HBC Nové Strašecí

Oficiální stránky hokejbalového klubu
HBC NOVÉ STRAŠECÍ
www.hbcns.cz

Příští zápas

TJ KOVO Praha vs HBC Nové Strašecí

Datum a čas konání: 29.9.2019 14:00
Místo: Praha - Palmovka

O pohár města nakonec sedm týmů!

O pohár města nakonec sedm týmů!

Tým HbK Karviná se odhlásil z turnaje a pořadatelům se i přes obrovskou snahu nepovedlo sehnat náhradu, proto desátý ročník bude netradičně v 7 týmech.

Na zprávu Karvinských o odhlášení se z turnaje reagovali pořadatelé okamžitě oslovením nových týmů, ale bohužel nikdo z oslovených nebyl schopen takto narychlo dát dohromady konkurenceschopnou sestavu. Můžeme prozradit, že se jednalo jak o týmy extraligové, prvoligové tak i z kladenských soutěží. Před organizátory byl tedy nelehký úkol - vymyslet nový herní systém, který nakonec bude následující: Skupina "A" zůstává bez změn tedy ve čtyřech týmech každý s každým 2x12 minut, ve skupině "B" se bude hrát jen ve třech s tím, že zápas bude trvat, po domluvě s týmy, 3 x 12 minut. Z důvodu, že by se ve skupině "B" v sobotu hrály jen dva mače, je zrušena páteční předehrávka Kladno - Kovo a je přesunuta na sobotu od 10:00. Změna bude i v zápasech o umístění, nebude se hrát o 5. - 6. místo a 7. - 8. místo, ale utvoří se skupina o 5. - 7. místo. Vítězové skupin postupují rovnou do semifinále turnaje. Týmy umístěné ve skupině na druhém a třetím místě odehrají křížem čtvrtfinále, ze kterých vzejdou zbylí semifinalisté. Poražení čtvrtfinalisté utvoří skupinu o 5. – 7. místo se čtvrtým týmem skupiny A systémem každý s každým. Hrací časy: 2 x 12 minut ve skupině A, ve skupině B 3 x 12 minut. Čtvrtfinále, semifinále a finále 2 x 12 minut, ve skupině o umístění na 5. – 7. místě 2 x 10 minut.

Něco málo z historie:

Je to až neuvěřitelné, jak ten čas letí. Hokejbalový klub z Nového Strašecí letos pořádá již 10. jubilejní ročník turnaje O pohár města Nového Strašecí. Za celou tu dobu se na Kocourku představilo 19 týmů a letos přibudou další dva. Pojďme si ve stručném přehledu připomenout všech devět dosavadních ročníků.

1. ročník, 2008    

            Píše se rok 2008. V Novém Strašecí panuje hokejbalová euforie ze senzačního druhého místa v první sezóně v druhé nejvyšší soutěži a vedení klubu se rozhodlo pro uspořádání letního turnaje. Tenkrát přijely dva výběry z Kladna, spřátelené celky z Dobřan a Přelouče, či výběr z daleké Opavy. První ročník ovládla dnes již několik let zaniklá Habešovna Kladno, která ve finále porazila Opavu. Strašečtí končí v rámci prvního ročníku na pátém místě.

2. ročník, 2009

            Výrazně obměněná účast. Do Strašecí poprvé zavítal Alpiq Kladno (tehdy ještě pod hlavičkou Kebu), Letohrad, Ústí nad Labem, či Ružinov Bratislava. Ano, již druhý ročník se dal nazvat jako mezinárodní. Domácím se daří ve skupinové fázi, kde neztratí ani bod. Rozhodující duely ovšem nezvládnou a svůj první triumf si odváží tehdejší KEB Kladno. Na stupních vítězů končí další extraligové výběry Letohradu a Ústí.

3. ročník, 2010

            Turnaj o šesti týmech? Historie. Na Kocourku se představí hned osm výběrů a hokejbalové boje tak dostávají ještě větší rozměr. Jediným nováčkem jsou Pardubice, po roční pauze se vrací Přelouč. Domácí jsou nejblíže triumfu. Po spanilé jízdě skupinou poráží v semifinále Ružinov Bratislava a ve finále čekají tehdy ještě extraligové Dobřany. Ty finále zvládají nakonec lépe. Přesto se jedná pro svěřence začínajícího kouče Moravce o veliký úspěch. Za očekáváním pak zůstává Kladno, Pardubice, či Letohrad.

4. ročník, 2011

            První účast reprezentačního výběru. Na Kocourek přijíždí reprezentace do 20 let. Dalším nováčkem je Rakovník. Vystřízlivění prožívají Dobřany, které po triumfu z roku 2010 končí poslední. Domácí borci neproklouznou do semifinále, ale náladu si spravují v regionálním souboji o pátou pozici s Rakovníkem. Po roční pauze opět slaví Alpiq Kladno, jenž ve finále porazí české mladíky. Opět za očekáváním zůstává extraligový Letohrad.

