HBC Nové Strašecí

Oficiální stránky hokejbalového klubu
HBC NOVÉ STRAŠECÍ
www.hbcns.cz

Příští zápas

HBC Nové Strašecí vs Rafani Praha

Datum a čas konání: 29.2.2020 14:00
Místo: Kocourek Aréna

11. ročník ovládly Litoměřice, Strašečtí na třetím místě

11. ročník ovládly Litoměřice, Strašečtí na třetím místě

V sobotu 17.8. proběhl na Kocourku další ročník tradičního turnaje O pohár města Nového Strašecí. Organizátoři přivítali několik velmi zajímavých, a tolik neokoukaných celků. Z celkového prvenství se radovaly Litoměřice, domácí brali poprvé v historii turnaje třetí místo.

Po roční pauze se organizátorům podařilo uskutečnit tradiční turnaj, na který se fanoušci v srpnu vždy tolik těšili. Vždyť ještě před dvěma lety byl Kocourek plný reprezentantů, či borců hrajících extraligu. Letos nebylo obsazení turnaje zdaleka tak atraktivní. Přesto byl k vidění místy velmi kvalitní hokejbal a diváci si rozhodně přišli na své. Pojďme nejprve zhodnotit výsledky v jednotlivých skupinách.

Skupina A

Ve skupině A si to o dvě postupová místa do semifinále rozdaly výběry Rakovníka, Litoměřic a Karlových Varů. Již v 8 ráno, kdy byl turnaj zahájen, změřil síly Rakovník s Litoměřicemi. Favoritem na celkové prvenství v turnaji byl ještě loni extraligový Rakovník, který byl však v tomto duelu od prvních minut zatlačen nátlakovou a tvrdou hrou Litoměřic, kterou se Severočeši prezentovali po celou dobu turnaje. „Killers“ si nakonec v tomto zápase došli pro zasloužené vítězství 1:0. V dalším zápase již museli Rakovničtí, pokud chtěli pomýšlet na postup, zvítězit. Celke Karlových Varů ale dlouho vedl 1:0 a statečně vzdoroval. Nakonec se ale přeci jen radovali po zaslouženém obratu Raci, kteří zvítězili 2:1. V posledním zápase skupiny pak stvrdili vítězství ve skupině Litoměřice, jenž přehrály Karlovy Vary lehce 4:0.

Skupina B

Ve skupině B se kromě domácích představily výběry Plzně a Liberce, tedy dalších dvou nováčků, kteří na turnaj zavítali. V úvodním zápase nezačali domácí vůbec šťastně, když si nahození jednoho z plzeňských hráčů srazil za vlastní záda Lukáš Dvořák. Strašečtí ovšem zabrali a zvýšenou aktivitou obrátili vývoj utkání, když se prosadili Pešula a Kmeť. Ve druhé polovině pak měli Bubáci několik ložených šancí, které však neproměnili a byli za to náležitě potrestáni. Plzenští těsně před koncem totiž srovnali stav zápasu a po lépe zvládnutých samostatných stříleních si připsali do tabulky o bod navíc. Další dva zápasy, ve kterých se představili Liberečtí, tolik dramatičnosti nepřinesli. Jak Strašečtí, tak Plzenští si totiž s tímto soupeřem poradili vysokým rozdílem, a tak bylo jasné, že z prvního místa postoupila do semifinále Plzeň a ze druhého domácí Nové Staršecí.

Vyřazovací boje

V prvním semifinále se proti sobě postavily výběry domácích a Litoměřic. Hrál se rychlý, tvrdý a kvalitní hokejbal s šancemi na obou stranách. Domácí se postupem času více a více osmělovali a svého soupeře měli tzv. „na lopatě“. Ani jednu z šancí však neproměnili a za svou neproduktivitu byli potrestáni, když udeřil po špatném z brejkové situace soupeř, který si tímto gólem zajistil finále. Ve druhém semifinále potvrdila lepší momentální formu Plzeň, která utkání zvládla lépe, než Rakovník. Ten se tak mohl připravovat na derby s domácími v souboji o třetí místo.

V utkání o konečné 5. místo byl úspěšnější Liberec, který v průběhu turnaje doplňoval kádr a na tento duel měl kompletní dvě formace. A bylo to znát. Karlovy Vary již působily unaveným dojmem a svému soupeři podlehly 4:0.

Duel o pomyslný bronz pak lépe zvládli domácí hokejbalisté, kteří zkrátka třetí místo chtěli více, což bylo vidět na obrazu hry a následně i na výsledku. O velmi cenné vítězství 4:0, které muselo chutnat, se podepsali brankami Ondřej Duchoň, Honza Falař, Jakub Ševčík a René Douša.

Úplným vrcholem turnaje pak bylo finále mezi Litoměřicemi a Plzní. Zápas přinesl atraktivní hokejbal a dramatický průběh, kdy Západočeši vedli již 3:1, přesto se však z vítězství neradovali, neboť Severočeši ve druhé půli dokázali srovnat stav na 3:3 a v samostatných nájezdech rozhodnout o svém prvenství.

Celkové pořadí

  1. SHC Killers Litoměřice
  2. HBC Plzeň-Litice
  3. HBC Nové Strašecí
  4. HBC Rakovník
  5. HBC Liberec
  6. HBC CSKA Karlovy Vary

 

Jednalo se o další povedený ročník a tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se podíleli na bezproblémovém chodu turnaje, městu Nové Strašecí, všem hráčům za předvedené výkony a fanouškům za podporu. Ještě jednou děkujeme a za rok se budeme těšit na další ročník!

Sestava HBC N. S.: Dvořák (Skalický) – Douša, Duchoň T., Lev, Samšuk – Ševčík, Čadek, Duchoň O., Pešula, Falař, Kmeť, Ács, de Fin, Kot, Nicht

Diskuze

Poslední zápas

HBC Nové Strašecí
TJ KOVO Praha
9:0
Podrobnosti

Tabulka

1. HBC Tygři Mladá.. 11 56:32 27
2. Rafani Praha 10 42:27 23
3. HBC Nové Strašecí 11 59:38 20
4. HBC ALPIQ Kladno 10 56:43 18
5. Jungle Fever Kladno 11 49:46 14
6. SK Kelti 2008 11 44:46 10
7. TJ KOVO Praha 11 27:46 9
8. HBC Defekt Třebíz 11 50:105 8

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

25.02.2020 Jiří Hamouz (20)
26.02.2020 Robert Klůc (46)

Najdete nás na Facebooku

Střelci týmu

10 gólů

Adam Slabý
MĚSTO NOVÉ STRAŠECÍ STILMAT s.r.o. CEMEX České lupkové závody, a.s NAVIJÁRNA Rynholec s.r.o. ENERGIE CZ s.r.o. H&H ELEKTROCENTRUM (Nové Strašecí) ELEKTROMONT Matějka, s.r.o.

Počet návštěv: 41961
Posledních 30 dnů: 660 | Posledních 7 dnů: 186 | Poslední den: 19

© 2020 HBC Nové Strašecí | Všechna práva vyhrazena | hbcns@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne