Kocourek Aréna, 13.11.2022 14:00

6 : 10

(1:3,3:4,2:3)

TJ Blatná Datels

Muži "A" - Na šest vstřelených branek by se doma mělo vyhrávat.. Áčko však bohužel inkasovalo gólů deset a bodově vyšlo naprázdno

Nepříznivou sérii proher chtěli zlomit Strašečtí hokejbalisté v domácím souboji s vedoucím celkem tabulky z Blatné. To se bohužel nepodařilo a po další divoké přestřelce vyšli Bubáci popáté v řadě bodově naprázdno. Datlové z Blatné naopak ukázali herní pohodu směrem do ofenzivy a po výhře 10:6 si odvezli z Kocourku tři body.

Domácí začali zodpovědně do obrany a sami si dokázali vytvářet střelecké příležitosti. Brankář Koubek ale svůj tým několika zákroky podržel, a tak se skóre poprvé měnilo na druhé straně. Rozehrávku z obranné třetiny nezvládl František Brada, který našel jen hostujícího Vaníčka, jenž z předbrankového prostoru pohotově zakončil mezi Dvořákovy betony - 0:1. Po inkasované brance se Strašečtí tlačili za vyrovnáním a podařilo se jim to v přesilové hře. Po střele Ondřeje Duchoně se na brankovišti nejlépe zorientoval Patera, který úspěšně dorazil míček za záda Koubka. Zbytek první části ale patřil hostům, kteří si několikrát v útočném pásmu doslova pohráli s domácí obranou a po brankách Brauna a Tkadlece vedli o dvě branky - 1:3. Vedení mohli následně ještě navýšit. Dvořáka však tentokrát zachránila tyč.

To, co se Datlům nepodařilo v závěru periody první, dokázali napravit v úvodu druhé třetiny. Během prvních dvou minut nechala domácí brana dvakrát v rychlém sledu trestuhodně nepokrytého Brauna, který si s podobnými sutuacemi dokáže poradit. To potvrdil také tentokrát a tváří tvář Dvořákovi uspěl v obou případech, čímž zkompletoval hattrick - 1:5. Strašečtí se zvedali postupně a začali srovnávat herní obrázek. Pomohla jim k tomu laciná chyba jednoho z bránících hráčů, po které Ondřej Duchoň přiťukl Martinu Wittmayerovi, který ranou od modré rozvlnil síť - 2:5. Další snížení stavu na sebe nenechalo dlouho čekat. Po nahrávce Pavla Čadka mířil přesně Michal Kmeť - 3:5. Blatná však vzápětí znovu odskočila. Po čistě vyhrané buly v útočném pásmu prostřelil Dvořáka Vaníček - 3:6. Divoká přestřelka pokračovala dál a diváci se v Kocourek aréně rozhodně nenudili. Po nahrávce Nicolase de Fina vybídl do rychlého kontru Michala Javůrka Ondřej Duchoň. Javůrek se následně v samostatném úniku z pravé strany nemýlil a opět upravil na rozdíl dvou branek - 4:6. Poslední slovo v gólově nejúrodnější třetině měli ale znovu Blatenští. Po kombinaci v útočném pásmu se prosadil Šilhán - 4:7.

Po dalších dvou brankách Brauna a Šilhána zkraje třetí třetiny bylo jasné, že se zbytek zápasu bude pouze dohrávat - 4:9. Hostující střelci devátou brankou také vyhnali gólmana Dvořáka, kterého nahradil Honza Čadek. Bubákům se po hezkých kombinacích podařilo ve třetí třetině skóre alespoň kosmeticky upravit. Po nahrávkách Wittmayera a Lukáše Lva pálil podruhé přesně v utkání Javůrek, aby jej vzápětí napodobil po asistencích Čadka a Patery Kmeť - 6:9. Na druhé straně vstřelil desátou braku svého týmu kapitán Vaníček. Konečným výsledkem tak bylo těžko uvěřitelných 6:10.

K dalšímu utkání nastoupí hráči HBCNS další neděli 20.11. od 14 hodin proti Ještěrům z Ústí nad Labem.