6 : 1

(3:1,0:0,3:0)

HBC Defekt Třebíz

První čtvrtfinále jasně pro Bubáky!

Do prvního čtvrtfinálového zápasu vstoupili domácí téměř v kompletním složení. Po jednozápasové pauze se do branky vrátil Lukáš Dvořák a po více jak měsíční přestávce zaviněnou zraněním se do hry vrátil Ondřej Duchoň.

A právě tento hráč otevřel skóre sobotního zápasu. Po souboji v rohu hrací plochy přistrčil za branku Pavlu Čadkovi, který se vytočil zpoza branky a na brankovišti našel připraveného Duchoně, který zametl míček do sítě – 1:0. Vedoucí branka dodala domácím více klidu na hokejky a vzápětí mohl na 2:0 zvýšit Falař, který se objevil v dobré pozici mezi kruhy. Tuto šanci ale lapil brankář Korbel, a dal tak možnost vyniknout svým spoluhráčům. Po faulu Douši totiž hosté zahrávali početní výhodu a ukázali, že tato disciplína může být jejích silnou zbraní. Po střele Tyburce se z dorážky prosadil Marcinek a bylo vyrovnáno – 1:1. Aktivnějším mužstvem v první třetině ale bylo to domácí. Modrožlutí se více tlačili do ofenzivy a za svoji aktivitu byli odměněni ve 12. minutě zápasu, kdy se po střele Douši na brankovišti dokázal nadvakrát prosadit Honza Falař – 2:1. Vedení se pak hráčům v modrých dresech povedlo do konce první třetiny ještě navýšit. Důležitý gól přidal 9 vteřin před první sirénou Samšuk, který se prosadil po závaru v útočném pásmu přesnou střelou na zadní tyč – 3:1.

Po změně stran však přišlo z domácí strany polevení, které zaregistrovali hosté, kteří se více tlačili do útoku. Několik ošemetných situací tak musel řešit Lukáš Dvořák, který své spoluhráče, nutno podotknout, několikrát podržel. Domácí se do hry ve druhé třetině dostávali pomaleji. Postupem času také dokázali zahrozit, ale jejich výkon rozhodně nebyl ideální. Ani jeden ze střeleckých pokusů ve druhé třetině v brance neskončil, a tak se po 30 minutách pokračovalo dál za stavu 3:1.

Ke třetí třetině už domácí zase přistoupili lépe a aktivní hrou v útočném pásmu přidělávali hostující defenzivě spoustu práce. Dlouho se však Bubákům nedařilo překonat brankáře Korbela. O to více stála za to poslední pětiminutovka, kdy diváci viděli celkem tři branky. Nejprve vysunul Kmeť do rychlého protiútoku Falaře, který zavezl míček do útočného pásma a perfektně načasovanou přihrávkou vybídl ke skórování Ondřeje Pešulu, který neměl problém s uklizením míčku do odkryté klece – 4:1. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Po drtivém tlaku v útočném pásmu přistrčil Lev Bradovi, jenž našel milimetrovým pasem před brankou nepokrytého Falaře, který jen ztečoval míček za záda Korbela – 5:1. Následně se nedovolenými zákroky provinili Tomáš Duchoň a Vojtěch Frolík. I ve třech se ale domácí dokázali dostat do rychlého brejku, kdy Michal Kmeť postupoval sám proti třebízskému brankáři a těsně před zakončením byl faulovaný. Verdikt byl jasný. Trestné střílení. Toho se ujal sám Kmeť a precizně povedeným blafákem do bekhendu nedal Korbelovi šanci – 6:1.

Strašečtí tak učinili první krok k postupu do semifinále, který chtěli stvrdit hned v neděli.