Ústí nad Labem, 26.9.2021 15:30

HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem

10 : 5

(4:0,1:5,5:0)

Hrát jen jednu třetinu nestačí. Áčko doplatilo na častá vylučování a v Ústí nad Labem si připsalo druhou porážku v sezóně

K dalšímu utkání 1. hokejbalové ligy vyrazili hráči Nového Strašecí do Ústí nad Labem, kde se utkali s vítězem letošního ročníku turnaje O pohár města Nového Strašecí, místními Ještěry. Tento celek byl v dosavadních třech zápasech neporažený a s 9 body opanoval společně s Vlčí Smečkou čelo tabulky. Bubáci v tomto zápase předvedli skvělých 15 minut ve druhé třetině, kterou vyhráli 5:1. Jinak ale doplatili na častá vyloučení a nekompletní sestavu, což vedlo ke druhé vysoké porážce v řadě, tentokrát 5:10.

Trenér Václav Pavlík přivezl do Ústí nad Labem nekompletní sestavu. Chyběli brankář Dvořák a hráči Javůrek, Schnaubelt, Frolík a Jirka Husák. O to více apeloval hostující lodivod na své svěřence, aby se vyvarovali zbytečných vyloučení. Marně. Hned v první třetině putovali postupně na trestnou lavici Tomáš Duchoň, Hozna Eitler, Pavel Čadek a Ondra Duchoň.. Strašečtí tak více jak polovinu času v první třetině hráli v oslabení a domácí byli nekompromisně efektivní. I přes několik velmi dobrých zákroků Honzy Čadka se jim totiž hned 3 přesilovky podařilo využít a následně byli domácí úspěšní také při vlastním oslabení, kdy strašecké obraně utekl Patrik Zicho a pohotově zakončil. Ten samý hráč si připsal branku také v předchozí početní výhodě a další dva góly domácích obstarali Michal Krejza a Jiří Vitko - 4:0. Při hře 5 na 5 byla hra vyrovnaná a také hosté se dostali do několika zajímavých pozic. Své šance ale proměnit nedokázali, a tak byl po první třetině výsledek poměrně jednoznačný.

Před druhou třetinou však Bubáci rozhodně nic nebalili. "Říkal jsem klukům, že nemáme co ztratit a věděl jsem, že když budeme hrát čistě a budeme aktivní, tak soupeře můžeme přehrávat", uvedl trenér Pavlík. To se také potvrdilo. Dobrým pohybem se Bubáci dostávali do tlaku a za svou aktivitu byli odměneni snižující brankou. Honza Falař našel v útočném pásmu Honzu Eitlera, který přesnou střelou do horního rohu branky snížil na 4:1. První gól vlil hráčům v modrých dresech ještě více energie do žil a další trefa na sebe nenechala dlouho čekat. Po dlouhém závaru v obranném pásmu Ještěrů našel Michal Kmeť před brankou dobře postaveného Tomáše Duchoně, pro kterého nebylo problém doklepnout míček do sítě - 4:2. Následně zahrávali domácí přesilovku, kterou se chtěli uklidnit a vrátit se do zápasu. Strašecké však podržel Honza Čadek a následně se povedlo Zdeňkovi Husákovi najít naběhnutého Michale Kmetě, který uplatnil svou rychlost a šikovné ruce a v samostatném úniku snížil povedeným blafákem do bekhendu na rozdíl jediného gólu - 4:3! Úspěšnou pasáž hostů přerušil domácí Tomáš Jiří, který se prosadil v další přesilové hře Ještěrů, čímž Ústečtí odskočili znovu na rozdíl dvou branek - 5:3. Ani to však stíhací jízdu hostů ve druhé třetině nezastavilo a zbytek třetiny patřil znovu jim. Po dobré práci strašecké defenzivy se do přečíslení 2 na 1 vydala dvojice Eitler - Kmeť. Tuto situaci využili spoluhráči z druhého útoku, zkušeně, dvakrát si vyměnili míček a první jmenovaný zakončoval do odkryté branky gólmana Landta - 5:4. V poslední minutě prostřední části hry pak nepovedenou střelu Rendy Douši usměrnil do branky povedenou tečí Pavel Čadek a bylo srovnáno - 5:5. Jedinou černou kaňkou za vynikající periodou bylo na hostující straně zranění Michala Kmetě, pro kterého zápas bohužel skončil.

Po další změně stran přišla na řadu klidnější část zápasu, ve které se hrál opatrný hokejbal. Na hostujícíh hráčích však bylo vidět, že i kvůli výraznému úbytku sil přešli do úspornějšího režimu. Toho využili domácí, kteří se po nepovedené druhé třetině dokázali srovnat a zápas nakonec rozhodnout ve svůj prospěch. To se jim povedlo během dvou smrtících minut, ve kterývh vstřelili hned 4 góly.. Postupně se prosadili Vojtěch Tůma, Patrik Zicho 2x a David Haas. Čtyři rychlé zásahy definitivně zlomily jakýkoliv další možný odpor Bubáků. Po osmé brance pak vystřídal brankáře Čadka junior Matěj Jakoubek, který si zapsal první minuty v 1. lize. V poslední minutě na konečných 10:5 upravil svým dalším gólem Vojtěch Tůma. "Ve třetí třetině nám bohužel došly fyzické síly a neměli jsme na to cokoliv s výsledkem udělat", okomentoval třetí peridou trenér Pavlík. Strašečtí hokejbalisté si tak po 2 vítězstvích připsali také druhou porážku. V dalším zápase hostí v neděli 3.10. od 14 hodin České Budějovice. Jetě předtím se však tým kapitána Duchoně představí v rámci 1. kola Českého poháru. Již zítra, tj. 28.9., se na Kladně utkáme s Třebízí.