4 : 5

Po prodl.

(3:0,1:3,0:1)

Muži "A" - I přes tříbrankovou ztrátu po první třetině vítězství v Berouně

K dalšímu venkovnímu zápasu vyjeli hokejbalisté Nového Strašecí do Berouna, kde se utkali s velmi známým soupeřem, a to Kelty. Po hrůzostrašné první třetině, kterou Strašečtí prohráli 3:0, se dokázali vzchopit a nakonec si od Berounky odvezli dva body za výhru 5:4 po prodloužení.

Oproti minulému zápasu na Kladně přibyl do sestavy Strašeckých útočník Vojta Frolík a nutno říci,  že se jednalo o posilu významnou. Trenéru Václavu Pavlíkovi chybí pro zranění stále Honza Falař, jinak byli hosté téměř v kompletním složení a v brance byl od prvních minut Lukáš Dvořák.

Strašečtí dorazili k zápasu až 40 minnut před zápasem a po vlažné rozcvičce následovala z jejich strany nejhorší třetina v rámci celého podzimu. Domácí mužstvo působilo daleko kompaktněji a projevovalo mnohem větší chuť po vítězství. Hosté působili opravdu ospalým dojmem, nedokázali se pořádně dostat do zápasu a už prohrávali 1:0, když zůstal na modré čáře trestuhodně nepokrytý Beneš, který samostatný únik zakončil chladnokrevně mezi Dvořákovy betony. Kelti dál bojovali o každý míček a za malou chvíli šli zaslouženě do dvoubrankového vedení. Situaci 2 na 1 vyřešil přesnou střelou z levého kruhu Ratzenhauer – 2:0. Hráči v modrých dresech toho směrem dopředu mnoho nevymysleli, a když přidali Kelti z přesilové hry zásluhou Bartolena třetí gól, měli svěřenci trenéra Pavlíka o přestávce rozhodně o čem přemýšlet – 3:0.

O tom, že důrazná slova trenéra Pavlíka padla na úrodnou půdu, se diváci mohli přesvědčit hned v úvodu druhé třetiny, kdy se prosadila strašecká druhá formace. Michal Kmeť se po nahrávkách Samšuka a Douši prosadil šťastným zásahem zpoza branky a vrátil hosty do zápasu – 3:1. Euforie ze snížení skóre však Bubákům nevydržela dlouho. Hned v dalším střídání se totiž hosté dopustili několika chyb a nahození z rohu hrací plochy bylo nešťastně sraženo až za záda brankáře Dvořáka – 4:1. Až po čtvrté inkasované brance se celku kapitána Tomáše Duchoně dařilo svého soupeře přehrávat, a to naprosto ve všech aspektech hry. Strašečtí byli najednou u všech míčků jako první a Kelty doslova zamkli v jejich třetině. Snižující branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejprve se přesnou střelou prosadil z mezikruží dobře hrající Vojta Frolík, aby se o několik chvil prosadil nájezdem z levé strany František Brada, který přelstil jak obranu domácích, tak brankáře Günthera – 4:3. Novostrašečtí byli zpět v zápase a na hřišti v této pasáži zápasu vládlo pouze jedno mužstvo. Obrovskou šanci na vyrovnání měl následně Ondřej Duchoň, který se po nahrávce Pavla Čadka dostal do stoprocentní gólovky. Toho však z bezprostřední blízkosti Günther vychytal. I s dalšími šancemi si gólman domácích poradil, a tak se šlo do šaten za stavu 4:3 pro Kelty.

Hned zkraje třetí třetiny měl velikou šanci na vyrovnání Michal Kmeť. Ten však po nahrávce agilního Frolíka mířil jen do tyče Güntherovy branky. Také Kelti se po nepovedené druhé třetině dokázali oklepat a byli znovu nebezpeční nebezpeční. Svůj tým tak musel několikrát podržet brankář Dvořák, který postupem času nabýval čím dál tím větší jistoty. Hra se v posledních 15 minutách opravdu srovnala a šance byly k vidění na obou stranách. Kelti se snažili přidat pojišťující zásah, Strašečtí se zase hnali za vyrovnáním. A ve 43. minutě se dočkali. Po nahrávkách Štěpána Lva a Víti Samšuka se do dobré pozice dostal Vojtěch Forlík, který potvrdil solidní střeleckou formu a střelou na zadní tyč vyrovnal – 4:4. Dvě minuty před koncem se tedy začínalo tzv. „od nuly“, a o drama do poslední chvíle tak nebylo nouze. V úplném závěru normální hrací doby se již nic převratného nestalo, a tak bylo jasno, že se o vítězi rozhodne v prodloužení, nebo samostatných nájezdech.

Prodloužení se tentokrát hrálo oproti minulému týdnu 4 proti 4, z čehož byli samotní aktéři poměrně překvapení.. Důležitý byl ale herní vývoj a ten nakonec vyzněl lépe pro hostující mužstvo. Z obraného pásma postrčil Douša na Tomáše Duchoně, který postupoval společně s Michalem Kmetěm na jediného obránce Keltů. Po výměne balónku zakončoval kapitán Bubáků krásnou akci do odkryté klece Keltů a rozhodl tak o vítězi tohoto zápasu – 4:5.

Strašečtí tak podruhé v řadě brali dva body za výhru v prodloužení. Příští víkend se představí svěřenci trenéra Pavlíka v předposledním zápase podzimu na Kladně, kde se v neděli 17.11. střetnou od 15 hodin s Třebízí. Pojeďte nás i tentokrát k venkovnímu duelu podpořit!