5. ročník, 2012

První účast reprezentačního A týmu přivábí do Kocourek arény snad ještě více diváků, než tomu bývá obvykle. Svěřenci Drahomíra Kadlece sice v základní skupině prohrávají s Pardubicemi, jinak jsou ale suverénní a dojdou si pro první vítězství. Dalším nováčkem je Hradec Králové, který svou prozatímní jedinou účast ozdobí druhým místem. Dalšími nováčky na turnaji jsou Suchdol nad Lužnicí a Slovan Bratislava. Domácí hráči sice schytají dvakrát totožný debakl od reprezentace (0:12), jinak se jim ale relativně daří a končí čtvrtí. Bronzová je reprezentace do 20 let, která do Strašecí zavítá výjimečně i v sudý rok. Sedmé místo pak potřetí za sebou získává Letohrad.

6. ročník, 2013

Čas plyne jako voda a v roce 2013 přijde na řadu šestý ročník. Nováčkem je pražské Kovo. Alpiq Kladno „využívá“ neúčasti seniorské reprezentace a připisuje si třetí turnajový triumf. Naopak za očekáváním zůstává reprezentace do 20 let. Domácí hráči skončí stejně jako v roce 2012 čtvrtí, když v souboji o bronz nestačí na Ružinov Bratislava. A to i přes vedení 2:0 po 20 vteřinách hry… Konečná porážka 3:5 odsuzuje tedy domácí k dalšímu čtvrtému místu.  Zatím nejvýše se umísťují Pardubice, které nestačí ve finále na kladenský Alpiq. Poslední pak končí opět Slovan Bratislava.

7. ročník, 2014

Po dvou letech opět vítězí výběr České republiky. Do Strašecí se vrací Ústí, Dobřany a Letohrad. Nováčkem je pak Jindřichův Hradec. Domácím se vůbec nedaří. Za celý turnaj nevstřelí jediný gól ze hry. Přesto nekončí poslední, když v souboji o 7. místo poráží po samostatných nájezdech Jindřichův Hradec. Na druhé místo dosáhne Kovo, třetí končí Alpiq.

8. ročník 2015

Po čtyřech letech se vrací Rakovník, který před svou mistrovskou sezónou v 1. lize končí na turnaji druhý. Putovní pohár získává poprvé pražské Kovo, třetí místo pak obhájí kladenský Alpiq. Domácí borci si oproti roku 2014 polepšují o jednu pozici. Prorazit se naopak nepodaří opět Ústí nad Labem a poslední končí při své třetí účasti Slovan Bratislava.

9. ročník 2016

Zatím poslední ročník ovládla, jak už to tak v sudých letech bývá, reprezentace pod vedením Drahomíra Kadlece. Druhý skončil Ružinov Bratislava. Daří se i domácím borcům, kteří ale nezvládají semifinále, ani boj o bronz a končí čtvrtí. Třetí je opět Alpiq Kladno. Ze svého turnajového stínu nevystupuje sedmé Ústí a opět poslední Slovan Bratislava.

Takový byl rychlý přehled všech devíti dosavadních ročníků turnaje O pohár města Nového Strašecí. Nechme se překvapit, jaký bude ten jubilejní, desátý.

Diskuze

Poslední zápas

HBC Nové Strašecí
SK Kelti 2008
6:3
Podrobnosti

Tabulka

1. HBC ALPIQ Kladno 1 10:4 3
2. HBC Nové Strašecí 1 6:3 3
3. Rafani Praha 1 3:2 3
4. TJ KOVO Praha 1 3:2 2
5. HBC Tygři Mladá.. 1 2:3 1
6. Jungle Fever Kladno 1 2:3 0
7. SK Kelti 2008 1 3:6 0
8. HBC Defekt Třebíz 1 4:10 0

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

05.10.2019 Tobias Slavík (9)
06.10.2019 Vladislav Horáček (45)

Najdete nás na Facebooku

Střelci týmu

3 góly

David Horáček
MĚSTO NOVÉ STRAŠECÍ CRYSTALITE BOHEMIA s.r.o. STILMAT s.r.o. CEMEX České lupkové závody, a.s NAVIJÁRNA Rynholec s.r.o. ENERGIE CZ s.r.o. H&H ELEKTROCENTRUM (Nové Strašecí) PRIMA LOGISTICS GROUP ELEKTROMONT Matějka, s.r.o.

Počet návštěv: 35610
Posledních 30 dnů: 1443 | Posledních 7 dnů: 504 | Poslední den: 82

© 2019 HBC Nové Strašecí | Všechna práva vyhrazena | hbcns@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne