HBC Nové Strašecí

Oficiální stránky hokejbalového klubu
HBC NOVÉ STRAŠECÍ
www.hbcns.cz

Příští zápas

Letní Pohár 2. Ligy - ČECHY STŘED 2020
1.kolo

Kocourek Aréna, 27.5.2020 19:00

HBC Nové Strašecí

HBC Nové Strašecí

8 : 7

(1:1,5:1,2:5)

SK Kelti 2008

SK Kelti 2008

Divoká přestřelka, obrovské drama v závěru a čtyři góly Javůrka

Poprvé od 7.3. nastoupili k zápasu hokejbalisté Nového Strašecí. Po "koronavirové" pauze změřili v prvním kole Letního poháru 2. ligy síly se známým soupeřem z Berouna - Kelty 2008. Zápas hraný před velmi solidně zaplněnou Kocourek arénou přinesl spoustu branek, dramatickou zápletku v závěru zápasu, čtyři trefy domácího Javůrka a konečné vítězství Bubáků 8:7.

Domácí trenéři Václav Pavlík s Honzou Falařem poskládali své mužstvo po jarní "přípravě" mixem stabilních hráčů A mužstva, navrátilců do kádru a hned několika dorostenců. Podobným mixem se prezentoval také výběr Keltů, a tak se dalo očekávat vyrovnané utkání, kdy si nikdo nemohl být jistý, jak na tom bude po delší pauze v zápasovém tempu.

Od úvodních minut se hrálo ve velmi slušném tempu a rozehranějším dojmem působili v začátku hosté. Ti si dokázali vypracovat několik  střeleckých pokusů a po vyloučení Reného Douši pak zužitkovali hned první přesilovou hru. Po nahrávkách Urbana a Beneše mířil z levého kruhu přesně Hrabár - 0:1. Po inkasované brance se hra srovnala a také domácí svému soupeři několikrát zavařili. Vyrovnání skóre přišlo ve 14. minutě zápasu, kdy v útočném pásmu dobře zapracoval de Fin a po nahrávce Tomáše Duchoně se z mezikruží prosadil Michal Javůrek - 1:1. Ten se představil Strašeckým fanouškům vůbec poprvé a domácí premiéra byla více než povedenou.. Pojďme ale postupně.

Pro další vývoj zápasu byla klíčová druhá třetina. V té se podařilo domácím, kteří hráli na svoji oblíbenou stranu "do hospody", vstřelit pět branek a výrazně tak odskočit svému soupeři. Strašeckým fungoval skvěle první útok ve složení Javůrek - Samšuk - Lukáš Lev. Posledně jmenovaný předložil hned zkraje třetiny do dobré pozici Javůrkovi, který se ani podruhé nemýlil - 2:1. O další tři minuty později pak Bubáci zamkli svého soupeře v obranném pásmu, Javůrek se obtočil kolem branky gólmana Günthera, chladnokrevně zakončil a završil tak čistý hattrick - 3:1. Strašečtí byli v této fázi zápasu tzv. "na koni" a další zásah na sebe nenechal dlouho čekat. Kvalitní práci odvedl v útočné třetině útok mladíků a po přistrčení Kedera a následné střele de Fina se z dorážky prosadil navrátilec do sestavy Martin Wittmayer - 4:1. Svěřenci trenérů Pavlíka a Falaře byli těžko zastavitelní a ve 25. minutě se dočkali další branky. Ofenzivní   obránce a kapitán týmu Tomáš Duchoň zavezl míček do útočného pásma, našel Nicolase de Fine, který umístěnou střelou překonal Günthera - 5:1. Keltům se na gólovou smršť podařilo zareagovat ve 27. minutě, kdy se trefil Marek Kohout - 5:2. Poslední slovo v rámci prostřední části hry však měli znovu domácí a opět u toho byl útok dorostenců. Po nahrávce Matyáše Kota a střely Ondřeje Kedera se z dorážky prosadil svým druhým gólem Nicolas de Fin - 6:2.

