6 : 2

(2:0,1:2,3:0)

HBC Prachatice

Start do 1. ligy zvládlo "áčko" fantasticky, hattrickem se blýskl Schnaubelt

Hokejbalisté Nového Strašecí nastoupili o předchozím víkendu po třech letech strávených ve 2. lize zpět do kolotoče druhé nejvyšší soutěže, tedy 1. ligy. Na svém hřišti přivítali před solidní diváckou kulisou celek z Prachatic a úvodní utkání se jim povedlo náramně. Svého soupeře porazili 6:2, hattrickem se blýskla nová posila z Kladna Milan Schnaubelt.

Absentujícího trenéra Václava Pavlíka nahradil na střídačce Bubáků šéftrenér mládeže a juniorky Aleš de Fin, který mohl pro první duel Strašeckých v 1. lize počítat s 15 hráči do pole a 2 brankáři. Mezi tyčemi nastoupil od začátku Lukáš Dvořák, kterému kryl záda Matěj Jakoubek.

Prachatice v úvodním kole porazily v domácím prostředí rezervu Dobřan 5:1 a do Strašecí přijel hostující výběr v dobrém rozpoložení. Domácí na svého soka ovšem vlétli bez jakéhokoliv respektu a od prvních střídání se tlačili do útoku. Hned při svém prvním pobytu na hřišti se domácím fanouškům představil Milan Schnaubelt, který se snadno dostal sám do dvou střeleckých pozic, z nichž skončil gólem druhý pokus z pravého kruhu - 1:0. Strašecký povedený nástup do zápasu zbrzdila vyloučení Nicolase de Fina a Ondřeje Duchoně. Oslabení ovšem žlutomodří zvládli a dál mohli útočit. Dobře pracovaly všechny tři útočné formace a ve 12. minutě se radoval Kocourek podruhé. Schnaubelt předložil Zdeňku Husákovi, jehož střelu z pravého kruhu šikovně tečoval za záda brankáře Pixu Michal Kmeť - 2:0. V závěru první patnáctiminutovky se osmělili také hosté. Strašecké ale podržel brankář Dvořák a do šaten se odcházelo za dvougólového vedení Bubáků.

Po změně stran se obrázek hry srovnal a hrál se hokejbal nahoru dolů. Po několika hektických střídáních, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou, se v útočném pásmu usídlili Jihočeši a po trpělivé kombinaci pálil od modré nekompromisně Šimůnek - 2:1. Dvougólové vedení mohl vrátit domácím Víťa Samšuk. Ten však po nahrávce Michala Javůrka v jasné pozici minul poloodkrytou branku. Strašečtí měli další šance, nebezpečně pálil Falař, Frolík, nebo Javůrek. Všechny pokusy ale vytěsnil Pixa a dal tak příležitost svým spoluhráčům srovnat skóre. To se hostům povedlo po chybné rozehrávce domácích, kdy následně Prachatičtí využili přečíslení 3 na 1. Z branky se radoval Uhlíř - 2:2. Druhá inkasovaná branka ale domácí borce nepoložila. Klid na jejich hokejky přinesl aktivní Milan Schnaubelt, který při zavezení přesilovky nic složitého nevymýšlel a zpoza červené čáry dělovkou rozvlnil síť - 3:2. Prachatičtí si vyrovnaného stavu tak příliš dlouho neužili a zbytek třetiny patřil domácím.

Tým kapitána Tomáše Duchoně si herní pohodu a klid přenesl i do začátku třetí třetiny, kdy se jim definitivně podařilo utkání zlomit. Nejprve zafungovala "tuchlovická" spolupráce mezi Zdeňkem Husákem a Vojtou Frolíkem, kdy druhý jmenovaný prokázal před brankou dostatek šikovnosti a míček za záda Pixy dopravil na dvakrát ze vzduchu - 4:2. O půl minuty později pak po nahrávce Javůrka napřáhl opět muž zápasu Milan Schnaubelt a jeho další povedená rána skončila v síti - 5:2. Schnaubelt tak svůj první povedený zápas ve strašeckém dresu korunoval hattrickem! Pátá branka hosty zlomila a nenašli již dostatek vůle a energie ke zdramatizování. Domácí dohráli utkání bez problémů a do hry se více zapojili také junioři. Tři minuty před koncem završili výsledek šestou brankou. Tomáš Duchoň oběhl půlku útočného pásma, před brankou našel přesným pasem Michala Kmetě, který se prosadil střelou pod horní tyč a vzápase tak zaznamenal druhou trefu - 6:2. Strašečtí tak zvládli první duel v 1. lize na výbornou a po zasloužené výhře berou všechny tři body.

Následující víkend čeká na tým stálých trenérů Pavlíka a Falaře dvojutkání. Nejprve vyráží v sobotu 18.9. k odvetě do Prachatic, aby se v neděli 19.9. představili opět v domácím prostředí. Od 14 hodin přivítáme Vlčí Smečku Ústí nad Labem a budeme se těšit na Vaši podporu!