HBC Nové Strašecí

Oficiální stránky hokejbalového klubu
HBC NOVÉ STRAŠECÍ
www.hbcns.cz

Příští zápas

11. ročník turnaje O pohár města Nového Strašecí

11. ročník turnaje O pohár města Nového Strašecí

Zveme všechny fanoušky hokejbalu v Novém Strašecí na tradiční turnaj O pohár města Nového Strašecí

Po roční pauze se vrací na scénu tradiční turnaj O pohár města Nového Strašecí. Chceme tedy tímto pozvat všechny fanoušky novostrašeckého hokejbalu v sobotu 17.8. na Kocourek. Po roční odmlce jsme se rozhodli vrátit „k základům“ a uspořádat jednodenní turnaj o šesti účastnících.

Oproti minulým ročníkům tentokrát na Kocourku nebudou k vidění reprezentační výběry, či našlapané extraligové celky. Přesto věříme, že bude k vidění kvalitní hokejbal v rámci letní přípravy a najdete si k nám cestu. Do Strašecí zavítají zajímavé a až na výjimky neokoukané týmy ze Západních a Severních Čech. Chybět nebude také okresní rival z Rakovníka, který je spolu s plzeňskými Liticemi zástupcem druhé nejvyšší hokejbalové soutěže. Na tradiční turnaj pak vůbec poprvé dorazí Litoměřice, Karlovy Vary a netradiční celek z Liberce.

Nyní si pojďme v krátkosti představit jednotlivé účastníky 11. ročníku turnaje O pohár města Nového Strašecí a jejich rozdělění do skupin.

Skupina A: HBC Rakovník, SHC Killers Litoměřice, SK HBC CSKA Karlovy Vary

Skupina B: HBC Nové Strašecí, HBC Plzeň Litice, HBC Liberec

Skupina A:

HBC Rakovník 

Rakovničtí se na turnaj vracejí, stejně jako v roce 2015, po čtyřech letech. Právě při poslední účasti se blýskli Raci druhým místem, kdy jim spanilou jízdu turnajem ukončilo až ve finále Kovo. Aktuálně se náš okresní rival připravuje na sezónu ve druhé nejvyšší soutěži, do které se vrací po třech letech strávených v extralize. Tým trenéra Josefa Moravce se snaží především stabilizovat kádr a dát šanci více odchovancům. Stálicemi v sestavě však jsou stále bratři Tvarůžkové, Leoš Gerlich, nebo Milan Sýkora ml. Rakovničtí jako ještě loni extraligový celek do Strašecí zavítají jako jeden z hlavních adeptů na celkové prvenství.

SHC Killers Litoměřice

Severočeši přijedou na turnaj do Strašecí vůbec poprvé a pro strašeckého fanouška jsou velkou neznámou. Pamětnící strašeckého hokejbalu si však jistě vzpomenou na rok 2010, kdy se nám Litoměřice podařilo porazit v rámci 1. ligy na domácím hřišti drtivým poměrem 20:3. Killers působí ve 2. lize skupině Sever a v uplynulé sezóně se umístili po základní části na 10. místě a neprošli do play off. Jsme však zvědavi, s jakým kádrem a ambicemi zavítají Severočeši do Strašecí.

SK HBC CSKA Karlovy Vary

Západočeši se na hokejbalovou mapu vracejí po několika letech a také oni přijali pozvání na turnaj do Strašecí. Strašečtí fanoušci si jistě vzpoměnou na třaskavé bitvy v play off s tímto soupeřem, které někdy byly až za hranou férovosti. Dle našich informací se ale celý oddíl zdravě očistil a pokouší se o restart. Parta mladých borců chce dát hokejbal v lázeňském městě opět dohromady a my věříme, že jim k tomu pomůže i námi pořádaný turnaj. Těšíme se na Vás a jsme zvědavi na Vaše výkony.

Skupina B:

HBC Nové Strašecí

Domácí celek se oklepal z nepovedeného play off minulé sezóny, kdy měl rozhodně větší ambice, než vypadnout v prvním kole, a má zasebou povedenou část „suché“ přípravy. Strašečtí jsou na prahu druhé sezony v rámci 2. ligy a turnaj berou jako skvělou příležitost nasbírat herní praxi a sehrát se. Trenérovi Václavu Pavlíkovi se daří udržet tradiční kostru týmu, o kterou se může opřít. Tým se může nadále spolehnout na kapitána Tomáše Duchoně, Reného Doušu, Lukáše Dvořáka, Honzu Falaře, Michala Kmetě, Jirku Husáka, Ondřeje Duchoně, Víťu Samšuka, Pavla Čadka a Štěpána Lva. V A týmu se pak naplno usazují Ondřej Pešula, Zdeněk Husák, Vojta Frolík, nebo Marek Skalický. Příležitost ukázat se v turnaji pak zcela jistě dostanou i další hráči. Tým vzkazuje skvělým strašeckým fanouškům, že se v sobotu 17.8. bude prát o každý balónek a snažit se o co nejlepší výsledek!

