7 : 6

Po prodl.

(2:2,2:2,2:2)

Muži "A" - Po velikém dramatu a divoké přestřelce pouze bod

Ke třetímu po sobě jdoucímu venkovnímu zápasu vyjeli o sváteční neděli hokejbalisté Nového Strašecí tentokrát na Kladne, kde se utkali s výběrem Třebíze. Po divokém průběhu a několika zvratech ve skóre nakonec brali z tohoto utkání pouze bod za prohru 7:6 po prodloužení.

Trenér strašeckých hokejbalistů mohl v sestavě přivítat navrátilce Lukáše Lva, který oblékl dres s Jagelloncem na prsou po několika letech a nastoupil na pozici centra ve druhé formaci. Jinak bylo složení téměř kompletní. Chyběl pouze dlouhodobě zraněný Falař a v brance začal od úvodních minut Lukáš Dvořák.

Začátek utkání byl poměrně opatrný a oba celky se dostávaly do tempa pomaleji. Opatrný začátek však byl jen tzv. klidem před bouří, neboť bylo k vidění spoustu branek a diváci se rozhodně nenudili. Do vedení se dostali hosté, kteří se po buly v obranném pásmu dokázali dostat do rychlého kontru, když se po ose Husák - Brada - Čadek dostal míček až k nepokrytému Ondřeji Duchoňovi, který z pravé strany prostřelil domácího brankáře - 0:1. Ihned po vhazování ve středovém kruhu však mohlo být vyrovnáno, když se do samostatného úniku probojovali Třebízští. Tento nájezd však Dvořák zlikvidoval a dal tak příležitost svým spoluhráčům náskok navýšit. To se povedlo o několik okamžiků později, kdy dobré práce Františka Brady v útočném pámu využil kapitán Tomáš Duchoň, který si seběhl do předbrankového prostoru a přesně načasovanou nahrávku zužiktoval v druhý gól Bubáků - 0:2. Dvougólové vedení si ovšem Strašečtí neužili dlouho. Domácí se jednoduchou hrou a přesnými nahrávkami dostávali často až na dostřel Dvořákovy branky a další samostatný únik, kdy zůstala strašecké obrana opět poněkud otevřená, využili. Střelecky se prosadil Jiří Novák - 1:2. Po třetí brance se hra na chvilku zklidnila. Vedení Bubáků však mohl vzápětí navýšit obránce Štěpán Lev. Ten však v dobré pozici přestřelil. A tak udeřilo na druhé straně. Nedůslednosti v obraně Strašeckých tentokrát  využil Kryštof Zázvorka a bylo sorvnáno - 2:2. Takový stav již vydržel do konce úvodní patnáctiminutovky.

Na začátku druhé třetiny byli lepším týmem domácí, kteří dál preferovali jednoduchý hokejbal, jenž se však shledával s úspěchem. Důkazem toho mohl být vedoucí gól, který vstřelili Třebízští hned zkraje druhé třetiny. Odražený míček trefil ze vzduchu šikovně Bednář - 3:2. Hosté se v prostřední části hry nemohli dostat pořádně do tempa a nedokázali si tak vypracovat souvislý tlak. Nejvíce nebezpečně se jevila situace, kdy Lukáš Lev našel rozeběhnutého Tomáše Duchoně, jehož bekhend ale z bezprostřední blízkosti skončil mimo tři tyče. A tak se střelecky zazelenalo opět na druhé straně. Odražený míček si našel Zázvorka a povedeným bekhendovým zakončením nedal Dvořákovi šanci - 4:2. Hosté tedy prohrávali o dvě branky. A to je konečně zdravě nabudilo. Únik dvojice Brada - O.Duchoň, který zakončoval druhý jmenovaný, ještě brankou neskončil. O pár vteřin později se však hráči v modrých dresech už mohli radovat. Pavel Čadek vyhrál buly na Ondřeje Duchoně, který prostřelil brankáře Kotláře mezi betony - 4:3. Snižující branka hosty ještě více namotivovala a byl to opět jeden z bratří Duchoňů, kdo se zasloužil o vyrovnání. Tentokrát se po dobrém důrazu na brankovišti radoval z branky kapitán Tomáš a bylo opět vyrovnáno - 4:4. Strašečtí byli opravdu na koni a mohli přidat další trefy. Pokusy Jiřího Husáka, Ondřeje Duchoně, nebo Vojty Frolíka ale brankou neskončily, a tak svítilo na světelné tabuli nadále vyrovnané skóre 4:4.

Také začátek třetí třetiny měli lepší Strašečtí. Ti se dobrým pohybem dostávali do šancí. A jednu z nich se jim podařilo proměnit a znovu se dostat do vedení. Michal Kmeť našel v útočném pásmu přesnou zadovkou Františka Bradu, který se prosadil umístěnou střelou na zadní tyč - 4:5. Divoký průběh tohoto utkání však nebral konce. Ve třetí třetině zahrávali domácí vůbec první přesilovou hru v zápase. A hned se jim ji podařilo využít. Na modré čáře zůstal znovu naprosto nepokrytý Novák, který se v samostatném úniku nemýlil - 5:5. Po této brance se hra opět o něco uklidnila. Ani jeden z týmů nechtěl udělat klíčovou chybu, která by mohla znamenat ztrátů všech bodů. Za vedoucím gólem si ale přeci jen více šli hosté. V útočném pásmu skvěle zapracoval dorostenec Nicolas de Fin, vybojoval míček pro Michale Kmetě, který našel křižnou nahrávkou Reného Doušu, jehož ránu zastavila až síť Kotlářovy branky - 5:6. Strašečtí hráči včetně jejich fanoušků doufali, že tohle vedení už zkrátka udrží. Bohužel pro ně se tak nestalo a dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby bylo opět srovnáno. Po čistě vyhrané buly v útočném pásmu se přesnou střelou prosadil Bednář - 6:6. Strhující drama tedy mělo vyvrcholit až v prodloužení, které sehrávali Strašečtí potřetí v řadě. Těsně před koncem třetí třetiny pak byl vyloučen Pavel Čadek a Třebíz tak začínala prodloužení přesilovkou. A tu se jim bohužel pro Strašecí podařilo využít, když zápas rozhodl tvrdou střelou od modré Jakub Novák - 7:6 PP.

Strašečtí tak po dvou výhrách v prodloužení tentokrát brali pouze bod. Nutno však podotknout, že si měli vítězství zkrátka pohlídat v normální hrací době. Chtěli bychom nicméně poděkovat všem fanouškům, kteří nás přijeli na Kladno podpořit. Zároveň Vás zveme na poslední zápas podzimu, který se bude konat v sobotu 23.11. od 14 hodin a soupeřem bude rezerva pražského Kova. Po utkání pak proběhne ve Sport baru Kocourek rozlučka A týmu s podzimní částí sezóny, na kterou Vás tímto také zveme.