Na povedenou druhou třetinu se domácím podařilo navázat také zkraje třetiny třetí, kdy si v pohodě hrající první útok pohledně zakombinoval a po nahrávkách Víti Samšuka a Lukáše Lva uklízel Michal Javůrek svým čtvrtým zásahem do prázdné klece - 7:2. O další minutu později pak po vyhození Reného Douši postupovali v přečíslení 2 na 1 Samšuk s Lukášem Lvem. Prvně jmenovaný vybídl chytrou žabičkou "Lefu" do samostatného úniku, který zkušený útočník proměnil precizně provedeným blafákem do forhendu - 8:2. Deset minut  před koncem zřejmě nikdo v Kocourek aréně nepochyboval o hladkém průběhu zbytku zápasu a vysokého vítězství domácích. Hosté se však nadechli k úžasné stíhací jízdě, stáhli sestavu na dvě formace a byli to oni, kteří diktovali tempo hry. Bubáci naprosto vypadli ze hry a na Lukáše Dvořáka se valil jeden útok za druhým. Po slepených gólech Ubrana a Hrabára to bylo rázem 8:4, přesto si Bubáci nepřipouštěli žádné drama a dál pokračovali poněkud v ležérním stylu. Kelti neměli co ztratit a veškeré úsilí vrhli do útoku. Odměněni byli dalšími dvěma trefami v rychlém sledu v podání Marka Krbce a na tabuli svítilo těžko uvěřitelné skóre 8:6. Dvě minuty před koncem pak na rozdíl jediného gólu snížil Hrabár, jenž zkompletoval hattrick - 8:7. Až poslední dvě minuty sehráli domácí zkušeněji, svého soupeře už k vážnější příležitosti nepustili a přeci jen si došli pro první tři body v rámci Letního poháru.

Po nečekaném dramatu a krásném hokejbalovém večeru čeká další zápas žlutomodré borce hned tuto sobotu 30.5., kdy na svém hřišti změří síly s pražskými Rafany. Úvodní buly tradičně ve 14:00.

Děkujeme všam fanouškům za skvělou podporu v prvním zápase a budeme se ná Vás znovu těšit v sobotu!

HBCNS

Informace o utkání

HBC Nové Strašecí:
L. Dvořák, Š. Lev, V. Samšuk, R. Douša, T. Duchoň, Z. Husák, L. Lev, O. Duchoň, V. Frolík, R. Ács, M. Javůrek, M. Wittmayer, M. Kot, N. de Fin, T. Hamouz, O. Keder

Branky:
14. M. Javůrek (T. Duchoň, N. de Fin),
14. M. Wittmayer (O. Keder, N. de Fin),
17. M. Javůrek (L. Lev),
22. M. Javůrek ,
25. N. de Fin (T. Duchoň),
30. N. de Fin (O. Keder, M. Kot),
35. M. Javůrek (L. Lev, V. Samšuk),
35. L. Lev (V. Samšuk, R. Douša)

Tresty:
5. R. Douša (2. min.)
9. N. de Fin (2. min.)
25. T. Hamouz (2. min.)
32. R. Ács (2. min.)
35. O. Duchoň (2. min.)
35. N. de Fin (2. min.)

SK Kelti 2008:
J. Günther, J. Hrabár, A. Janošek, M. Kurec, J. Häusler, R. Novák, V. Vozdecký, T. Bartolen, M. Maršoun, O. Beneš, M. Taufer, V. Patzenhauer, M. Krbec, V. Urban, M. Kohout, J. Chromek, D. Matys

Branky:
6. J. Hrabár (O. Beneš, V. Urban),
27. M. Kohout (O. Beneš, T. Bartolen),
36. V. Urban (J. Häusler),
37. J. Hrabár (O. Beneš),
38. M. Krbec (J. Hrabár),
39. M. Krbec (M. Taufer, O. Beneš),
44. J. Hrabár (O. Beneš)

Tresty:
3. J. Häusler (2. min.)
10. M. Taufer (2. min.)
25. T. Bartolen (2. min.)
29. M. Kurec (2. min.)
35. T. Bartolen (2. min.)
37. T. Bartolen (2. min.)

Střely: 23:31

Počet diváků: 80

« Zpět na rozpis

Diskuze

Poslední zápas

HBC Nové Strašecí
Jungle Fever Kladno
10:3
Podrobnosti

Tabulka

1. HBC Tygři Mladá.. 5 25:18 10
2. SK Kelti 2008 5 23:15 9
3. HBC Nové Strašecí 5 23:24 9
4. Jungle Fever Kladno 5 21:23 9
5. Rafani Praha 5 22:20 8
6. TJ KOVO Praha 5 9:23 0

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

04.07.2020 Tadeáš Klekner (13)
05.07.2020 Jonáš Sýkora (2)

Najdete nás na Facebooku

Střelci týmu

8 gólů

Michal Javůrek
MĚSTO NOVÉ STRAŠECÍ České lupkové závody, a.s NAVIJÁRNA Rynholec s.r.o. ENERGIE CZ s.r.o. H&H ELEKTROCENTRUM (Nové Strašecí) ELEKTROMONT Matějka, s.r.o. H.P.ROYAL s.r.o.

Počet návštěv: 47677
Posledních 30 dnů: 1473 | Posledních 7 dnů: 307 | Poslední den: 19

© 2020 HBC Nové Strašecí | Všechna práva vyhrazena | hbcns@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne