HBC Nové Strašecí

Oficiální stránky hokejbalového klubu
HBC NOVÉ STRAŠECÍ
www.hbcns.cz

Příští zápas

Jubilejní 10. ročník turnaje O pohár města Nového Strašecí

Jubilejní 10. ročník turnaje O pohár města  Nového Strašecí

Je to tady! Tradiční turnaj O pohár města Nového Strašecí oslaví v srpnu desetileté výročí. I tentokrát se bude jednat o jeden z nejlépe obsazených turnajů v republice. Do Nového Strašecí zavítá po roční odmlce reprezentační výběr do 20 let vedený trenérem Milanem Maršnerem. Na Kocourku se dále představí hned tři semifinalisté uplynulého ročníku extraligy. Jedná se o výběry Kladna, Pardubic a Plzně. Čtvrtým zástupcem české nejvyšší soutěže pak bude pražské Kovo. Ze Slovenska dorazí loňský turnajový vicemistr, a to Ružinov Bratislava. Pořadatelé tak budou moci opět tento ročník prohlásit za mezinárodní. Spolu s domácími pak bude na turnaji druhou nejvyšší soutěž v Česku reprezentovat celek z Karviné, která se společně s Plzní na turnaji představí vůbec poprvé. Desátý ročník turnaje O pohár města Nového Strašecí je tady! Startujeme v pátek 18. srpna úvodními zápasy ve skupinách a končíme v neděli 20. srpna finálovým duelem. Víkend plný sportu a výborné atmosféry na Kocourku je opět tady.

Jisté tedy je, že se letos i bez účasti seniorské reprezentace opět bude na co dívat a máte se rozhodně na co těšit. Už jen třínásobná účast semifinalistů extraligového ročníku 2016/2017 hovoří o nesmírné kvalitě. Již tradicí strašeckého turnaje je v lichém roce účast reprezentačního výběru do 20 let. Trenér Milan Maršner využije turnaj jako jeden z přípravných kempů pro MS 2018. Všichni budou zvědaví, v jakém světle se tentokrát mladíci představí a na jaké umístění nakonec dosáhnou. V roce 2011 z toho bylo druhé místo, v roce 2013 místo sedmé a v roce 2015 obsadili junioři pátou pozici. Na přímou konfrontaci s Bubáky se pak mohou těšit domácí fanoušci, neboť se právě čeští mladíci utkají s domácím výběrem ve skupině A. Před dvěma lety se žlutomodří utkali s „dvacítkou“ hned dvakrát. Nejprve v pátečním duelu brali dva body po výhře 2:1 po samostatných nájezdech domácí borci, aby se v utkání o konečné 5. místo radovali junioři. Jak dopadne vzájemný souboj letos? A jak se celkově bude mladíkům ve Strašecí dařit?    

Společně s reprezentačním A týmem je nejúspěšnějším turnajovým mužstvem kladenský Alpiq, který i tentokrát přijal pozvánku pořadatelů a do Strašecí zavítá již poosmé. Vicemistr extraligy bude na turnaji pokukovat po čtvrtém triumfu. Naposledy se jim podařilo zvítězit v roce 2013. Dalším extraligovým účastníkem budou Pardubice, které se na Kocourek vracejí po tříleté odmlce. Při poslední účasti z toho bylo druhé místo, tak se nechme překvapit, jak se bude „perníkářům“ dařit tentokrát. Úplným nováčkem je poté další extraligový celek Plzeň. Ano, Západočeši se turnaje O Pohár města Nového Strašecí zúčastní vůbec poprvé a všichni budou zvědavi, s jakými ambicemi další letošní semifinalista extraligy přijede. Zapomenout pak nesmíme také na pražské Kovo, které uzavírá extraligové kvarteto. Po triumfu v roce 2015 se Pražané umístili loni na páté pozici, a tak budou chtít toto umístění letos vylepšit. I když. V nabité konkurenci to nebude mít nikdo jednoduché. 

Tu ještě navýší tradiční účastník ze Slovenska – Leaders Ružinov Bratislava. Ten se ve Strašecí obzvláště minulý rok prezentoval pohledným hokejbalem a vystoupal až na druhé místo, když ve finále podlehl České reprezentaci. Společně s domácím výběrem pak bude druhou nejvyšší českou soutěž reprezentovat celek z daleké Karviné. Ještě nedávno účastník extraligy se na Kocourku představí poprvé a půjde tak o druhého nováčka v turnaji.  

