Dorost - dva těžké zápasy pro naše kluky

Dorost dvakrát bojoval. Plzeň byla nad jejich síly, zato Hostivař dorostenci přehráli a vybojovali zasloužené vítězství.

HBC Nové Strašecí – HBC Plzeň  0:5

HBC Nové Strašecí – HBC Hostivař 4:3

Naši dorostenci odehráli během posledního víkendu hned dva zápasy.Minulý víkend přehráli tým Suchdola a teď je čekaly zápasy s těžkými soupeři.Hned v pátek přivítali v podvečer tým první Plzně a v neděli HBC Hostivař.

Do prvního zápasu nastoupili naši hráči  ve velkém tempu. Postupem času, ale soupeř vyrovnal hru a začal naše borce převyšovat a ještě do první přestávky vsítil vedoucí branku.I během dalších dvou třetin jsme tahali za kratší provaz a soupeř nám vsítil další čtyři branky a zápas skončil jednoznačným výsledkem 5:0 pro Plzeň.Ač se to podle výsledku nezdá, ale hráčům již nechyběla chuť a bojovali.To byla velká změna oproti minulému zápasu.

V neděli na Kocourek zavítal favorizovaný celek Hostivaře. Bohužel hned na začátku jsme museli čelit pomalu celé dvě minuty dvojnásobné přesilovce.Tu jsme přečkali bez ztráty kytičky a dostali se do zápasu.V čase 6:25 vstřelil první branku O.Husák po pěkné nahrávce od Š.Vojny.Minutu před koncem třetiny se po pěkném vytočení z prostoru za brankou trefil O.Pořádek 2:0.Ve 28 minutě soupeř využil přesilové hry a snížil na 2:1.Ale hned za necelou minutu střelou od modré navýšil naše vedení na 3:1 A.Slabý. Ve třetí třetině jsme bohužel zaspali začátek a byloto opět o jednu branku.A v čase 37:58 soupeř srovnal stav na 3:3.Naštěstí ve čtyřicáté minutě našel O.Keder před brankou O.Kučeru a ten opět rozvlnil síť v hostující brance 4:3. Tento stav vydržel,i přes soupeřův nápor až do konce.K čemu pomohl i svým perfektním výkonem brankář Matěj Jakoubek.

Kluci zápas odmakali a únava z pátečního, a pro většinu i ze sobotních zápasů na nich nebyla znát. V tomto zápase kluci plnili taktiku,jakou jsme si řekli před zápasem.Až na .....   Zápas mohl být klidnější, kdyby jsme se vyvarovali zbytečných vyloučení, a tím jsme dávali soupeři šanci na vstřelení branek.Všechny vstřelil v početní výhodě.

Do dalších zápasů musíme zapracovat na přesilových hrách a hlavně na tom, aby jsme nehráli zbytečně v menším počtu hráčů než soupeř. Bohužel 15 trestů za dva zápasy je mnoho a tento fakt, může často rozhodnout zápas v náš neprospěch.

Děkujeme našim věrným fanouškům, kteří museli oba zápasy sledovat z provizorní tribuny Západ za plotem. Teď nás čeká pouza, která nevíme nikdo kdy skončí. Doufejme, že se brzy uvidíme a uslyšíme STRÁGO DO TOHO.