hokejbalisté tak skončili bez bodu na posledním místě s hrozivým skóre 2: 13. V posledním zápase skupiny A poté nezaváhal Ružinov Bratislava ani napotřetí a po vítězství 2:0 nad reprezentací do 20 let ovládl celou skupinu a napevno se zařadil mezi nejžhavější kandidáty na prvenství. Druhé skončily Pardubice, třetí ČR U20.

Skupina B nabídla kvůli odstoupení Karviné pouze tři zápasy. Zato se nehrálo tradičních turnajových 2x 12, nýbrž 3x 12. První utkání přineslo vyrovnaný souboj mezi Kovem a Kladnem. Jedinou branku nakonec vstřelili hráči Alpiqu a po hubené výhře 1:0 si připsali tři body. Ty však nepotvrdili v souboji s Plzní. Ta hrála vůbec první utkání na turnaji a nutno říct, že přijela do Strašecí velmi natěšená. Na svého soupeře vlétla jako uragán a smetla jej v poměru 4:0. Poslední střetnutí v rámci skupiny B mezi Kovem a Plzní pak musely poprvé na turnaji rozhodnout nájezdy. V nich bylo úspěšnější Kovo, které i tak skončilo poslední. Druhý byl Alpiq a skupinu vyhrála Plzeň.

Nedělní program byl jasný. Dvě čtvrtfinále, skupina o 5. – 7. místo a následné boje o medaile. Začínalo se ranním čtvrtfinálovým soubojem mezi Pardubicemi a Kovem. V tomto duelu Pardubice dlouho vedly. Pražanům se ale ve druhé polovině utkání podařilo vyrovnat a zápas šel do nájezdů. A ty mělo lépe natrénované Kovo, které odsoudilo Východočechy k bojům ve skupině o 5. – 7. místo. Druhé čtvrtfinálové klání nabídlo zajímavou podívanou mezi Kladnem a „dvacítkou“. Mladíci se postupem času zlepšovali. Ztrátu už ale dohnat nedokázali a do semifinále postoupilo po výhře 4:2 Kladno. Následovala již zmíněná skupina o závěrečné 5. – 7. Místo. Do ní automaticky „postoupilo“ domácí Strašecí a také neúspěšní čtvrtfinalisté. Novostrašečtí nevystoupili ze svého stínu. Ano, domácí kádr nebyl zcela kompletní, přesto se čekalo o něco více konkurenceschopnosti. Ze čtyř poločasů, které Strašečtí v neděli sehráli, byl obstojný jeden. Ten první, v zápase s Pardubicemi, kdy Honza Čížek srovnával na 1:1. Ve druhé půli inkasovali Bubáci čtyři branky a prohráli 1:5. Reprezentaci poté ani ve druhém zápase nedokázali vstřelit gól a po prohře 0:3 byli definitivně odsouzeni k poslednímu, 7. místu. Poslední zápas skupiny o umístění zvládla lépe reprezentace ČR, která po skalpu Pardubic skončila pátá. Pardubice pak obsadily šestou pozici.

Ještě než se pustíme do bojů o medaile, připomeňme si také fakt, že letošní turnaj nebyl jen o sportovních výkonech. Nesl se také v duchu charitativní pomoci. A to pro Lucinku Froňkovou, osmiletou holčičkou, která trpí středně těžkou mentální retardací. Chodí, běhá, ale nemluví. Aby se mohla dorozumívat s rodinou a ve škole, potřebuje komunikační pomůcky. Dále pak pro pana Václava Brejníka, věrného strašeckého fanouška, který klubu vždy se vším pomohl. Postihla jej ale vážná příhoda, která si ponese celoživotní následky. Za celý víkend se v rámci charitativní akce vybralo 34.000 Kč! Přispěli fanoušci, hráči, rozhodčí, pořadatelé, zkrátka všichni. Všem za finanční pomoc děkujeme. Šeky v hodnotě 17.000 Kč převzali za Lucinku její rodiče, za pana Brejníka pak Václav Horáček st. Ještě jednou děkujeme!

Nyní se vraťme k nedělnímu dění na hřišti. V prvním semifinále se podařilo Plzni oplatit porážku ze skupiny B pražskému Kovu. Vítězství 2:0 posunulo Západočechy při jejich první účasti do finále turnaje. Druhé semifinále nabídlo dramatickou podívanou. Po remíze 2:2 mezi Ružinovem a Alpiqem rozhodovaly nájezdy. V nich byl úspěšnější soupeř ze Slovenska, a po roce si opět zajistil účast ve finále. Souboj o bronz mezi Kovem a Kladnem musela po remíze 1:1 opět rozhodnout samostatná střílení. V nich byli na turnaji Pražané neporazitelní. I třetí nájezdovou loterii zvládli a zajistili si třetí místo. Kladno skončilo čtvrté. Úplným vrcholem celého turnaje bylo finále mezi Plzní a Ružinovem Bratislava. Před duelem zazněly státní hymny a vše bylo nachystané na správnou tečku za jubilejním ročníkem. V krásném zápase, ve kterém byly viděny šance na obou stranách, vládli brankáři. Utkání nakonec dospělo za stavu 0:0 až, jak jinak, do samostatných nájezdů. V nich byli nakonec o něco málo úspěšnější Bratislavští, kteří si po loňském druhém místě tentokrát odvezli domů pohár za 1. místo! Plzeň při své premiérové účasti skončila druhá.