V neposlední řadě pak nesmíme zapomenout na domácí celek. Ten byl vítězství nejblíže v roce 2010, kde nestačil ve finále na Dobřany. Od té doby posbíral jedno páté, tři čtvrtá, jedno sedmé a jedno šesté umístění. Nenastal už tedy čas, aby se výteční domácí fanoušci dočkali sladkého triumfu?

Reprezentace do 20 let, tři semifinalisté extraligy, dva nováčci, slovenský Ružinov, pražské Kovo, či domácí bojovníci. Letošní ročník, byť bez účasti seniorské reprezentace, se jeví jako jeden z nejzajímavějších za poslední roky. V republice byste jen těžko našli podobný hokejbalový turnaj. Domáci pořadatelé mají nespornou výhodu v areálu, kam se všichni rádi vracejí, a ani letos tak nebyl problém obsadit turnaj kvalitními celky. Všichni budou turnaj brát jako přípravu na sezonu, mladíci se budou chtít předvést koučům v dobrém světle a turnaj ve Strašecí je k tomu ideální příležitostí. Svoji jedinečnou atmosférou přiláká Kocourek aréna opět stovky sportovních příznivců.

Kladno vyhrálo strašecký turnaj třikrát, jednou pod hlavičkou KEBu, dvakrát jako Alpiq. Na pamětní desce jsou ale vyryty i další elitní celky jako zaniklá Habešovna, nebo Dobřany. V letech 2012, 2014 a 2016 to pak byli nejlepší hokejbalisté v republice – Česká reprezentace pod vedením Drahomíra Kadlece. V roce 2015 pak triumfovalo pražské Kovo. Kdo zvedne nad hlavu pohár pro vítěze tentokrát? Kdo se zařadí do společnosti pěti dosavadních vítězů? Boje v Kocourek aréně sledujte od 18. do 20. srpna!  

Po celý víkend bude řídit utkání trojice sudích – Martin Černý, Michal Prudík a předseda komise rozhodčích Jaroslav Pikula. Časomíru bude mít na starost Karel Šneberk a mikrofonu se ujme opět hlasatel Ivo Duchoň. Hudebního přehrávače se pak chopí Markéta Duchoňová. O tradičně výborné fotky z celého víkendu se postará Jiří Duchoň.

Dále nesmíme zapomenout na další dobrovolníky, kteří se během víkendu budou starat o vybírání vstupného, či obsluhu dvou tradičních stánků a Sport baru Kocourek. Všem moc děkujeme. Bez Vás by se turnaj O Pohár města Nového Strašecí konat nemohl.

Oficiální stránky HBC Nové Strašecí: http://www.hbcns.cz

Oficiální facebookové stránky: https://www.facebook.com/HBCNS

Fotogalerie: Jiří Duchoň - http://jirkad.rajce.idnes.cz/

Diskuze

Poslední zápas

HBC Nové Strašecí
Jungle Fever Kladno
10:3
Podrobnosti

Tabulka

1. HBC Tygři Mladá.. 5 25:18 10
2. SK Kelti 2008 5 23:15 9
3. HBC Nové Strašecí 5 23:24 9
4. Jungle Fever Kladno 5 21:23 9
5. Rafani Praha 5 22:20 8
6. TJ KOVO Praha 5 9:23 0

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

17.07.2020 Tomáš Hamouz (17)
19.07.2020 Václav Horáček (43)

Najdete nás na Facebooku

Střelci týmu

8 gólů

Michal Javůrek
MĚSTO NOVÉ STRAŠECÍ České lupkové závody, a.s NAVIJÁRNA Rynholec s.r.o. ENERGIE CZ s.r.o. H&H ELEKTROCENTRUM (Nové Strašecí) ELEKTROMONT Matějka, s.r.o. H.P.ROYAL s.r.o.

Počet návštěv: 47846
Posledních 30 dnů: 1138 | Posledních 7 dnů: 122 | Poslední den: 12

© 2020 HBC Nové Strašecí | Všechna práva vyhrazena | hbcns@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne