Jungle Fever Kladno

3 : 6

(0:3,1:1,2:2)

Áčko zvítězilo na Junglu a ovládlo základní část druhé ligy!

V posledním kole nadstavby se hokejbalisté Nového Strašecí představili na horké půdě Junglu Kladno. Na svého soupeře ztráceli před zápasem dva body a jedině vítězství za tři body jim zaručily první místo po základní části. Bubáci vyhráli zaslouženě 6:3 a do play off tak jdou z papírově nejlepší pozice.

Před utkáním byly karty rozdané jasně. Novostrašečtí museli vyhrát za 3 body, aby se stali vítězi celé základní části 2. hokejbalové ligy. Tým trenéra Pavlíka podal velmi dobrý výkon a zaslouženě si došel pro první místo.

Hosté nastoupili k nedělnímu zápasu na dvě formace a branku kryl tentokrát od začátku Honza Čadek, který nahradil pracovně vytíženého Lukáše Dvořáka. Žlutomodří dokázali zachytit začátek zápasu a za svoji aktivitu byli odměněni úvodní brankou hned ve 2. minutě, kdy se přesnou střelou od pravého mantinelu prosadil Michal Kmeť – 0:1. Hosté hráli zodpovědně, kompaktně, více drželi balónek a byli všude o krok dříve, než jejich soupeř. A tak na sebe druhá branka nenechala dlouho čekat. Po nahrávkách Čadka a Samšuka se střelou od modré gólově uvedl obránce Lev – 0:2. Až po druhé inkasované brance se ke slovu dostali také domácí. Několik dobrých zákroků ale předvedl Jan Čadek, a tak se dál pokračovalo za dvoubrankového vedení hostů. Těm se náskok podařilo do třetiny ještě navýšit, když se dokázali prosadit při vlastním oslabení. Obrovský přehled a klid ukázali ve středním pásmu Falař s Doušou, kteří vytvořili prostor pro kapitána Duchoně, který převzal míček ve středním pásmu a přesně mířenou střelou na zadní tyč překonal brankáře Červenku – 0:3. Po prvních patnácti minutách tak mohli být hostující fanoušci, kterých na Kladno zavítalo na tři desítky, spokojení.

Po změně stran se do hry přece jen více dostali domácí, kteří chtěli odčinit velmi nepovedenou první třetinu. Po dobrém tlaku v útočném pásmu se pak z dorážky na hranici brankoviště prosadil Vosyka a snížení bylo na světě – 1:3. Klid na hokejky Bubáků však přinesl druhý gól v zápase v podání Štěpána Lva. Ten se po dobré práci Brady s Čadkem opřel do míčku tak parádně, že balónek zaplaval přímo do horního rohu Červenkovy branky – 1:4. Vzápětí přidali Strašečtí i pátý gól, když se prosadil Zdeněk Husák. Tuto branku ale nakonec sudí necitlivě odvolali. V obrovské šanci se po chvíli objevil Michal Kmeť, který postupoval sám na Červenku. Po dobrém manévru ale strašecký útočník nezvládl zakončení. Hra se postupem času výrazněji přitvrzovala a na obou stranách bylo k vidění několik přesilovek. Žádnou branku už ale diváci ve druhé třetině neviděli, a tak se šlo do šaten za stavu 1:4 z pohledu domácích.

Ti se do zápasu dostali zpět hned v první minutě třetí třetiny, když dokázali využít přesilovou hru. Konkrétně se prosadil Bušek – 2:4. Pro strašecké bylo však v tomto zápase důležité, že dokázali hráči ve žlutých dresech na inkasovaný gól odpovědět tím nejlepším možným způsobem. Po jednom ze závarů uplatnil dobrý důraz na brankovišti Víťa Samšuk, který bekhendovou dorážkou zvýšil na 2:5. Ani po tomto inkasovaném gólu to však Kladenští nechtěli zabalit a ještě jednou se jim relativně podařilo zápas zdramatizovat. Mezi kruhy z ničeho nic „vyplaval“ volný Rejthar, který tvrdou střelou nedal Čadkovi šanci – 3:5. Záchvěv naděje však pro domácí ani tentokrát netrval dlouho. Rychlý kontr Bubáků táhl Falař, na ose vybídl Kmeťe, který ještě celou akci vyšperkoval, když posunul na pravou stranu úplně volnému Samšukovi, který pečetil nádhernou záležitost gólem do odkryté klece – 3:6. O vítězi tohoto mače již v tuto chvíli nikdo nepochyboval. V závěru mohl přidat další branku dorostenec Husák. Ten však nastřelil jen tyč Červenkovy branky. To ale hosty mrzet nemuselo, neboť si poctivým a zodpovědným výkonem došli pro další tři body a především pro vítězství v základní části druhé hokejbalové ligy.

Tímto bychom chtěli pozvat všechny fanoušky novostrašeckého hokejbalu, aby nás přišli příští víkend podpořit na první zápasy čtvrtfinále play off. Soupeřem nám bude Třebíz. Hrací časy ještě upřesníme v týdnu. Díky, že jste dál s námi!