Po prodl.

(2:1,1:1,1:2)

Rafani Praha

Třetí jarní vítězství pro áčko!

V dalším kole 2. Hokejbalové ligy přivítali na svém hřišti hokejbalisté Nového Strašecí Rafany z Prahy. Jednalo se o přímý souboj o druhé místo, který nakonec vyzněl lépe pro domácí, kteří zvítězili 5:4 po prodloužení a připsali si třetí jarní výhru v řadě.

Úvod nedělního zápasu patřil domácím, kteří si ve 2. minutě vybojovali první početní výhodu, kterou dokázal po nahrávkách Reného Douši a Tomáše Duchoně využít přesnou ranou z levé strany Jan Falař – 1:0. Hrálo se v poměrně vysokém tempu a bylo vidět, že proti sobě stojí dva kvalitní soupeři. Hosté hráli jednoduchý kombinační hokejbal a také oni se dokázali dostat do šancí. Ty největší si pak vypracovali při přesilových hrách a v 10. minutě také jednu proměnili. Po nahrávce Bureše se z bezprostřední blízkosti prosadil Vacek – 1:1. O tom, že přesilové hry budou hrát v dnešním zápase roli více než významnou, se diváci přesvědčili ke konci třetiny. Tomáš Duchoň si vyměnil míček s Michalem Kmetěm a jeho střelecký pokus skončil až za zády hostujícího brankáře Opaleckého – 2:1. Po třech brankách v početních výhodách tak byli po prvních 15 minutách o krok napřed domácí.

Těm se povedl i vstup do druhé části. Nejpovedenější pasáž zápasu předvedli hráči v modrých dresech právě v úvodu druhé třetiny, kdy hýřili pohybem, aktivitou a všude byli o krok napřed. Šance a střelecké příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat a opět se prosadila druhá formace domácích. Rychlý kontr táhl Kmeť, narazil si s Falařem a přesným zakončením pod horní tyč nedal Opaleckému šanci – 3:1. Strašečtí mohli přidat vzápětí další branky. Neujaly se však střely Samšuka, Lva a na nahrávku Čadka do předbrankového prostoru jen těsně nedosáhl Ondřej Duchoň. Pražané se do hry dostali opět díky přesilové hře. Ne tak často vídanou přesilovku 4 proti 3 dokázali využít rychlou kombinací ne jeden dotek, kdy do odkryté klece zakončoval Průcha – 3:2. Hosté se vrátili do zápasu a po zbytek třetiny byl k vidění vyrovnaný hokejbal s šancemi na obou stranách. Víc gólových momentů už ale druhá část nepřinesla.

Také vstup do třetí třetiny se domácím povedl na výbornou. Další rychlý přechod do útoku dnes předvedla produktivní druhá formace. Tomáš Duchoň zavezl míček do útočného pásma, nabídl na levou stranu Falařovi, který přesnou střelou přidal svůj druhý gól v tomto zápase – 4:2. Vedení o dvě branky však ani tentokrát nedokázali Bubáci dlouho udržet. Po buly ve středním pásmu se dokázal nenápadnou střelou prosadit Strejček – 4:3. Bylo to tedy opět o gól a diváci se mohli těšit na závěrečné drama. Ve 37. minutě se však Pražanům povedlo vyrovnat a začínalo se tzv. „od nuly“. Po nedorozumění obránce Douši s brankářem Dvořákem využil zmatku hostující Kukačka, obtočil se s míčkem kolem branky a vyrovnal – 4:4. Po zbytek základní hrací doby byli mírně aktivnější domácí, kteří chtěli strhnout vítězství na svoji stranu. Nejblíže k tomu byli paradoxně při hře v oslebení, kdy si nahození přes celé hřiště v podání Ondřeje Duchoně málem srazil do vlastní sítě brankář Opalecký. I vzhledem k tomu, že tento kuriózní moment nakonec brankou neskončil, muselo rozhodnout o vítězi prodloužení či samostatné nájezdy.

Prodloužení, které se hraje 4 proti 4, trvalo přesně dvě minuty a 23 vteřin. Strašečtí totiž využili dnešní třetí přesilovku a rozhodli o svém vítězství. Po nahrávce Falaře se přesně umístěnou střelou prosadil František Brada, který rozhodl, že druhý bod zůstane Na Kocourku. Tým kapitána Tomáše Duchoně tak zaznamenal třetí jarní vítězství. Příští neděli se utká na Kladně s výběrem Třebíze. Děkujeme Vám za podporu a pojeďte nás i k tomuto duelu podpořit.

L. Dvořák, J. Čadek, Š. Lev, V. Samšuk, Z. Husák, R. Douša, T. Duchoň, O. Pešula, F. Brada, M. Kmeť, P. Čadek, O. Duchoň, J. Falař, M. Wittmayer