HBC Nové Strašecí

Oficiální stránky hokejbalového klubu
HBC NOVÉ STRAŠECÍ
www.hbcns.cz

Příští zápas

Jungle Fever Kladno vs HBC Nové Strašecí

Datum a čas konání: 15.10.2019 19:45
Místo: Kladno u ZS

Na úvod vítězství, hattrickem se blýskl Kmeť

Na úvod vítězství, hattrickem se blýskl Kmeť

V prvním kole 2. hokejbalové ligy přivítali na svém hřišti hokejbalisté Nového Strašecí známého souepře z Berouna – Kelty 2008. Snad více než jindy bylo znát, že se jednalo o první ostré utkání sezóny. I přes nepříliš přesvědčivý výkon však Bubáci vyválčili tři body po výhře 6:3. Hattrickem se blýskl střelec Michal Kmeť.

HBC Nové Strašecí v. SK Kelti 2008 6:3 (0:1, 4:2, 2:0)

Novostrašečtí vstoupili do prvního mistrovského zápasu se 13 hráči v poli a v brance se zkušeným brankářem Lukášem Dvořákem, kterému kryl záda dorostenec Skalický. V sestavě domcácí se pak ve třetím útoku objevili dva navrátilci – Jakub Ševčík a Radek Ács. Kelti přijeli do Strašecí se značně omlazeným kádrem a také oni mohli hrát na tři útoky.

První střídání přinesly větší aktivitu domácích, kteří se tlačili do útočného pásma. Zajímavé střelecké příležitosti ale nepřicházely a postupem času začala aktivita hráčů ve žlutých dresech upadat. K vidění bylo spoustu nepřesností a herní nerozehranosti. Nikterak atraktivní první třetinu nakonec ovládli hosté, kteří se dokázali osmělit a dobrou prací v útočném pásmu donutili domácí defenzivu k několika po sobě jdoucím chybám. Tu poslední pak využil Václav Patzenhauer, který byl ve správný čas na správném místě a z bezprostřední blízkosti překonal Dvořáka bekhendovým zakončením – 0:1. Po bezzubé první třetině si tak domácí hráči měli v šatně co vyříkávat.  

A slova, která v šatně zazněla, padla na úrodnou půdu hned zkraje druhé periody. Strašečtí na svého souepře totiž doslova vlétli, předvedli nejlepší pasáž zápasu a během necelých dvou minut nastříleli tři branky. Nejprve zužitkoval přesilovou hru Štěpán Lev, který se zpoza modré čáry trefil přesně do horního rohu branky brankáře Günthera – 1:1. Při této situaci odvedli před brankou dobrou práci Jiří Husák a Vít Samšuk, kteří hostujícímu brankáři ztížili výhled. O pár chvil později střílel z nebezpečné pozice Ondřej Pešula jen těsně mimo tři tyče. Odražený míček si ale našel na levé straně Michal Kmeť, který z druhé vlny prostřelil hostujícího gólmana – 2:1. A byl to právě Kmeť, který se při dalším střídání zjevil v další ložené šanci. Po jeho střele se míček odrazil od zadního mantinelu a na brankovišti byl připravený čerstvý „ženáč“ Jan Falař, který pohodlně dorazil balónek do okdryté klece – 3:1. Vedení domácích mohl následně při dalším střídání ještě navýšit Ondřej Duchoň, kterého však po nahrávce Pavla Čadka vychytal z dobré pozice Günther. Po zbytek třetiny se však Bubáci nechali uspokojit dosavadním průběhem zápasu a svoji neaktivitou vrátili Kelty zpět do zápasu. Berounští toho okamžitě využili a dvěma slepenými góly srovnali stav zápasu na 3:3. Nejprve využili špatného střídání Strašeckých a poté zaváhání brankáře Dvořáka, který po vyběhnutí z branky nedokázal udržet balónek ve své výstroji a pro útočníka Keltů již nebylo složité dopravit míček do odkryté branky – 3:3. Přesto se šlo do šaten za jednogólového vedení domácích, kteří na konci třetiny využili přesilovou hru, když se po nahrávce Falaře a Douši prosadil z levého kruhu kapitán Tomáš Duchoň – 4:3.

Rozdílový gól na konci prostřední části hry přinesl přeci jen více klidu na domácí hokejky a Strašečtí již nechtěli připustit žádné drama. O ještě větší uklidnění se postaral nejlepší hráč zápasu Michal Kmeť, který potvrdil svůj velmi dobrý výkon dalšími dvěma zásahy. Nejpve se dokázal prosadit po střele Tomáše Duchoně na hranici brankoviště dorážkou ze vzduchu a upravil tak stav zápasu na 5:3. Poté se útočník s číslem 18 radoval z gólu při přesilové hře, kdy se po nahrávkách Douši a T. Duchoně vytočil z pravého kruhu, přesnou střelou nedal Güntherovi šanci a zkompletoval tak hattrick – 6:3. Další průběh zápasu již žádnou dramatickou zápletku nepřinesl, a tak se z prvních tří bodů mohli radovat domácí hráči Nového Strašecí.

Sestava HBC N. S.: Dvořák (Skalický) – Lev, Husák J., Douša, Duchoň T. – Samšuk, Čadek, Duchoň O., Pešula, Falař, Kmeť, Husák Z., Ševčík, Ács

V příštím kole se Bubáci představí opět v domácím prostředí. V sobotu 21.9. přivítají na svém hřišti od 14 hodin soupeře z Třebíze, kterému rozhodně mají co vracet..

Děkujeme všam fanouškům za podporu a budeme se těšit na další zápasy.

Diskuze

Poslední zápas

Rafani Praha
HBC Nové Strašecí
5:1
Podrobnosti

Tabulka

1. HBC Nové Strašecí 5 28:14 12
2. HBC ALPIQ Kladno 4 26:12 12
3. Rafani Praha 5 18:13 12
4. HBC Tygři Mladá.. 4 14:13 7
5. HBC Defekt Třebíz 4 20:30 6
6. SK Kelti 2008 5 16:23 2
7. TJ KOVO Praha 4 9:16 2
8. Jungle Fever Kladno 5 18:28 1

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

15.10.2019 Pavel Čadek (22)
16.10.2019 Vojtěch Frolík (17)

Najdete nás na Facebooku

Střelci týmu

4 góly

Ondřej Kučera
MĚSTO NOVÉ STRAŠECÍ CRYSTALITE BOHEMIA s.r.o. STILMAT s.r.o. CEMEX České lupkové závody, a.s NAVIJÁRNA Rynholec s.r.o. ENERGIE CZ s.r.o. H&H ELEKTROCENTRUM (Nové Strašecí) PRIMA LOGISTICS GROUP ELEKTROMONT Matějka, s.r.o.

Počet návštěv: 37189
Posledních 30 dnů: 2175 | Posledních 7 dnů: 657 | Poslední den: 42

© 2019 HBC Nové Strašecí | Všechna práva vyhrazena | hbcns@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne