HBC Nové Strašecí

Oficiální stránky hokejbalového klubu
HBC NOVÉ STRAŠECÍ
www.hbcns.cz

Příští zápas

TJ KOVO Praha vs HBC Nové Strašecí

Datum a čas konání: 29.9.2019 14:00
Místo: Praha - Palmovka

11. ročník ovládly Litoměřice, Strašečtí na třetím místě

11. ročník ovládly Litoměřice, Strašečtí na třetím místě

V sobotu 17.8. proběhl na Kocourku další ročník tradičního turnaje O pohár města Nového Strašecí. Organizátoři přivítali několik velmi zajímavých, a tolik neokoukaných celků. Z celkového prvenství se radovaly Litoměřice, domácí brali poprvé v historii turnaje třetí místo.

Po roční pauze se organizátorům podařilo uskutečnit tradiční turnaj, na který se fanoušci v srpnu vždy tolik těšili. Vždyť ještě před dvěma lety byl Kocourek plný reprezentantů, či borců hrajících extraligu. Letos nebylo obsazení turnaje zdaleka tak atraktivní. Přesto byl k vidění místy velmi kvalitní hokejbal a diváci si rozhodně přišli na své. Pojďme nejprve zhodnotit výsledky v jednotlivých skupinách.

Skupina A

Ve skupině A si to o dvě postupová místa do semifinále rozdaly výběry Rakovníka, Litoměřic a Karlových Varů. Již v 8 ráno, kdy byl turnaj zahájen, změřil síly Rakovník s Litoměřicemi. Favoritem na celkové prvenství v turnaji byl ještě loni extraligový Rakovník, který byl však v tomto duelu od prvních minut zatlačen nátlakovou a tvrdou hrou Litoměřic, kterou se Severočeši prezentovali po celou dobu turnaje. „Killers“ si nakonec v tomto zápase došli pro zasloužené vítězství 1:0. V dalším zápase již museli Rakovničtí, pokud chtěli pomýšlet na postup, zvítězit. Celke Karlových Varů ale dlouho vedl 1:0 a statečně vzdoroval. Nakonec se ale přeci jen radovali po zaslouženém obratu Raci, kteří zvítězili 2:1. V posledním zápase skupiny pak stvrdili vítězství ve skupině Litoměřice, jenž přehrály Karlovy Vary lehce 4:0.

Skupina B

Ve skupině B se kromě domácích představily výběry Plzně a Liberce, tedy dalších dvou nováčků, kteří na turnaj zavítali. V úvodním zápase nezačali domácí vůbec šťastně, když si nahození jednoho z plzeňských hráčů srazil za vlastní záda Lukáš Dvořák. Strašečtí ovšem zabrali a zvýšenou aktivitou obrátili vývoj utkání, když se prosadili Pešula a Kmeť. Ve druhé polovině pak měli Bubáci několik ložených šancí, které však neproměnili a byli za to náležitě potrestáni. Plzenští těsně před koncem totiž srovnali stav zápasu a po lépe zvládnutých samostatných stříleních si připsali do tabulky o bod navíc. Další dva zápasy, ve kterých se představili Liberečtí, tolik dramatičnosti nepřinesli. Jak Strašečtí, tak Plzenští si totiž s tímto soupeřem poradili vysokým rozdílem, a tak bylo jasné, že z prvního místa postoupila do semifinále Plzeň a ze druhého domácí Nové Staršecí.

Vyřazovací boje

V prvním semifinále se proti sobě postavily výběry domácích a Litoměřic. Hrál se rychlý, tvrdý a kvalitní hokejbal s šancemi na obou stranách. Domácí se postupem času více a více osmělovali a svého soupeře měli tzv. „na lopatě“. Ani jednu z šancí však neproměnili a za svou neproduktivitu byli potrestáni, když udeřil po špatném z brejkové situace soupeř, který si tímto gólem zajistil finále. Ve druhém semifinále potvrdila lepší momentální formu Plzeň, která utkání zvládla lépe, než Rakovník. Ten se tak mohl připravovat na derby s domácími v souboji o třetí místo.

V utkání o konečné 5. místo byl úspěšnější Liberec, který v průběhu turnaje doplňoval kádr a na tento duel měl kompletní dvě formace. A bylo to znát. Karlovy Vary již působily unaveným dojmem a svému soupeři podlehly 4:0.

Duel o pomyslný bronz pak lépe zvládli domácí hokejbalisté, kteří zkrátka třetí místo chtěli více, což bylo vidět na obrazu hry a následně i na výsledku. O velmi cenné vítězství 4:0, které muselo chutnat, se podepsali brankami Ondřej Duchoň, Honza Falař, Jakub Ševčík a René Douša.

Úplným vrcholem turnaje pak bylo finále mezi Litoměřicemi a Plzní. Zápas přinesl atraktivní hokejbal a dramatický průběh, kdy Západočeši vedli již 3:1, přesto se však z vítězství neradovali, neboť Severočeši ve druhé půli dokázali srovnat stav na 3:3 a v samostatných nájezdech rozhodnout o svém prvenství.

Celkové pořadí

  1. SHC Killers Litoměřice
  2. HBC Plzeň-Litice
  3. HBC Nové Strašecí
  4. HBC Rakovník
  5. HBC Liberec
  6. HBC CSKA Karlovy Vary

 

Jednalo se o další povedený ročník a tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se podíleli na bezproblémovém chodu turnaje, městu Nové Strašecí, všem hráčům za předvedené výkony a fanouškům za podporu. Ještě jednou děkujeme a za rok se budeme těšit na další ročník!

Sestava HBC N. S.: Dvořák (Skalický) – Douša, Duchoň T., Lev, Samšuk – Ševčík, Čadek, Duchoň O., Pešula, Falař, Kmeť, Ács, de Fin, Kot, Nicht

Diskuze

Poslední zápas

HBC Nové Strašecí
SK Kelti 2008
6:3
Podrobnosti

Tabulka

1. HBC ALPIQ Kladno 1 10:4 3
2. HBC Nové Strašecí 1 6:3 3
3. Rafani Praha 1 3:2 3
4. TJ KOVO Praha 1 3:2 2
5. HBC Tygři Mladá.. 1 2:3 1
6. Jungle Fever Kladno 1 2:3 0
7. SK Kelti 2008 1 3:6 0
8. HBC Defekt Třebíz 1 4:10 0

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

05.10.2019 Tobias Slavík (9)
06.10.2019 Vladislav Horáček (45)

Najdete nás na Facebooku

Střelci týmu

3 góly

David Horáček
MĚSTO NOVÉ STRAŠECÍ CRYSTALITE BOHEMIA s.r.o. STILMAT s.r.o. CEMEX České lupkové závody, a.s NAVIJÁRNA Rynholec s.r.o. ENERGIE CZ s.r.o. H&H ELEKTROCENTRUM (Nové Strašecí) PRIMA LOGISTICS GROUP ELEKTROMONT Matějka, s.r.o.

Počet návštěv: 35610
Posledních 30 dnů: 1443 | Posledních 7 dnů: 504 | Poslední den: 82

© 2019 HBC Nové Strašecí | Všechna práva vyhrazena | hbcns@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne