9 : 0

(1:0,4:0,4:0)

TJ KOVO Praha

Muži "A" - Na závěr podzimu vysoká výhra nad Kovem

V posledním zápase roku 2019 se hokejbalisté Nového Strašecí představili svým fanouškům na domácím hřišti v souboji s rezervou pražského Kova. Pražané přijeli do Strašecí v okleštěné sestavě, což se projevilo v průběhu zápasu. Bubáci si s chutí zastříleli a podzim zakončili vysokou výhrou 9:0.

Ještě před utkáním ocenilo vedení hokejbalového klubu dolhouletou práci časoměřiče Karla Šneberka a hlasatele Ivo Duchoně, kteří obdrželi dárkový koš a mohli si vychutnat zasloužený potlesk diváků. Tento zápas byl také speciální tím, že se jednalo o poslední start pro Michala Kmetě před jeho dlouhou cestou na Nový Zéland.

Začátek zápasu nepřinesl nikterak hezkou podívanou. Hosté nastoupili v 8 hráčích do pole a od úvodních minut zodpoědně bránili střední pásmo a spoléhali se na rychlé kontry. Domácí se svému soupeři víceméně přizpůsobili a nedařilo se jim pořádně dostat do tempa a rozhýbat solidně fungující defenzivu. Po několika slibných kontrech hráčů Kova, které musel zastavit až brankář Dvořák, se však dostalo domácí mužstvo do vedení. Po buly v útočném pásmu se po přistrčení Jirky Husáka dostal ke střele Štěpán Lev. S jeho ranou si brankář Varga ještě dokázal poradit, ale na přesnou dorážku Františka Brady už byl krátký - 1:0. První gól domácí hráče přeci jen uklidnil a čím dál častěji tak začali pobývat v útočném pásmu. Ke konci první třetiny si pak vypracovali další solidní střelecké pokusy. Ani jeden už se ale neujal, a tak se šlo do šaten za jednogólového vedení domácích.

Po změně stran se celku kapitána Tomáše Duchoně podařilo přepnout na vyšší rychlostní stupeň a za vyvinutou aktivitu byli domácí odměněni druhým gólem. V útočném pásmu dobře zapracoval Michal Kmeť, který před brankou našel volného Lukáš Lva, jenž pohotově zakončil a přinesl ještě více klidu na domácí hokejky -2:0. Na hostech se začala projevovat únava, Strašečtí byli u většiny míčků jako první a svého supeře dostávali pod čím dál tím větší tlak. Další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Po dobré práci prvního útoku se na brankovišti objevil osamocený Zdeněk Husák, který ještě vylepšil pozici pro Pavla Čadka, jenž přidal z bezprostřední blízkosti třetí gól svého týmu - 3:0. Hlasatel Ivo Duchoň ještě ani nestačil informovat diváky o střelci třetí branky a už to bylo 4:0. Víťa Samšuk vybídl do samostatného úniku Tomáše Duchoně, který k tomuto zápasu nastoupil netradičně v útoku a s touto situací si proadil náramně, Vargu překonal střelou na zadní tyč a upravil tedy na 4:0. Strašečtí fanoušci si tedy mohli po delší době užívat klidný zápas. Další brankou je potěšil Lukáš Lev, který převzal přesnou křižnou nahrávkou od Michale Kmetě, zkušeně si položil brankáře a míček zasunul již do okdryté branky - 5:0. Po dvou třetinách to bylo 5:0  a o vítězi zápasu bylo prakticky rozhodnuto.

Třetí třetinu začali domácí v podobném duchu, jako zakončili tu druhou. Na obranu Pražanů se valil jeden útok za druhým a na další zásahy nemuseli fanoušci čekat výrazně dlouho. Ve 32. minutě napřáhl po nahrávkách Tomáše Duchoně a Michala Kmetě Štěpán Lev a rána to byla vskutku parádní. Míček se zatočil přesně do horního rohu branky Lukáše Vargy - 6:0. O necelých 30 vteřin později to bylo 6:0. Po buly v útočném pásmu se míček dostal k Ondřeji Duchoňovi, který z pravého kruhu vymetl pro změnu druhou šibenici a přidal šestý gól svého týmu. Domácí gólostroj v těchto chvílích bylo až nemožné zastavit. Hned v dalším střídání se totiž po nahrávkách Douši a Zdeňka Husáka řítil na gólmana Vargu osamocený Samšuk a také on zvládl zakončit tak, aby dokázal překonat brankáře pražského Kova - 8:0. Ani po této trefě domácí nepřestali útočit. V dobrých pozicicíh se objevili Ondra Pešula, nebo Vojta Frolík. Ti si na Vargu nepřišli, a tak je musel zastoupit až v dobré pohodě hrající Lukáš Lev, který po střele svého jmenovce Štěpána bez problémů dorazil míček do sítě a zkompletoval hattrick - 9:0. V závěrečných minutách pak do zápasu zasáhl také Honza Falař, který se chtěl přímo na hřišti rozloučit s kamarádem a spoluhráčem Michalem Kmetěm. Ten se v závěru dostal hned do několika šancí, dvakrát trefil tyčku, ale gól mu zkrátka dopřán nebyl. I tak se jednalo o povednou rozlučku, kterou si kromě hráčů museli užít i fanoušci.

Strašečtí tedy zakončili podzim vysokou výhrou a nyní je čeká zimní pauza, během které se budou chtít co nejlépe připravit na jaro. To už bude bez Michala Kmetě, kterému přejeme, ať se mu na Novém Zélandu daří ve všech směrech a budeme se těšit na jeho návrat. Na závěr pak musíme smeknout a poděkovat našim fanouškům, kteří nás chodili podporovat v hojném počtu. Díky za Vaši přízeň a budeme se těšit znovu na jaře!