TJ Blatná Datels

9 : 3

(2:1,4:0,3:2)

Muži "A" - Vysoká prohra v Blatné

Po dominantní výhře 5:0 nad Plzní vyjeli hokejbalisté Nového Strašecí k prvnímu venkovnímu zápasu v této sezóně. Konkrétně k vedoucímu celku tabulky, Blatné. Po vyrovnané první třetině domácí rozhodli čtyřgólovou smrští v prostřední části hry a nakonec vyhráli vysoko 9:3. Strašečtí tak odjeli z Blatné s výpraskem, bez bodu a ještě s několika zraněnými hráči.

Hlavní trenér Strašecí Falař nemohl již od začátku zápasu počítat s nemocným Wittmayerem a zraněným O. Duchoněm. Během utkání se pak zranli Vojta Frolík a Víťa Samšuk, a tak bude mít trenérské duo Falař-Pavlík starosti, jak poskládat sestavu na středeční pohár na Kladně a další ligové kolo v Ústí nad Labem. Pojďme ale k zápasu v Blatné.

Ten začali lépe domácí, kteří chtěli využít domácího prostředí a na svého soupeře vlétnout. To se se jim také podařilo, když se v první přesilovce prosadil po faulu Patery Braun - 1:0. Hosté ale ještě v první třetině působili sympatickým dojmem, dokázali se vyrovnat domácímu tlaku a sami nebezpečně zahrozit. Během několika chvill pálili z mezikruží Brada, Slabý, nebo Lukáš Lev. Ani jednomu se však nepodařilo míček umístit lépe než doprostřed branky a trest na sebe nenechal dlouho čekat. Po nedůrazu ve strašecké obraně se z třetí doráky prosadil Vaníček a bylo to 2:0. Strašečtí se vrátili do zápasu v přesilové hře ke konci třetiny. Po přiťuknutí Frolíka propálil vše Douša, který zařídil naději na bodový zisk - 2:1.

Jakékoliv naděje však pohasly po změně stran, kdy domácí předvedli smrtící pasáž, ve které vstřelili čtyři branky a v podstatě rozhodli o osudu nedělního klání. Během čtyř minut se mezi střelce zapsali hned čtyři domácí hráči. Jednalo se o Michálka, Samce, Šilhána a Vintera. Ti se přičinili o vyhnání Jana Čadka z branky (nahradil jej Matěj Jakoubek), ale především o vysoké vedení 6:1. Z domácích hráčů byla cítit obrovská chuť po vítězství, za kterým si zkrátka šli. Z hostující strany toho k hodnocení ve druhé části příliš není. Za zmínku stojí snad jen dvě nastřelené tyče Bendou a Javůrkem. Jinak se Bubáci víceméně bránili a byli všude o krok později.

Příliš na výše uvedeném nezměnila ani druhá přestávka, po které se "Datlům" podařilo zásluhou Brauna, Vaníčka a Vintera skórovat ještě třikrát a navýšit tak vedení na 9:1. V závěru utkání se přeci jen hosté dokázali alespoň trochu vzpamatovat a brankami Bendy a Slabého zkorigovat na konečných 9:3.

Blatná zvítězila naprosto zaslouženě 9:3 a právem vede tabulku 1. ligy západ. Strašečtí se musejí z debaklu rychle oklepat, jelikož hned ve středu 28.9. nastoupí ve 2. kole Českého poháru na Kladně, kde se střetnou s rezervou extraligového Kladna. Začátek utkání je na programu ve 12:00. Další ligový duel pak odehrají modrožlutí v neděli 2.10. v Ústí nad Labem, kde změří síly s Ještěry. Začátek v 17:00.

Děkujeme věrným fans za podporu v Blatné. Pojeďte nás podpořit také na další dva výjezdy v tomto týdnu.