5 : 4

(1:1,3:2,1:1)

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec

HBC Nové Strašecí : TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 5:4 (1:1,3:2,1:1)

Druhý zářijový víkend znamenal pro hokejbalisty Nového Strašecí start nové sezóny. V sobotu přivítali Bubáci na svém hřišti známého soupeře z Jindřichova Hradce a po divoké přestřelce a dramatickém průběhu brali tři body za vítězství 5:4.

Před ostrým začátkem soutěže proběhlo v A týmu Nového Strašecí hned několik změn. Se stávajícím hrajícím trenérem Honzou Falařem utvořil nově vzniklou dvojici příchozí kouč Václav Pavlík. K návratu k hokejbalové kariéře se pak zmíněnému tandemu podařilo přesvědčit hned trojici hráčů. David Ryss, Jiří Čížek a Jiří Benda. Ti všichni nastoupili po několika letech k mistrovskému zápasu v novostrašeckém dresu. Pro sobotní zápas pak mohli Falař s Pavlíkem ve svém kádru přivítat novou posilu, a to Michala Suse z Plzně.

Jihočeši přicestovali do Nového Strašecí v oslabené sestavě a pouze s 11 hráči do pole. Toho chtěli využít domácí hráči, kteří na svého soupeře nastoupili aktivní hrou a díky dobrému pohybu si začali vytvářet šance. Se všemi pokusy si ale dokázal poradit brankář Janák a udeřilo na druhé straně. Po nedůrazném vyhození z obranného pásma se míčku na červené čáře zmocnil kapitán Landkammer, jehož projektil zastavila až síť Dvořákovy branky – 0:1. Po úvodní brance utkání se obrázek hry srovnal, domácí se přizpůsobili svému soupeři a aktivita z úvodních minut opadla. Vedení mohli Hradečtí navýšit v přesilové hře. Strašecký celek však několikrát podržel brankář Dvořák, který výrazně pomohl k ubráněnému oslabení. Po něm se domácí hnali za vyrovnáním. To se jim povedlo až 20 vteřin před koncem první třetiny. Po závaru v brankovišti hostů se nejlépe zorientoval Ryss, sklepl na levou stranu Tomáši Duchoňovi, který bekhendovým pokusem překonal Janáka – 1:1. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Úvodní vteřiny druhého dějství nabídly velmi zajímavou podívanou. Nejprve v obranném pásmu domácích nezvládl rozehrávku Benda, který předložil Slaninovi do jasné brankové příležitosti. Dvořák však hostujícího útočníka vychytal a udeřit mohlo na druhé straně. Ondřej Duchoň vybídl do rychlého kontru Čadka, ten v útočném pásmu předložil Bradovi, jehož bekhendový pokus nedokázal zkrotit gólman Janák – 2:1. Domácí byli na koni. Všude byli o krok dřív a šli si za další gólovou radostí. Po nahrávce Kmetě nahazoval míček před branku Tomáš Duchoň. Jeho střelu před brankářem Janákem úspěšně tečoval David Ryss a dvoubrankové vedení bylo na světě – 3:1. Hosté působili jako opaření a domácí výběr plně kontroloval vývoj utkání. Poté ale přišla zbytečná vyloučení, která dostala Jindřichův Hradec zpátky do hry. Strašecká defenziva v čele s jistým Dvořákem ale krušné momenty zvládla, což bylo klíčem k navýšení náskoku. Druhá formace domácích zavřela svého soupeře v obranném pásmu, Michal Sus připravil střeleckou pozici Samšukovi, který se z levého kruhu nemýlil – 4:1. V momentě, kdy mohli Bubáci svého soupeře dorazit, vymysleli v obranném pásmu individuální chyby, které vrátili hosty do zápasu. Nejprve se od modré čáry, podobně jako v první třetině, trefil Landkammer – 4:2. O minutu později pak zakončoval pohlednou akci do prázdné branky Čapek – 4:3. Větší klid na hokejky domácích mohl vnést Michal Sus. Ten ale v samostatném úniku neuspěl. Po 30 minutách tak bylo utkání stále otevřené.

Ze dvou rychle inkasovaných gólů ke konci druhé třetiny se Strašečtí dokázali oklepat a úvod třetí třetiny zachytili opět lépe. Po pěkné kombinaci a nahrávkách Samšuka a Falaře se z otočky prosadil Honza Čížek – 5:3. Ani pátá branka v hostující síti však soupeře z jihu Čech nezlomila. Hattrick totiž zkompletoval kapitán Landkammer, který snad ze stejného místa překonal Dvořáka potřetí – 5:4. V závěru utkání si hosté dokázali vytvořit tlak a prahli po vyrovnání. Strašecké ovšem Dvořák podržel a srovnání skóre několika důležitými zákroky odmítl. Novostrašečtí tedy nakonec zvládli první mistrovské utkání v této sezóně a po výhře 5:4 zaznamenali první tříbodový zisk.

Václav Pavlík: „Převládají smíšené pocity. Jsem samozřejmě strašně rád, že jsme vyhráli. Navíc před domácím publikem, které se dnes sešlo. Ve hře byla spousta chyb. Za stavu 4:1 jsme měli utkání dohrát, přidat ještě nějaké góly a v klidu si dojít pro vítězství. Mohli si takhle zahrát všichni hráči. Zkušenému soupeři jsme to usnadnili častým vylučováním. To nás hrozně sráží.. Dále tam byly fatální chyby v naší rozehrávce. Na těch to věcech musíme zapracovat. Jsem ale samozřejmě rád, že jsme to nakonec zvládli. Zítra hrajeme na Kladně, dá se řící, že se jedná o derby. Bude to těžké utkání, ale budeme se o to chtít poprat.“

K. Šnobl, L. Dvořák, J. Benda, Š. Lev, V. Samšuk, J. Husák, R. Douša, T. Duchoň, J. Hlavsa, M. Brožek, M. Sus, F. Brada, M. Kmeť, P. Čadek, O. Duchoň, J. Falař, D. Ryss, J. Čížek, J. Čížek