1 : 2

Po s.n.

(0:1,1:0,0:0)

HBC Tygři Mladá Boleslav

Áčko bodovalo ve třináctém utkání za sebou, tentokrát ale více berou boleslavští

V dalším kole nadstavby přivítali na svém hřišti hokejbalisté Nového Strašecí známého soupeře z Mladé Boleslavi. Domácí borci, kteří nastoupili ve velmi okleštěné sestavě, předvedli bojovný a nebojácný výkon. Utkání za stavu 1:1 rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Boleslavští.

Utkání se hrálo nezvykle ve čtvrtek 11.4. od 19 hodin, a pro tento zápas nemohl trenér domácích Pavlík počítat s pěticí hráčů základní sestavy. Zranění nepustilo do hry bratry Duchoně, ani Martina Wittmayera. Stopku na jeden zápas za dva vyšší tresty si pak odpykával Víťa Samšuk, a na dalekou cestu za moře se již vydal Jirka Husák. Domácí lodivod tak musel doplnit sestavu dorostenci a v brance dostala důvěru jasná jednička Lukáš Dvořák. Místo zraněného Tomáše Duchoně pak převzal kapitánské „céčko“ pro tento zápas Michal Kmeť.

Do zápasu vstoupili aktivněji Boleslavští, kteří do Strašecí přijeli tentokrát s podstatně silnější sestavou, než tomu bylo před necelými dvěma týdny. Hosté se od prvních minut usadili v obranném pásmu Bubáků a trpělivou kombinační hrou si začali vytvářet střelecké příležitosti. Vedoucího gólu se dočkali ve 4. minutě zápasu, kdy se po závaru nejlépe zorientoval na brankovišti důrazný Malina, který protlačil míček až za Dvořákova záda – 0:1. Domácí se osmělovali postupně. Do zápasu je však dostaly dvě velmi slibné šance, které volaly po vyrovnání. Nejprve našel Michal Kmeť na levé straně nepokrytého Falaře, s jehož ranou měl brankář Turczyn plné ruce práce, aby poté vyslal Pavla Čadka do samostatného úniku dobře hrající obránce Štěpán Lev. Ani jedna z těchto příležitostí však brankou neskončila, a tak se pokračovalo za jednogólového vedení hostujícího výběru. V závěru třetiny pak byla domácím nabídnuta i přesilová hra. Při té si ale hráči v modrých dresech nevypracovali nic extra nebezpečného. O krok napřed tak byli stéle Tygři z Boleslavi.

Do druhé části vstoupili domácí s ještě větší chutí srovnat stav zápasu. Za svoji aktivitu a bojovnost byli odměněni v 18. minutě zápasu, kdy se po nahrávce Michala Drechslera dostal k míčku Michal Kmeť, který se díky své rychlosti a tahu na branku dostal až před Turczyna, kterého překonal povedeným zakončením mezi betony – 1:1. Přestože v dalších minutách byla k vidění větší hokejbalová kvalita na hostující straně, domácí hráli s ohromnou chutí a nasazením. Např. výkony dorostenců Frolíka a Drechslera mohou být zajímavým příslibem do budoucna. Nutno však podotknout, že Strašecké musel několikrát v zápase podržet brankář Dvořák, který si přenesl velmi dobrou formu z víkendového zápasu s Kelty. Zejména při přesilových hrách, které sehrávali Tygři rychlými kombinacemi a střelbou bez přípravy, musel vytáhnout zkušený brankář několik povedených zákroků. I díky němu tak po 30 minutách svítilo na světelné tabuli nerozhodné skóre.

Třetí třetina přinesla nejspíše nejvyrovnanější část hry. Hráči na obou stranách si uvědomovali, že každá chyba může stát jejich celek zápas. Přesto byly k vidění nebezpečné momenty na obou stranách. Lukáš Dvořák svůj tým podržel dalšími důležitými zákroky a na druhé straně se neujaly pokusy Lva, Frolíka, či Falaře. Po 45 minutách hry tak bylo jasné, že o osudu zápasu rozhodne prodloužení, či případné samostatné nájezdy.

V rámci jarní části soutěže rozehráli domácí hráči již třetí prodloužení. V předchozích dvou případech se vždycky právě v této fázi zápasu, kdy se hraje 4 na 4, rozhodlo. Tentokrát tomu ale bylo jinak a po vyrovnaném průběhu prodloužení utkání směřovalo do samostatných nájezdů.

Začínali hosté. Jaroslava Čecha v první sérii vychytal Lukáš Dvořák a výhodu na domácí stranu mohl získat Štěpán Lev. Oblíbené zakončení se mu ale tentokrát nepovedlo a na řadě byli opět hosté, kteří se dokázali dostat do vedení. Přesně umístěnou střelou nedal Dvořákovi šanci Malina. Domácí však odpověděli okamžitě, když se podobně povedeným zakončením prezentoval František Brada. Hosty však v poslední, třetí sérii znovu dostal do vedení Mrhálek, a nůž na krku měl strašecký kapitán Kmeť. Ten se ale této situace nezalekl a precizním blafákem odmítl konec zápasu.

Při náhlé smrti se pořadí otočilo a jako první byli na tahu domácí. Michal Kmeť tentokrát zkusil bláfák do forhendu. Ten však úspěch nepřinesl a na druhé straně mohl rozhodnout Malina. Ten ale Dvořáka nepřekonal a drama pokračovalo dál. Ani František Brada svůj druhý gól z nájezdu nepřidal, a tak se rozhodnutí dočkali Boleslavští po povedeném bekhendovém zakončení v podání Marušince – 1:2.

Novostrašečtí tak ve druhém kole nadstavby berou po bojovném výkonu bod a v kombinované sestavě domácí početné publikum rozhodně nezklamali. V dalším zápase se svěřenci trenéra Pavlíka představí ve středu 24.4. na půdě Rafanů Praha. Děkujeme všem fanouškům za podporu!

Václav Pavlík: „Včerejší zápas s třetím týmem tabulky ukázal, jak je pro tým důležitá bojovnost a soustředěný výkon jednotlivců! Ze základní sestavy nám chybělo pět hráčů. Jejich posty zastoupila pětice hráčů, z nichž jsou čtyři junioři. Musím však s velice příjemným pocitem konstatovat, že i díky jejich bojovnosti spolu s herním projevem hráčů „základu“, vytvořili kompaktní celek. Náš tým byl „nabitému“ soupeři rovnocenným protivníkem!!! Podpora a hecování „marodů“ na střídačce pak přispěla k pozitivně naladěnému prostředí v celém týmu. Divácky zajímavý zápas musel nadchnout až do prodlouženého konce! Všem aktérům děkuji za hřejivý sportovní výkon v tak chladném počasí!!! Speciální díky pak patří našim fanouškům, že nás opět přišli podpořit v hojném počtu. Díky!!!“

L. Dvořák, J. Duchoň, Š. Lev, R. Douša, Z. Husák, M. Drechsler, F. Brada, M. Kmeť, P. Čadek, J. Falař, O. Pešula, V. Frolík