HBC Plzeň Litice

Plzeňské Litice jsou již třetím nováčkem na turnaji. Strašečtí si ale na tohoto soupeře velmi dobře pamatují z bitev ve druhé nejvyšší soutěži. Do té se Plzeňští vracejí po roční pauze a strašecký turnaj berou se vší vážností jako kvalitní přípravu na nadcházející ročník. Litice mají za sebou totiž skvělý ročník, ve kterém dokázali ovládnout západočeskou skupinu 2. ligy a na předvedené výkony budou chtít navázat i v ročníku následujícím.

HBC Liberec

Posledním účastníkem je severočeský Liberec, který přijal pozvání na poslední chvíli po odmítnutí jednoho celku. Stejná situace nastala i u Karlových Varů. Tímto chceme oběma týmům poděkovat. O libereckém hokejbale toho moc nevíme a s výběrem zpod Ještědu se setkáme vůbec poprvé v historii. Tamní hokejbalisté působí na regionálníúrovni a zajímavostí je, že jim jezdí vypomáhat Tomáš Tóth, kterého si pamatujeme z působení ve strašeckém dresu. Každopádně kluci, také na Vás se budeme těšit a také na Vaše výkony jsme velmi zvědavi.

 

Takové bylo představení všech účastníků. Nyní si pojďme ještě něco říci k organizaci a představit si kompletní program turnaje.

Šest týmů bude tedy rozděleno do dvou skupin po třech, kdy první dva týmy postupují rovnou do semifinále, které se odehraje křížem a následně se rozhodne o celkovém vítězi. Poslední týmy ve skupinách si zahrají utkání o 5. místo. Pro fanoušky bude připraveno občerstvení, a to jak ve Sport Baru Kocourek, tak i ve venkovním stánku. O rozhlas a hudbu se postará sehrané duo Ivo Duchoň – Markéta Duchoňová, časomíru bude mít pod palcem tradičně Karel Šneberk a vstupné bude vybírat Nikola Kindlová. Děkujeme však všem, kteří se jen minimální měrou podíleli na přípravách turnaje a jeho hladkém průběhu. Vaší pomoci si velmi vážíme!

Po roční pauze se organizátoři na turnaj nesmírně těší. Nejvíce však na Vás, na strašecké fanoušky. Věříme, že si turnaj užijete a vytvoříte všem hráčům příjemnou atmosféru, do které se budou chtít vracet. Jsme rádi, že se nám turnaj podařilo opět restartovat a těšíme se na Vás!

HBCNS

PROGRAM TURNAJE

08:00   HBC Rakovník – SHC Killers Litoměřice

09:00 HBC Nové Strašecí – HBC Plzeň Litice

10:00   HBC Rakovník – SK HBC CSKA Karlovy Vary

11:00 HBC Nové Strašecí – HBC Liberec

12:00   SHC Killers Litoměřice – HBC CSKA Karlovy Vary

13:00   HBC Plzeň Litice – HBC Liberec

14:30   1A – 2B

15:30   2A – 1B

16:30   Utkání o 5. – 6. místo

17:30   Utkání o 3.- 4. místo

18:30   Finále

19:30   Vyhlášení výsledků turnaje

Systém turnaje: počet hráčů 5+1, 6 týmů, kdy se střetne každý s každým v jednom utkání. Hrací čas 2 x 12 minut, tresty dle řádů ČMSHb. Vítěz zápasu si na své konto připíše tři body, poražený žádný bod. V případě nerozhodného výsledku následují samostatná střílení po 3 hráčích na každé straně, v případě, že ani poté není rozhodnuto, týmy si vymění pořadí a následují samostatní střílení tie-breakem po jednom hráči na každé straně. Vítěz získá dva body, poražený bod. O celkovém pořadí bude rozhodovat: 1. bodový zisk, 2. vzájemný zápas, 3. skóre, 4. počet vstřelených branek, 5. los. Týmy umístěné na prvních dvou místech odehrají křížem semifinále. Poslední celky ve skupinách se utkají o konečně 5. místo. V play-off turnaje v případě nerozhodného výsledku následují samostatné nájezdy systémem viz. výše.

Diskuze

Poslední zápas

HBC Nové Strašecí
Jungle Fever Kladno
10:3
Podrobnosti

Tabulka

1. HBC Tygři Mladá.. 5 25:18 10
2. SK Kelti 2008 5 23:15 9
3. HBC Nové Strašecí 5 23:24 9
4. Jungle Fever Kladno 5 21:23 9
5. Rafani Praha 5 22:20 8
6. TJ KOVO Praha 5 9:23 0

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

04.07.2020 Tadeáš Klekner (13)
05.07.2020 Jonáš Sýkora (2)

Najdete nás na Facebooku

Střelci týmu

8 gólů

Michal Javůrek
MĚSTO NOVÉ STRAŠECÍ České lupkové závody, a.s NAVIJÁRNA Rynholec s.r.o. ENERGIE CZ s.r.o. H&H ELEKTROCENTRUM (Nové Strašecí) ELEKTROMONT Matějka, s.r.o. H.P.ROYAL s.r.o.

Počet návštěv: 47677
Posledních 30 dnů: 1473 | Posledních 7 dnů: 307 | Poslední den: 19

© 2020 HBC Nové Strašecí | Všechna práva vyhrazena | hbcns@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne