Kocourek Aréna, 5.5.2018 14:00

5 : 0

(2:0,1:0,2:0)

Elba DDM Ústí nad Labem

Tuto sobotu odehráli naši starší žáci dva zápasy.K prvnímu zajížděli ráno do Berouna,kde se střetli s hráči Coyotes Hýskov.Druhý zápas je čekal odpoledne na Kocourku proti Ústí nad Labem.

Coyotes Hýskov-HBC Nové Strašecí   1:6

Do tohoto zápasu jsme šli jako favorit a zápas také dovedli do vítězného konce, ale nebylo to jednoduché.Většina zápasu se odehrála na soupeřově půlce, kde nám ale soupeř nedal moc prostoru.Byly jsme nedurazní a chyběl pohyb na hřišti.Kluci z Hýskova uzavželi prostor před bránou a dobře bránili.Zbytečně jsme se tlačili za každou cenu do branky,místo toho aby se hra roztáhla více do stran. V tomto zápase naše hra působila ospale a kluci se nedokázali pořádně hecnout.O naše branky se postarali:2x M.Kot,2x Š.Vojna,K.Svoboda a Michael Drechsler.

HBC Nové Strašecí-Ústí nad Labem  5:0

Do tohoto odpoledního zápasu jsme nastupovali s jistotou druhého místa.Ale nikdo nechtěl zápas vypustit a tak vypadala i hra.První třetina byla převážně v naší režii.Kluci měli několik vyložených šancí,ale bez úspěchu.Ale i soupeř několikrát zahrozil.V čase 11:54 nás poslal do vedení Michal Horák.A za dvě minuty po pěkné kombinaci  Kučera-Vojna-Horák,posledně jmenovaný zvýšil na 2:0.Druhá třetina přinesla vyrovnanější hru a brankáři na obouch stranách se docela zapotili.Vypadalo to,že v druhá třetina bude bez branek,ale v 29:14 napřáhl Jeník Běloušek od modré a míček s trochou štěstí skončil za zády hostujícího brankáře.V poslední části soupeř vysunul útok a snažil se hrát dlouhé nahrávky za naši obranu a snížit stav utkání.To jsme většinou pokryli a když ne,v bráně stál dnes výborně chytající Mára Skalický.Uklidňující branku přidal Kryštof Svoboda.Naše poslední branka padla dokonce v oslabení.Po vypíchnutí míčku unikli de Fin s Vojnou a Šimon uzavřel score na konečných 5:0.Ač  byl výsledek jednoznačný, celkově byl zápas hodně vyrovnaný.Za výkon v tomto zápase si všichi zaslouží pochvalu.Podali výborný kolektivní výkon a předvedená hra musela bavit všechny naše fanoušky.I když měl soupeř výškovou převahu a o jednu pětku více,naši kluci opravdu dřeli a vítězství si bezesporu zasloužili.

K poslednímu zápasu sezony zajíždíme v sobotu do Berouna proti Keltům.

M. Skalický, M. Jakoubek, J. Němec, J. Běloušek, O. Kučera, M. Drechsler, Š. Vojna, M. Kot, N. de Fin, T. Hamouz, M. Drechsler, K. Svoboda, M. Horák