6 : 1

(0:0,5:1,1:0)

HBC Hostivař "B"

Muži "A" - Výhru nad Hostivaří řídil hattrickem Javůrek!

Po dlouhé době nastoupili hráči Nového Strašecí do hokejbalového zápasu v Kocourek Aréně a co více, za účasti fanoušků. Stalo se tak v rámci Letního poháru 2. ligy. Soupeřem byla rezerva extraligové Hostivaře. Ta se jevila jako velmi ctižádostivý a běhavý tým, ale i tak si strašečtí dokázali se soupeřem poradit a zvítězili 6:1. Nejvíce se na skóre podílel Michal Javůrek, který vstřelil hattrick. Ale popořadě.

První třetina byla ta nejvíce vyrovnaná, hosté vstoupili do utkání s velkou chutí a domácím dělal jejich pohyb velké starosti. Přispěla k tomu i přesilovka hostivařských už po půl minutě hry. Ovšem brankáři se první třetinu činili a nepustili za svá záda jediný míček. Po první třetině bylo skóre 0:0

Po přestávce strašečtí “nasadili montérky” a přineslo to své ovoce. Už ve druhé minutě druhého dějství našel křižnou přihrávkou od modré čáry Zdeněk Husák rozběhnutého Honzu Falaře a ten prostřelil hostujícího golmana střelou na zadní tyč - 1:0. Po dalších 3 minutách poslal strašecké do vedení o dvě branky Michal Javůrek, který střelou do horní poloviny branky zužitkoval přihrávku od Vojty Frolíka. Strašečtí hosty ve druhé třetině k ničemu nepouštěli ,a tak se mohl radovat z dalšího góly opět Michal Javůrek, který si tentokrát dokázal poradit na brankovišti a dorazit za záda golmana střelu Lukáše Lva - 3:0. O další minutu později předložil Daniel Patera krásnou přihrávku Michalu Kmeťovi ,a ten už měl lehkou pozici dostrčit míček do prázdné branky - 4:0. Pohyb třetí formace dělal hostům opravdu velký problém, a tak se po nahrávce Lukáše Lva mohl radovat z hattricku Michal Javůrek, který prostřelil vše co mu stálo v cestě včetně golmana Palečka - 5:0. Hostivařští se přeci jenom také radovali z gólu, když krásnou souhrou po trase Němeček - Kerouš - Fišer, zakončil střelou do prázdné branky za záda bezmocného golmana Dvořáka - 5:1. Tento stav se už do konce druhé třetiny neměnil.

Hned v prvních sekundách třetí třetiny strašečtí navýšili své vedení a definitivně odrazili snahu hostí ještě s výsledkem něco udělat. Postarala se o to dvojice Ondřej Duchoň a Pavel Čadek, která využila přečíslení dva na jednoho, když první jmenovaný nahrál na vrchol kruhu Pavlu Čadkovi a ten střelou k tyči upravel skóre na konečných 6:1 pro HBCNS.

Šlo o druhé vítězství v rámci Letního poháru 2. ligy, kde mají hráči v celkové tabulce na kontě 5 bodů. Děkujeme taky našim skvělým divákům, že přišli po dlouhé době podpořit domácí hráče a těšíme se na ně i v příštích zápasech.