5 : 3

(0:2,5:1,0:0)

SK Kelti 2008

Muži "A" - Skvělá druhá třetina znamenala obrat a výhru nad Kelty!

Na dost možná dlouho dobu sehráli hokejbalisté Nového Strašecí v sobotu 10.10. poslední utkání, a to se známým soupeřem z Berouna - Kelty. I přes nepovedený vstup do zápasu a manko 0:2 po první třetině se podařilo Bubákům nepříznový vývoj otočit a první celek tabulky porazit 5:3!

Utkání se hrálo za velmi zvláštních podmínek, kdy do areálu nesměli kvůli vládním nařízením diváci. Ti se tak nashromáždili za plotem u atletického areálu, odkud podporovali domácí hráče. "Podpory našich fanoušků si nesmírně vážíme. O to více, že museli stát celou dobu venku mimo areál bez jakéhokoliv zázemí, opravdu klobouk dolů", uvedl po zápase trenér Václav Pavlík. Ten měl při skládání sestavy pro sobotní zápas spoustu starostí. Ze hry vypadlo spoustu hráčů včetně zraněného brankáře Dvořáka. Toho zastoupil v brance Jan Čadek a Strašečtí hráli celý zápas na dvě formace.

Od úvodních minut se hrálo ve velmi solidním tempu. Na domácích hráčích byla vidět chuť odčinit poslední porážku na Kladně a zároveň zaznamenat další domácí vítezství. Herně se ale v první třetině dařilo více hostujícímu celku, což bylo také v 9. minutě stvrzeno první brankou. Po čistě vyhrané buly v útočném pásmu v podání Nováka se prosadil kapitán Urban - 0:1. O tři minuty později pak zahrávali Kelti přesilovou hru a díky důrazu svého kapitána se dostali již do dvoubrankového vedení - 0:2. Domácí hráči se dokázali zvednout a největší příležitost si vypracovali v závěru první třetiny. Po rychlém přechodu do útočného pásma našel Falař naběhnutého Tomáše Duchoně. Tomu však ke gólové radosti chybělo pár centimetrů, neboť míček skončil pouze na tyči Güntherovy branky. Po 15 minutách tak tým trenéra Pavlíka, stejně jako tomu bylo minulý týden na Kladně, prohrával 0:2.

A také tentokrát se žlutomodrým podařilo vývoj utkání v prostřední části hry otočit. Vše to začalo hned po 34 vteřinách, kdy se nejprve po nahrávce Ondřeje Duchoně řítil do samostatného úniku Daniel Patera. Jeho pokus dokázal vytlačit Günther na břevno, aby se následně míček dostal zpět k Ondřeji Duchoňovi, který jej nabídl na modrou čáru svému bratrovi Tomášovi, jehož nenápadná střela skončila až v berounské síti - 1:2. Snižující trefa domácí výrazně povzbudila a vyrovnání skóre na sebe nenechalo dlouho čekat. Přečíslení 2 na 1 využila dvojice Michal Javůrek - Honza Falař, kdy prvně jmenovaný nahrával a "Prágr" po otočce zavěsil bekhendem přesně pod horní tyč - 2:2. Po vyrovnávající trefě uplynula přesně 1 minuta a 15 vteřin, aby si tito dva útočníci role prohodili. Nahrával tentokrát Falař Javůrkovi, který z pravého kruhu prostřelil Günthera - 3:2. Strašečtí hře v této fázi zápasu dominovali. Zato Kelti byli rychlým obratem skóre evidentně zaskočeni. O to větší škoda byla pak pro domácí tým, když Samšuk zbytečně fauloval Kohouta a následnou přesilovkou hosté nepohrdli. Po pěkné kombinaci zakončoval Beneš do prázdné branky a bylo znovu srovnáno - 3:3. Vyrovnaný stav však na světelné tabuli příliš dlouho nevydržel. Výhodu přesilové hry dostali také domácí a nádhernou kombinaci po ose Štěpán Lev - Míchal Javůrek - Lukáš Lev zakončoval posledně jmenovaný z levého kruhu do prázdné branky - 4:3. Strašečí druhou třetinu, která nakonec rozhodla o finálním výsledku, ovládli a vedení se jim podařilo ještě navýšit. Po tlaku v útočném pásmu střílel z levého kruhu O. Duchoň a na brankovišti byla dostatečně důrazná dvojice T. Duchoň, Samšuk. Míček za brankovou čáru se nakonec podařilo doslova dotlačit Víťovi Samšukovi, který tak upravil na 5:3. V úplném závěru třetiny pak měli velikou šanci na snížení Kelti. Po střele Taufera míček propadl Čadkovou výstrojí a pomalu mířil za brankovou čáru. Naštěstí pro domácí se ale Ondřeji Duchoňovi podařilo míček na poslední chvíli "vymést" z nebezpečného prostoru a zamezit tak gólu.

Třetí třetina již tolik zajímavých událostí nepřinesla. Domácí si zkušeným výkonem hlídali vedení a snažili se co nejvíce držet míček na svých hokejkách v útočném pásmu. Přesto se Kelti dostali do několika nebezpečných střeleckých pozic. Domácí celek ale několikrát podržel dobře chytající brankář Čadek, kerý svému týmu pomáhal také s rozehrávkou. Novostrašečtí hokejbalisté tak zejména díky skvělé druhé třetině porazili svého tradičníého soupeře a do tabulky si připsali velmi důležité tři body.

Děkujeme za podporu v této nelehké době a věříme, že se již brzy potkáma na Kocourku při dalším zápase!