(1:0,2:1,2:2)

HBC Kladno

HBC Kladno

Muži "A" - S rezervou extraligového Alpiqu vítězně i podruhé v sezóně!

K poslednímu utkání podzimní části druhé národní hokejbalové ligy nastoupili hokejbalisté Nového Strašecí v domácím prostředí. Soupeřem jim byla rezerva kladenského Alpiqu. Byť se konec zápasu povedl Kladenským zdramatizovat, všechny body zůstaly na Kocourku.

Úvod nedělního utkání byl o několik minut opožděn, a to kvůli pozdnímu příjezdu rozhodčích. Domácí se tím však nenechali rozhodit a od úvodních minut se tlačili za pátou výhrou v řadě. Trenér Václav Pavlík mohl pro poslední zápas podzimu počítat s 13 hráči do pole a brankářem Dvořákem.

Po solidním začátku domácích, kdy si hráči v modrých dresech dokázali vypracovat několik solidních střeleckých pozic a vyzkoušeli pozornost brankáře Keimara, se začali více osmělovat také hosté. Ti spoléhali v první třetině zejména na rychlé protiútoky, kterými několikrát pozlobili domácí defenzivu. Několik důležitých zákroků si připsal brankář Dvořák, na kterého bylo tradičně spolehnutí. Ve velké šanci se pak po rychlém výpadu objevil kapitán Tomáš Duchoň. Po nahrávce Kmetě jej ale z bezprostřední blízkosti vychytal Keimar. Na první střelecký zásah si tak diváci museli počkat až do 11. minuty. Pavel Čadek nabil na modré čáře René Doušovi, jehož projektil zastavila až síť Keimarovy branky – 1:0. Vedoucí gól přidal na hokejky domácích více klidu. Přesto předvedený výkon nebyl takový, jako tomu bylo v předchozích zápasech. Některé výpadky ze strany domácích ale hráči Alpiqu nevyužili, a tak se šlo do šaten za jednogólového vedení Bubáků.

Úvod druhé třetiny se Strašeckým povedl na jedničku. Výborně hrající druhý útok ve složení Wittmayer – Čadek – Samšuk dobře zapracoval v útočném pásmu, Čadek našel před brankou Samšuka, jež zakončením pod horní tyč nedal Keimarovi šanci – 2:0. Solidní šanci na navýšení náskoku pak domácím hráčům věnoval Ondřej Joch, který byl vyloučen na čtyři minuty. Svěřencům trenéra Pavlíka se ale dlouho trvající přesilovku nepovedlo využít. Se všemi střeleckými pokusy si totiž poradil brankář Keimar. O několik minut později zahrávali po faulu Zdeňka Husáka početní výhodu pro změnu hosté. Nejen, že ji nevyužili, dokonce při ní totiž inkasovali. Po zblokované střele Jiřím Husákem si míček ze vzduchu posunul do běhu Martin Wittmayer, utekl kladenským obráncům a přesným zakončením dokonal pohledný rychlý únik – 3:0. V momentě, kdy domácí hráči kontrolovali zápas, byl za zbytečný zákrok vyloučen Ondřej Duchoň. A tuto početní výhodu už Kladenští využili. Střelou od modré se prosadil Jakub Arlt – 3:1. Po třiceti minutách tak byli hosté přeci jen stále v kontaktu.

Úvod třetiny se ale opět více povedl domácím, a opět v tom měla prsty druhá formace Bubáků. Po tlaku v útočném pásmu se nejlépe zorientoval Pavel Čadek, který z levé strany překonal ležícího Keimara a vrátil svému celku třígólový náskok – 4:1. Následná pasáž přinesla vyrovnaný hokejbal. Domácí hráči se snažili více zaměřit na defenzivu a hostům se tolik nedařilo dostávat se do nebezpečných situací. Vše tak směřovalo k závěrečné a pěkně dramatické pětiminutovce. Vše odstartovala kladenská branka na 4:2, kdy se hosté prosadili po hrubé chybě Františka Brady v obranném pásmu. Ten přišel o míček v nejméně vhodný moment a pro dvojici Teinitzer – Pošta už nebylo těžké situaci gólově vyřešit. Snižující branka hosty zdravě nabudila, a o minutu později už to bylo jen o gól. Mezi kruhy si seběhl nehlídaný Teinitzer, který překonal Dvořáka – 4:3. Kladenští se tlačili za vyrovnáním a další střelecké pokusy na sebe nenechaly dlouho čekat. Do otevřené obrany na druhé straně ale vzápětí vlétl rychlík Wittmayer, který byl zezadu faulován a verdikt byl jasný – trestné střílení. K jeho exekuci se postavil obránce Štěpán Lev, jenž efektním a především efektivním zakončením vrátil domácím dvoubrankový náskok – 5:3. Pro domácí šlo o velmi důležitý moment a zbytek utkání už si hráči v modrých dresech pohlídali.

Podzim tak zakončili Strašečtí vítězně a pátou výhrou v řadě se opět vyhoupli na druhou příčku v tabulce. Tímto děkujeme všem příznivcům za celý rok 2018 a budeme se na Vás těšit znovu na jaře.

L. Dvořák, Š. Lev, V. Samšuk, J. Husák, Z. Husák, R. Douša, T. Duchoň, O. Pešula, F. Brada, M. Kmeť, P. Čadek, O. Duchoň, J. Falař, M. Wittmayer