4 : 1

(0:0,4:0,0:1)

Jungle Fever Kladno

Muži "A" - Výhra nad Junglem a stále stoprocentní bilance

V rámci čtvrtého kola změřili síly hokejbalisté Nového Strašecí s kladenským Jungle, který doposud nezískal ani bod. Strašečtí byli naopak v předchozích třech zápasech stoprocentní a dobrý vstup do sezóny chtěli potvrdit. To se jim také podařilo, když tradičního rivala porazili 4:1.

Pro tento zápas nemohli domácí počítat se zraněnými Honzou Falařem a Jirkou Husákem. Nemoc pak do utkání nepustila Jakuba Ševčíka a Vojtu Frolíka. Žlutomodří tak nastoupili pouze s 11 hráči v poli. Důvěru v brance dostal tentokrát Lukáš Dvořák, jemuž kryl záda Marek Skalický.

Úvod utkání přinesl větší aktivitu domácích, kteří se tlačili do útočného pásma a několikrát dokázali zahrozit. Nejprve pálil po nahrávce Ondřeje Duchoně ze zajímavé pozice Pavel Čadek, aby se v dalších slibných šancích objevili Ondřej Pešula, nebo Michal Kmeť. Ani jedna šance se však neujala a herní obrázek se postupem času změnil. Větší iniciativu převzali do svých rukou Kladenští, kteří se přesnými kombinacemi dostávali na dostřel Dvořákovy branky. Ten měl najednou plné ruce práce a své spoluhráče musel několikrát podržet. V největší šanci pak nastřelil obránce Bušek břevno. Také další příležitosti zůstaly nevyužity, a tak se po 15 minutách hry skóre neměnilo.

Také vstup do druhé třetiny měli lepší domácí. Na rozdíl od první patnáctiminutovky však ze své aktivity nepolevili, což se později uákazalo jako klíčové. Právě ve druhé periodě totiž nasázeli Strašečtí všechny čtyři branky. Nejprve se po nahrávkách obránců Reného Douši a kapitána Tomáše Duchoně prosadil povedenou střelou z kruhu Michal Kmeť - 1:0. Právě nejproduktivnější hráč Bubáků byl také u druhého gólu, kdy přesně načasovanou nahrávkou vybídl ke skórování Samšuka, který měl již jednoduchou pozici a uklízel do odkryté branky - 2:0. O tři minuty později to bylo již o tři góly a Jungle byl v tuto chvíli "na ručník". Signalizovanou výhodu zužitkoval svým druhým gólem Samšuk, který prostřelil brankáře Hanilce mezi betony - 3:0. Domáci dál pokračovali v aktivní hře a dobrým pohybem v útočném pásmu vytvářeli hostující defenzivě veliké starosti. Další trefy mohli zaznamenat mladíci Nicolas de Fin, nebo Radek Ács. Ti se oba objevili v doslova ložených čancích. V klíčové chvíli ale nedokázali přesně zakončit. Čtvrtá branka tak přišla na řadu až osm vteřin před koncem druhé třetiny. Štěpán Lev přistrčil na červenou čáru Ondřeji Duchoňovi, jehož nahození skončilo až za zády kladenského brankáře, který měl díky dobré práci Čadka zakrytý výhled.

Poslední třetina přinesla opět pokles aktivity z pohledu domácího celku, čehož využívali Kladenští, kteří se tlačili do ofenzivy s touhou ještě něco s výsledkem udělat. Svůj den měl ale jistý brankář Dvořák, který odchytal skvělý zápas a svůj tým několikrát opravdu podržel. Inkasoval pouze jednu branku, když využil nedůslednosti strašecké obrany Bušek, který se po nahrávce Gottharda objevil v samostatném úniku, který zakončil bekhendem mezi betony - 4:1. Závěr zápasu si domácí již dokázali pohlídat, a tak i po čtyřech kolech zůstali stoprocentní a o skóre vedou tabulku.

Další utkání je na programu hned ve středu 9.10., kdy Strašečtí zajíždějí do pražských Čimic, kde se utkají s výběrem Rafanů. Děkujeme za podporu v domácím zápase a budeme rádi, když náš přijedete podpořit i do Prahy.

M. Skalický, L. Dvořák, Š. Lev, V. Samšuk, R. Douša, T. Duchoň, Z. Husák, M. Kmeť, P. Čadek, O. Duchoň, O. Pešula, R. Ács, N. de Fin