10. ročník turnaje O pohár města Nového Strašecí je u konce. Organizátoři děkují všem zúčastněným, všem, kteří se podíleli na bezchybném chodu turnaje a v neposlední řadě také věrným fanouškům novostrašeckého hokejbalu. Touto cestou bychom je chtěli pozvat na první domácí ligové utkání, které odehrajeme v sobotu 9. září proti Jindřichovu Hradci. Úvodní buly tradičně v 14:00. A s Vámi se těšíme na další ročník turnaje O pohár města Nového Strašecí.   

A jak turnaj zhodnotil hrající trenér A týmu Jan Falař: „Co se týče turnaje jako takového, zase jsme potvrdili, že pořádáme jeden z nejkvalitnějších, ne-li ten vůbec nejkvalitnější v republice. Z toho vyplývá hodnocení našich výkonů. Jsem přesvědčen, že ani jeden zápas v 1. lize nebude mít takové tempo, jako klání, která jsme odehráli o víkendu. Ukázalo se, kde nás nejvíc tlačí bota, tj. obsazování a presování hráčů, rychlost rozhodování a neplnění stanovených taktických pokynů. Vše máme na videu, takže si to rozebereme a já doufám, že když to konečně uvidíme, přestaneme mít na vše odpovědi. Spokojen jsme pouze se dvěma poločasy proti Pardubicím, zbytek jsme nezvládli. Nutno podotknout, že jsme nebyli kompletní, dostal jsem před turnajem asi 8 omluvenek, a to se na našich výkonech též hodně podepsalo.“

KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE 2017

1. Leaders Ružinov Bratislava 

2. HBC Plzeň  

3. TJ Kovo Praha  

4. HBC Alpiq Kladno 

5. Reprezentace ČR U20 

6. HBC Autosklo H.A.K. Pardubice 

7. HBC Nové Strašecí  

INDIVIDUÁLNÍ OCENĚNÍ

Nejlepší brankář Nejlepší obránce Nejlepší útočník
Jiří Návara (HBC Plzeň) Jiří Kavalír (HBC Plzeň) Jan Střecha (Ružinov)

Sestava HBC N. S.: Dvořák, Polanský – Douša, Duchoň T., Samšuk, Lev, Knobloch – Brožek, Falař, Duchoň O., Kmeť, Brada, Husák, Hlavsa, Ševčík, Čížek 

Diskuze

Poslední zápas

HBC Nové Strašecí
TJ KOVO Praha
3:5
Podrobnosti

Tabulka

1. SK Suchdol nad Lužnicí 11 50:25 26
2. Vlčí Smečka Ústí nad.. 9 34:17 24
3. Ježci Heřmanův Městec 11 43:29 24
4. TJ KOVO Praha 11 44:39 20
5. HBK Bulldogs Brno 12 39:35 19
6. TJ Blatná Datels 9 48:28 17
7. SK Kelti 2008 11 47:42 17
8. SK Kometa Polička 8 39:20 14
9. HBC Nové Strašecí 11 37:50 11
10. HBC Tygři Mladá.. 9 36:47 10
11. TGB Swietelsky.. 10 27:45 7
12. HBC Malenovice 10 26:63 5
13. TJ Lokomotiva Česká.. 10 23:53 4

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

09.03.2024 René Douša (50)
23.03.2024 Adam Mottl (11)

Najdete nás na Facebooku

MĚSTO NOVÉ STRAŠECÍ NÁRODNÍ SPORTOVNÍ AGENTURA České lupkové závody, a.s NAVIJÁRNA Rynholec s.r.o. ENERGIE CZ s.r.o. H&H ELEKTROCENTRUM (Nové Strašecí) ELEKTROMONT Matějka, s.r.o. H.P.ROYAL s.r.o. ALBATROS MOVING, s.r.o. PARTNERS NOVÉ STRAŠECÍ ROI DIGITAL - INTERNETOVÝ MARKETING

Počet návštěv: 85054
Posledních 30 dnů: 331 | Posledních 7 dnů: 184 | Poslední den: 4

© 2024 HBC Nové Strašecí | Všechna práva vyhrazena | hbcns@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne