TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice

3 : 4

(2:1,1:2,0:1)

Muži "A" - Zodpovědný a týmový výkon přinesl vítězství v Českých Budějovicích

Po týdenní pauze naskočili hokejbalisté Nového Strašecí zpět do koloběhu 1. ligy. Ve svém druhém jarním zápase zamířili na jih Čech, kde změřili síly s českobudějovickým Pedagogem. Po bojovném výkonu se týmu kapitána Tomáše Duchoně podařilo uzmout podruhé za sebou všechny tři body za výhru 4:3.

Strašečtí věděli, že pokud si chtějí zachovat reálnou šanci na postup do vyřazovacích bojů, musejí začít bodovat i venku. Doposud totiž získali všechny své body v domácím prostředí. Úvod nedělního zápasu ukázal, že nepříznivou bilanci z hřišť soupeřů chtějí Bubáci zlomit. Modrožlutí vycházeli ze zabezpečené obrany a sami si dokázali vytvářet střelecké příležitosti. Díky dobrému pohybu a napadání pak přinutili domácí hráče ke dvěma faulům a zahrávali dvojnásobnou početní výhodu. Tu se jim záhy podařilo proměnit. Stalo se tak po přesné kombinaci po ose Wittmayer - Frolík - Čadek, kdy posledně jménovaný zakončoval přesnou střelou z mezikruží - 0:1. V pokračující klasické přesilovce hosté již výrazněji branku soupeře neohrozili, a tak se do hry dostali také domácí. Ti zvládli během jediné minuty z ojedinělých akcí otočit vývoj utkání ve svůj prospěch. kdy se z dorážek z předbrankového prostoru prosadili Jaroslav Talíř a Ondřej Bárta - 2:1. Závěr třetiny pak přinesl vyrovnaný hokejbal. Branka již nepadla, a tak se šlo do šaten ze jednogólového vedení domácích.

Po změně stran se Strašečtí do svého soupeře pustili se vší parádou, byli všude o krok dříve a šance střídala šanci. O zasloužené vyrovnání se po dobré práci v útočném pásmu v podání Michala Javůrka a Michala Kmetě postaral pohotovou střelou z předbrankového prostoru Adam Slabý - 2:2. Bubáci vycítili šanci na reálný úspěch a dál se tlačili do ofenzivy. Druhou branku v zápase si pak přesnou dorážkou ze vzduchu připsal po střele Vojtěcha Rychlého Pavel Čadek - 2:3. V další dobrých šancích se objevili Martin Wittmayer, nebo Michal Javůrek. Jejich střelecké pokusy ale skončily jen na výstroji brankáře Davídka. Nevyužitých šancí mohli hosté vzápětí litovat, neboť se po nedorazech ve strašecké obraně prosadil Moser, který tak srovnal na 3:3.

O osudu utkání tak musela rozhodnout třetí třetina. Bubáci rozhodně nechtěli připustit scénář zápasu z podzimu, kdy po dvou vyrovnaných třetinách v posledním dějství naprosto propadli. Dnes byli však hladovější a zodpovědnější, než jejich soupeř a šli si za třemi body. Ty zařídil Michal Kmeť, který se po střele Michala Javůrka prosadil důrazem, když míček doklepl za brankovou čáru z třetí dorážky - 3:4. V poslední pětiminutovce vsadili domácí vše na jednu kartu, přepli do ofenzivního režimu a tlačili se za vyrovnáním. Hosty několikrát podržel brankář Dvořák, kterého jednou zachránila i branková konstrukce. Minutu před závěrečnýnm hvizdem sudích se domácí již radovali ze vstřeleného gólu. Rozhodčí ale branku kvůli zahrání míčku vysokou holí správně neuznali, a tak se Strašečtí mohli radovat z prvních získaných bodů na hřištích soupeřů v této sezóně.

Následující víkend čeká Bubáky domácí dvojzápas. V sobotu přivítají Suchdol nad Lužnicí, v neděli pak rezervu extrlaigové Plzně. Přijďte nás podpořit!