(0:2,0:2,0:3)

SHC Opava

SHC Opava

Áčko schytalo od Opavy těžký direkt

Domácí víkend hokejbalistů Nového Strašecí pokračoval v neděli soubojem s Opavou. Ta přijela do Strašecí řádně nažhavená po sobotní prohře v Mladé Boleslav, což se projevilo také na vývoji zápasu a především výsledku. Slezané totiž zvítězili vysoko 7:0.

Do utkání s Opavou vstoupili Strašečtí s třemi kompletními formacemi. Také hosté hráli od začátku na tři pětky a byli to právě oni, kteří začali diktovat tempo zápasu a brankář Polanský se měl hned od úvodních minut co ohánět. Po faulu Knoblocha Slezané zahrávali první přesilovku. Tu se jim proměnit nepodařilo, ale bezprostředně po návratu Knoblocha z trestné lavice si na nahrávku Prokeše seběhl Šuktník a přesným zakončením nedal Polanskému šanci – 0:1. Domácí dokázali odpovědět dvěma rychlými kontry. Nejprve po vybídnutí Falaře postupoval na Blažka Čížek. Branku ale vůbec netrefil. Poté se z levé strany rozeběhl Ondřej Duchoň. S jeho zakončením ale Blažek problémy neměl. Po těchto dvou výpadech domácích si vzali slovo opět Opavští, kteří vykazovali větší herní kvalitu. Přesto bylo nepochopitelné, jak se mohl v 8. minutě zápasu objevit u pravé tyče domácí branky naprosto nehlídaný Málik, který jednoduše zametl balónek do odkryté klece – 0:2. Snížit mohli domácí v závěru třetiny za pomocí přesilové hry. Ta se jim ale nikterak nepovedla a do šaten se šlo za dvoubrankového vedení Opavských.

Po změně stran se snažili Bubáci zvýšit na obrátkách, více bojovali, ale herní kvalita byla stále na straně soupeře. Ten se dostal ve 20. minutě do třígólového trháku, když křižnou nahrávku Vladaře využil Palcer, který vyhnal Polanského z branky – 0:3. Po faulu O. Duchoně měli domácí paradoxně doposud největší šanci, kdy vybojoval míček Kmeť, před branku naservíroval Paterovi, kterému se ale loženou šanci proměnit nepodařilo. Na trestnou lavici domácích poté putoval také Tomáš Duchoň a dvojnásobnou přesilovku využil druhým gólem hostující Málik – 0:4. Strašečtí se neměli čeho chytit a marně se pokoušeli o zdramatizování zápasu.

To se nevedlo ani ve třetí třetině. Byť si Středočeši šance vypracovat dokázali, proměnit je se jim nepodařilo. V gólových příležitostech se objevil Honza Čížek, či Jan Falař. Sebevědomě chytající Blažek ale korigování výsledku odmítal. V pohodě hrající hosté pak v dalším průběhu třetí třetiny dokázali svůj náskok navýšit. Jednou se prosadil Prokeš a dvakrát Palcer, který tak zkompletoval hattrick. Poslední zásah navíc přidal vteřinu před koncem zápasu.

Slezané si z Nového Strašecí odvezli naprosto zasloužené tři body. Strašeckým nezbývá nic jiného, než se dobře připravit na další kolo, v jehož rámci se představí na půdě Karviné.

Václav Pavlík: „Utkání se mi hodnotí velmi těžce. Prohráli jsme rozdílem třídy. Soupeř byl velmi kvalitní a odváží si zasloužené tři body. My se musíme po takovém výprasku zvednout. Paradoxně nám může taková facka jen a jen pomoci. Každopádně máme na čem pracovat.“