Rafani Praha

5 : 1

(1:0,2:1,2:0)

Muži "A" - Vítězná série ukončena porážkou v pražských Čimicích

K dalšímu utkání v rámci 2. hokejbalové ligy vyjeli Strašečtí do pražských Čimich, kde se utkali s výběrem Rafanů Praha. Po čtyřzápasové sérii, ve které Bubáci neztratili ani bod, přišla na řadu první porážka v sezóně, a to 5:1.

Trenér Václav Pavlík počítal před zápasem jednu hráčskou ztrátu za druhou. Pro zranění či nemoc totiž v sestavě hostů chyběli Honza Falař, Jiří Husák, Jakub Ševčík, Pavel Čadek, Ondřej Pešula a Vojta Frolík. Nakonec to dopadlo tak, že k zápasu nastoupilo do pole 9 hráčů včetně Lukáše Dvořáka. Mezi tři tyče se pak od prvních minut postavil Marek Skalický.

Úvod utkání byl kvůli komplikované dopravní situaci v Praze o několik minut opožděn, a tak bylo jasné, že Strašecké čeká v Praze dlouhý večer. Začátek zápasu přinesl snahu domácího celku probít se přes obranný val, který vytvořili ve středním pásmu hosté. Ti působili zodpovědným a odhodlaným dojmem a rozhodně nechtěli v takto okleštěné sestavě prodat kůži lacino. Do většího tlaku se Rafani dostali až díky početní výhodě, na jejímž úplném konci prostřelil od modré Skalického Pospíšil - 1:0. Směrem do ofenzivy se Bubáci osmělovali postupně. Přesto si v první třetině dokázali vypracovat několik velmi zajímavých příležitostí. Ve svých šancích ale neuspěli Tomáš Duchoň, Michal Kmeť, ani Víťa Samšuk. Na druhé straně si několik povedených zákroků připsal dorostenec Skalický, a tak se po prvních 15 minutách pokračovalo za jednogólového vedení domácích.

Strašečtí věděli, že se i v této sestavě s Rafany dá hrát a na svého soupeře ve druhé třetině doslova vlétli. Domácího brankáře začali zasypávat více a více střelami a kýžené vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Po dobré práci druhého útoku, který nastoupil v alternativním složení s Lukášem Dvořákem na pravém křídle, se po přistrčení Samšuka prosadil přesně umístěnou střelou Michal Kmeť - 1:1. Hosté byli na koni a vypracovali si přesilovou hru. Tu se jim však nepodařilo sehrát vůbec dobře a dokonce při ní inkasovali. Po špatném zavezení do útočného pásma v podání Ondřeje Duchoně a následné nešťastné nahrávce z hole Reného Douši se do samostatného úniku dostal domácí Bureš, který zakončil nekompromisně a domácí šli opět do vedení - 2:1. I přes inkasovaný gól ve vlastní početní výhodě se však hráči v modrých dresech dokázali znovu nadechnout a v další přesilovce si vypracovat drtivý tlak. Na brankáři Opaleckém se ale postupně spálila kompletní pětice hráčů. Kmeť, Samšuk, bratři Duchoňové, ani Štěpán Lev své šance neproměnili a dali tak možnost ke skórování domácímu celku. Druhou branku v zápase přidal Bureš a bylo to o dva góly - 3:1. V závěru třetiny pak další šance Rafanů pokryl Marek Skalický, který si přenesl solidní formu z posledního venkovního zápasu na Kovu.

Ve třetí části už Strašečtí nenašli dostatek psychických a fyzických sil k tomu, aby s výsledkem ještě něco udělali. Zápasu již naplno dominovali domácí, kteří se prezentovali pohledným kombinačním hokejbalem. Čtvrtou branku přidal Jelínek a na 5:1 upravil Strejček. Další šance Pražanů pochytal Marek Skalický a na výsledku 5:1 už se nic nezměnilo.  Svěřenci trenéra Pavlíka tak museli přijmout první porážku v sezóně.

Další utkání je na programu v úterý 15.10., kdy se od 19:45 představíme na Kladně v zápase proti Junglu. Pojeďte nás v úterý večer na Kladno porpořit!