6 : 1

(1:0,2:1,3:0)

HBC Tygři Mladá Boleslav

Áčko potvrdilo druhé místo po základní části výhrou nad Boleslaví

V poslední březnový den nastoupili hráči Nového Strašecí k závěrečnému utkání základní části 2. Hokejbalové ligy. Soupeřem byli sousedi z tabulky Tygři Mladá Boleslav. Po celé utkání byli strašečtí lepším týmem a zaslouženě si došli pro tři body. A to navzdory mnoha absencím, kdy trenér Pavlík nemohl z různých důvodů počítat s Martinem Wittmayerem, Ondrou Duchoněm, Jirkou Husákem, Víťou Samšukem a několika dorostenci, kteří hráli zápas ve své kategorii. Povolání tak byli zkušený Jirka Hlavsa a svou premiéru v dresu „A“ týmu si odbyl Jan Duchoň.

Z počátku byl k vidění opatrný hokejbal, kdy obě mužstva spíše bránila a čekala na chybu protějšího týmu. Postupem se však domácí začali více osmělovat a zvýšená aktivita vedla k prvnímu faulu hostů. Ten doprovázel několika připomínkami hráč tygrů Bernand. Za své připomínky vyfasoval dva desetiminutové tresty, trest ve hře a putoval už v čase 9:49 do kabin. Strašečtí nabídnutou přesilovku 5 na 3 sice nevyužili, ale v pokračující přesilové hře 5 na 4, shazoval Jan Falař od modré čáry na Pavla Čadka, který našel mezi kruhy volného Františka Bradu a ten poslal míček do protipohybu gólmana. Po první třetině tedy domácí vedli 1:0.

Po příchodu z kabin byla nabídnuta přesilová hra hráčům Mladé Boleslavi. Tu se jim povedlo využit a srovnat tak skóre. K vyrovnání vedla nahrávka Lhoty skrz brankoviště a Ondřej Šulc už neměl problém míček usměrnit do odkryté branky. Vyrovnávající branka donutila domácí ke zvýšení tempa a za svou snahu byli odměněni ve 24 minutě, kdy křížnou nahrávkou z vlastního pásma našel Jan Duchoň rozběhnutého Michala Kmetě, který nadvakrát překonal brankáře Hnátka. Neuběhly ani dvě minuty a domácí se mohli opět radovat. Jan Duchoň posunul ve středním pásmu míček Kmeťovi, který přesnou žabičkou od modré našel nabíhajícího Falaře a ten z hranice brankoviště pohotově tečoval za gólmanova záda, 3:1. Mladoboleslavští se tlačili za snížením, ale domácí brankář si se všemi pokusy dokázal poradit. Blízko ke vstřelení branky byli hosté v závěru druhé třetiny, ale Lukáš Dvořák tygřím skokem dokázal míček zastavit a uchránil tak svůj tým před inkasováním. I díky jeho zásluhou svítil po druhé třetině na časomíře stav 3:1.

Hned v úvodu třetí třetiny zahrávali strašečtí přesilovou hru. Tomáš Duchoň vybojoval v rohu hřiště míček, ten si sebral Michal Kmeť a poslal ho na Pavla Čadka, který v těžké situaci dokázal míček zpracovat a zvednout nad beton brankáře hostí. Dnes byli domácí v přesilových hrách opravdu efektivní. O tom svědčí další využitá přesilovka, tentokrát z hole Františka Brady, který si po střele Jana Duchoně našel míček nejrychleji a vstřelil tak již svůj druhý gól v utkání. Dalším dvougólovým střelcem zápasu se stal Michal Kmeť, když se po vyhození Hlavsy, řítil s Pavlem Čadkem do přečíslení dva na jednoho. To se jim povedlo proměnit a i díky tomu svítilo po závěrečném hvizdu na tabuli skóre 6:1 a bylo jasné, že tři body zůstávají v Kocourek Aréně.

Moc děkujeme našim skvělým fanouškům, kteří nás přišli podpořit a budeme se těšit na jejich podporu i v nadstavbové části soutěže, jejíž herní plán ještě upřesníme.

L. Dvořák, J. Duchoň, Š. Lev, R. Douša, T. Duchoň, J. Hlavsa, F. Brada, M. Kmeť, P. Čadek, J. Falař