HC Jestřábi Přelouč

2 : 1

Po s.n.

(0:1,1:0,0:0)

Ke třetímu utkání v posledních osmi dnech odcestovali Novostrašečtí hokejbalisté v neděli 1. října do Východních Čech. Konkrétně zamířili ke spřátelenému klubu z Přelouče. Po vyrovnaných 45 minutách skončil zápas 1:1. V nájezdech byli poté úspěšnější domácí.

Strašecký výběr přijel do Přelouče pouze s jedním brankářem a 13 hráči do pole. Přesto měl chuť a touhu navázat na dvě předchozí vítězství a odvézt nějaké ty body. To se také potvrdilo hned ve 4. minutě zápasu. Michal Brožek vybojoval míček u pravého mantinelu, odkud jej nasměroval mezi kruhy obránce Štěpán Lev. Tam zůstal úplně nepokrytý Jan Falař, který překonal domácího brankáře přesnou střelou pod horní tyč – 0:1. O několik chvil později zahrávali hosté přesilovku a mohli jít do dvoubrankového vedení. Ondřej Duchoň však nastřelil pouze tyč přeloučské branky. Také domácí se nechtěli nechat zahanbit a jednoduchou a přímočarou hrou se dostávali na dostřel strašecké branky. Lukáš Dvořák však potvrdil výbornou formu a se všemi pokusy Východočechů si dokázal poradit. První patnáctiminutovka tak vyzněla lépe pro Strašecké.

Úvod druhé třetiny zachytili domácí mnohem lépe. Oproti první třetině zvýšili obrátky, přidali na důrazu a jednoduchými kombinacemi se dostávali ke střeleckým příležitostem. Po faulu Lukáše Knoblocha pak zahrávali početní výhodu, kterou využil skrytou ranou od modré čáry kapitán Petr Svoboda – 1:1. Vyrovnávací branka domácí hráče ještě více povzbudila a dál se hrálo především v obranném pásmu Bubáků. Ti však dokázali přečkat největší nápor a sami dokázali zahrozit. David Ryss našel na modré čáře volného Františka Bradu, který postupoval sám na brankáře Bryrnera. Ten si s jeho zakončením dokázal poradit a dál se pokračovalo za nerozhodného stavu, který vydržel i do konce druhé třetiny.

Po další změně stran se obrázek hry vyrovnal. Bylo znát, že ani jeden ze soupeřů nechce udělat chybu, která by mohla jeho celek stát všechny body. Přesto se mohlo rozhodnout na obou stranách. Do nadějného brejku se řítil Michal Kmeť. Bohužel pro hosty byl tento výpad neúspěšný. V další šanci pak Bryrner vychytal Pavla Čadka, který se dokázal vytočit do předbrankového prostoru. Velké šance domácích přišly až ke konci zápasu. Přeloučští dokázali navázat na několik dobrých střídání a při jednom z nich si Dvořák připsal hned několik zákroků a svůj tým opravdu podržel. I díky němu tak utkání doputovalo až do samostatných nájezdů.

Prvních šest exekutorů bylo neúspěšných. Za hosty absolvoval trestné střílení David Ryss, Śtěpán Lev a Michal Kmeť. Rozhodující brance byl nejblíže obránce Lev, jehož pokus zastavila tyč. Pokračovalo se tedy náhlou smrtí a začínali domácí. Úspěšným blafákem do forhendu se prezentoval Luboš Moravec. Za hosty však odmítl konec zápasu Ondřej Duchoň, který přesnou střelou do horního rohu Bryrnerovy branky dal hostům naději. Moravec však byl opět úspěšný. Tentokrát zvolil blafák do bekhendu. Ondřej Duchoň už podruhé vyrovnat nezvládl, míček mu v rozhodující chvíli utekl. Tím tedy bylo jasné, že bonusový druhý bod si připsali Východočeši – 2:1 SN.

V rámci dalšího víkendu sehrají Strašečtí dvě utkání v domácím prostředí. V sobotu 7. 10. přivítají Litice, v neděli 8. 10. poté Opavu. Úvodní buly tradičně v 14:00. Přijďte Strašecké hráče v bojích o další body podpořit.

Jan Falař: „Dnešní utkání bylo vyrovnané a řekl bych, že oba soupeři si ten bod zasloužili. Nájezdy, to už je potom loterie. I když je pravda, že už nám podruhé za sebou nevyšly. I tak ale bod bereme. Chtěl bych pochválit brankáře Dvořáka, který nás v některých momentech podržel. Jsem rád, že máme tak vyrovnanou brankářskou dvojici. Příští týden nás čeká domácí dvojzápas s Liticemi a Opavou. Chtěl bych pozvat naše skvělé fanoušky. Slibujeme, že se o body opět popereme.“